Jak mogę zwolnić miejsce w Zdjęciach Google z Dysku Google


9

Zdjęcia Google (wcześniej Google+) automatycznie wykonują kopię zapasową zdjęć z telefonu na koncie Google+ / Zdjęcia Google.

Dają Ci możliwość wykonania kopii zapasowej skompresowanej wersji, która jest nieograniczona i bezpłatna, lub możesz wykonać kopię zapasową w pełnej oryginalnej jakości, ale zużywa ona miejsce na Dysku Google.

Zawsze wierzyłem, że wyłączyłem to ustawienie, ale zauważyłem, że używam 8 GB miejsca na Dysku ze względu na Zdjęcia Google. Co sprawia, że ​​myślę, że od jakiegoś czasu tworzyła kopie zapasowe pełnych wersji - teraz opcja jest ustawiona na bezpłatną wersję skompresowaną.

(Zakładam, że 8 GB wynika z tego, że w pewnym momencie włączyła się pierwotna nieskompresowana opcja? Chyba że jest inna rzecz, która zajęłaby to miejsce?)

Czy istnieje sposób na zidentyfikowanie i usunięcie wszystkich zdjęć w wysokiej rozdzielczości z mojego Dysku / zdjęć, które używają mojej pamięci Dysku, ale nadal zachowują skalowaną / bezpłatną wersję zdjęcia.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Właśnie zauważyłem, że możesz wybrać opcję pokazania folderu Zdjęć Google na swoim dysku Zdjęć Google. Właśnie to zrobiłem, mając nadzieję, że uda mi się jakoś odfiltrować według użytego rozmiaru lub limitu, ale nie wydaje się to możliwe.

Chcę tylko spróbować ustalić, z czego korzysta 8 GB


1
Chciałbym móc dodać do wcześniej istniejącej nagrody. Dodałbym kolejne 100 powtórzeń
Alex Kibler

Odpowiedzi:


8

Właśnie znalazłem właściwy sposób na rozwiązanie tego problemu. Nie ma rzeczywistego sposobu, aby łatwo zobaczyć, które zdjęcia mają „oryginalną” jakość a „wysoką”.

Google zapewnia nieco ukrytą funkcję konwersji wszystkich „oryginalnych” zdjęć na „wysokie”.

Na stronie ustawień zdjęć Google @ https://photos.google.com/settings Kliknij przycisk Odzyskaj miejsce, aby skompresować zdjęcia w oryginalnym rozmiarze!


Zaoszczędziło mi to dużo czasu i przestrzeni google :) Szukałem tej odpowiedzi od dawna ...: D dzięki !!
Aditya P Bhatt

0

Skorzystaj z dostępnych opcji Sortuj, aby posortować obrazy według rozmiaru, będziesz mógł zobaczyć, które zdjęcia zajmują najwięcej miejsca - możesz następnie zdecydować, czy je usunąć.

 • Im lepsza jakość obrazu, tym większy jest jego rozmiar, dlatego większe obrazy to obrazy o wysokiej rozdzielczości, które chcesz usunąć dla miejsca. Obrazy w wysokiej rozdzielczości będą miały większy rozmiar w porównaniu do obrazów skompresowanych, a więc podczas sortowania obrazu według rozmiar (malejąco - od największego do najmniejszego). Obrazy w wysokiej rozdzielczości będą na górze.

Jak sortować - komputer, Android i iOS


Dysk Google w Internecie za pomocą komputera:

 1. Przejdź do Dysku Google - w sieci

 2. W prawym górnym rogu kliknij ikonę sortowania.

 3. Wybierz opcję:

  • Nazwa: porządkuje pliki alfabetycznie według nazwy pliku.

  • Ostatnia modyfikacja: porządkuje pliki według czasu ostatniej zmiany dokonanej przez użytkownika.

  • Ostatnia modyfikacja przeze mnie: zamówienia według ostatniej zmiany pliku.

  • Ostatnio otwarte przeze mnie: Zamówienia do ostatniego otwarcia pliku.

  • Na ekranie głównym możesz także sortować według właściciela pliku. U góry listy plików kliknij Własność każdego i przełącz się na Własność moja lub Nie własność moja .

Zalety: Nie ma potrzeby pobierania żadnych plików, a tym samym zapisywania danych


Dysk Google zainstalowany na komputerze:

 1. Pobierz i zainstaluj Instalator Dysku Google na swoim komputerze.
 2. Pobierz folder ze zdjęciami z Dysku Google Pobierz foldery
 3. Otwórz folder ze zdjęciami Zdjęcia
 4. Kliknij na górze zakładki, która mówi rozmiar Filtr
 5. Usuń niepotrzebne zdjęcia, ale zostaw resztę

  Uwaga dodatkowa: mimo że masz wolne miejsce do przechowywania zdjęć na dysku Google, rozmiar jest nadal wyświetlany.

Zalety: Nie musisz ponownie przesyłać zdjęć, ponieważ w ten sposób zostaną one usunięte z folderu dysku Google

Wady: nadal musisz pobrać zdjęcia do sortowania (ale nie musisz ich ponownie przesyłać, ponieważ usunięte zostały po prostu usunięte z dysku)


Dysk Google na Androida:

 1. Otwórz aplikację Dysk, Dokumenty, Arkusze lub Prezentacje.
 2. W prawym górnym rogu dowolnej sekcji lub folderu aplikacji kliknij ikonę Więcej.
 3. Wybierz Sortuj według i wybierz sposób, w jaki chcesz uporządkować listę plików (na przykład według „Ostatnia modyfikacja”).

Możesz także sortować pliki po przeprowadzeniu wyszukiwania, aby posortować tylko pliki z tego wyszukiwania.

Zalety: Nie ma potrzeby pobierania żadnych plików - z wyjątkiem aplikacji Google Play, a tym samym zapisywania danych

Dysk Google na iOS:

 1. Otwórz aplikację Dysk, Dokumenty, Arkusze lub Prezentacje.
 2. Obok pola wyszukiwania na liście plików dotknij Sortuj.
 3. Na liście sortowania dotknij opcji, której chcesz użyć.
 4. Pliki zostaną posortowane. Powtórz ten proces, aby sortować widoki inaczej.

Możesz także sortować pliki po przeprowadzeniu wyszukiwania, aby posortować tylko pliki z tego wyszukiwania.

Zalety: Nie trzeba pobierać żadnych plików - z wyjątkiem aplikacji na iPhone'a, co pozwala oszczędzać dane


'Usuń niepotrzebne zdjęcia, ale zostaw resztę' Skąd mam wiedzieć, które usunąć? WSZYSTKIE mają mieć rozmiar? To nie tak, że darmowe będą wyświetlać 0 KB na moim komputerze?
binarysmacker

@ binarysmacker Czy możesz wypróbować moją odpowiedź i powiedzieć, czy zadziałała. Podczas sortowania plików od największych do najmniejszych możesz skutecznie usunąć wszystkie duże pliki (w twoim przypadku obrazy w wysokiej rozdzielczości), a tym samym zaoszczędzić miejsce na dysku
Matt07211,

0

Wczoraj spotkałem ten sam problem. Moim rozwiązaniem jest pobranie wszystkich zdjęć na komputer, usunięcie ich z chmury, ustawienie opcji kopii zapasowej Zdjęć Google na „Wysoka jakość”, a następnie pobranie ich na telefon. Następnie zostaną utworzone kopie zapasowe o odpowiednim rozmiarze, aby móc korzystać z bezpłatnego miejsca. Oczywiście może to być długie, jeśli masz 8 GB zdjęć. Niestety nie mogłem wymyślić żadnej innej opcji, ponieważ Dysk Google lub Zdjęcia nie pozwalają na sortowanie plików według rozmiaru, jak to kiedyś było możliwe.

EDYCJA: dzięki nowej aktualizacji Zdjęć Google można teraz przeskalować wszystkie zdjęcia do „wysokiej jakości”. Otwórz interfejs sieciowy z komputera -> ustawienia -> odzyskaj miejsce: to takie proste. Oto przewodnik.


Jak mogę pobrać wszystkie zdjęcia? Mam kilka lat. : /
binarysmacker

Chyba najlepszym sposobem jest zrobienie tego z komputera. Wszystkie zdjęcia pobierasz na dysk twardy, usuwasz je z chmury, a następnie przesyłasz je ponownie za pomocą interfejsu internetowego do zdjęć Google. W ten sposób, jeśli zostanie zaznaczona opcja „wysoka jakość”, zdjęcia nie powinny zajmować miejsca w chmurze. Może to chwilę potrwać, zależy od twojego połączenia z Internetem, ale choć bardzo się staram, wydaje się, że jest to jedyne rozwiązanie.

3
Najłatwiejszym sposobem na pobranie wszystkich zdjęć na raz jest Google Takeout , narzędzie do eksportu danych konta Google. Całkiem przydatny.
Pan Buster,

1
@ Mr.Buster wow, to świetne narzędzie! Dziękuję Ci!
binarysmacker

-1

Znalazłem świetne rozwiązanie.

W ustawieniach aplikacji Dysk Google istnieje opcja kompresji pamięci. Kompresuje pliki od pełnego rozmiaru do wysokiej rozdzielczości, wykorzystując wolne miejsce na zdjęciach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.