Otwórz nową kartę w chrome ze skrótu lub aplikacji


14

Problem

Od czasu aktualizacji do Androida 5.1.1 zacząłem używać nowego przełącznika kart scalonego z najnowszymi aplikacjami, jednak za każdym razem, gdy klikam Chrome, muszę czekać, aż otworzy ostatnią kartę, aby otworzyć nową i tak, i jeśli chciałem starą kartę, którą mogłem otworzyć z najnowszych aplikacji.

Próbowałem utworzyć zakładkę do użycia about: blank, która działa, z tym wyjątkiem, że nie mam dostępu do żadnych zakładek ani historii, jak na stronie nowej karty, ale gdy próbuję połączyć się bezpośrednio ze stroną nowej karty, nie mogę znaleźć metody który działa.

Korzystanie z „about: newtab” Otrzymuję przezroczystą nakładkę na mój program uruchamiający, która w najnowszych aplikacjach pokazuje się jako Chrome.
Korzystanie z chrome: // newtab lub chrome-native: // newtab Otrzymuję toast z programu uruchamiającego z informacją, że „Aplikacja nie jest zainstalowana”.

Myślałem o stworzeniu prostej aplikacji bez interfejsu użytkownika, która po prostu otworzy chrome na nowej karcie lub użyję Xposed, aby zmienić ją, by otwierała się w nowej karcie po kliknięciu, ale nie jestem pewien, jak to zrobić.

Pytanie

Czy w systemie jest jakiś plik, który mógłbym zmienić, aby dodać Chrome jako moduł obsługi linków „chrome: //”?

Jaką inną metodę mogę spróbować, aby utworzyć skrót w moim programie uruchamiającym, aby otworzyć nową kartę dla Chrome?

Więcej informacji

  • Testowane wyrzutnie: Nova Launcher, Google Now Launcher
  • Wersje Chrome: Chrome 45.0.2454.94, Chrome Beta 46.0.2490.34
  • Wersja Androida: 5.1.1 LMY48M
  • Urządzenie: Nexus 5

Czy próbowałeś am start -n com.android.chrome/com.google.android.apps.chrome.ChromeTabbedActivity -d "about:newtab" --activity-clear-task(nie ma podziału linii) z uprawnieniami roota? Chociaż jestem zdezorientowany, czego dokładnie chcesz. Możesz utworzyć skrót do aplikacji, który wykona to polecenie. Istnieje wiele narzędzi automatyzacji, które mogą wykonać tę pracę. Powiązane: Czy mogę otworzyć Chrome na Androida z wiersza poleceń?
Firelord

@Firelord Próbowałem użyć Taskera do utworzenia skrótu do uruchomienia tego polecenia, ale po prostu dał to w rezultacie: Rozpoczęcie: Intent {dat = about: newtab flg = 0x8000 cmp = com.android.chrome / com.google.android. apps.chrome.ChromeTabbedActivity} Błąd typu 3 Błąd: Klasa aktywności {com.android.chrome/com.google.android.apps.chrome.ChromeTabbedActivity} nie istnieje.
Jsilvermist

Jak się wydaje, zmienili nazwę działania. Zmienione polecenie to:am start -n com.android.chrome/org.chromium.chrome.browser.ChromeTabbedActivity -d "about:newtab" --activity-clear-task
Firelord

@Firelord Korzystając ze zmienionego polecenia, nie otrzymuję już żadnych błędów, jednak po wykonaniu polecenia ekran lekko się uchyla, jakby uruchamiana była aktywność, ale nic się nie pojawia i w menu ostatnich aplikacji nie ma nic. Testowany zarówno przy użyciu Tasker, jak i emulatora terminali.
Jsilvermist

Działa w moim Androidzie 5.0.2, ale w Androidzie 5.1.1 zachowanie jest zmienne. Kolejno uruchamia okno z pojedynczą kartą, a następnym razem, gdy spróbuję wykonać polecenie, pokazuje okno ze wszystkimi poprzednimi kartami w tle. Nie wiem co to powoduje. Używam Chrome v45.0.2454.94.
Firelord

Odpowiedzi:


3

Rozwiązanie dla Androida 7.1 (API poziom 25) i wyżej

Jeśli używasz programu uruchamiającego, który obsługuje skróty do aplikacji , możesz:

  1. Naciśnij długo Chromeikonę, aby wyświetlić skróty.
  2. Naciśnij New tabi przytrzymaj skrót i przeciągnij w wybrane miejsce.
  3. Użyj nowego skrótu, aby uruchomić Chromez nową kartą.

1
+1. To działa. Korzystam z aplikacji sezamowej, aby uruchomić nową kartę z dowolnego miejsca na Androidzie, a także na Androidzie 7.1.
Firelord

0

Spróbuj wyłączyć „Scal karty i aplikacje” w ustawieniach. Następnie będziesz mógł otworzyć nową kartę za pomocą ikony + w górnej części okna. Przesuń w dół górnego panelu, aby wyświetlić wszystkie swoje karty.


Nieistotna odpowiedź. Myślę, że odpowiedź jest podobna do tego pytania tutaj: Otwórz Incognito ze skrótu
Gokul NC
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.