Kup telefon z Androidem, zainstaluj Androida ze źródła, czy masz doświadczenie podobne do Nexusa S.


11

Jestem nowy na Androida. Rozumiem, że chociaż Nexus S jest zbudowany przez Samsunga, ma standardowy obraz Androida (cokolwiek to znaczy), więc uważał go za „czysty” telefon Google. Jeśli miałbym kupić dowolny telefon z Androidem i zainstalować czysty obraz Androida ze źródła (zakładam, że jest to możliwe ... Słyszałem, że jest w pełni otwarty), to czy skutecznie otrzymuję „czysty” Google, tak jak Nexus S. Czy w porównaniu do Nexusa S czegoś mi brakowało (pod względem oprogramowania)?


brakuje Ci sterowników.
Sathyajith Bhat

Odpowiedzi:


13

Krótko mówiąc, nie można po prostu zainstalować obrazu podstawowego ze źródła Google na dowolnym telefonie, ponieważ do utworzenia obrazu potrzebne są wszystkie sterowniki dla sprzętu danego telefonu. Jeśli możesz je zdobyć, możesz zbudować obraz stockowy, ale wielu producentów go nie udostępnia.

Dla prostszego rozwiązania (jeśli nie chcesz Nexusa S lub Nexusa One), weź telefon, który może uruchomić Cyanogen i sflashować obraz Cyanogenu na telefon. Jest to dość zbliżone do czystego doświadczenia Google, ponieważ nie ma na nim modyfikacji przewoźnika ani producenta, ale zawiera pewne dodatki Cyanogen.


2
+1 CyanogenMod wprowadza standardowego Androida na wiele telefonów, a także kilka dodatkowych przydatnych dzwonków i gwizdków.
Bryan Denny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.