Jak mogę pobrać plik APK ze Sklepu Play?


79

Nie mogę pobierać aplikacji ze Sklepu Play na urządzenie z Androidem (być może z powodu problemu z siecią), więc zastanawiam się, jak mogę pobrać plik APK aplikacji na komputer z http://play.google. com / sklep ?


Powiązane: Pobierz zakupiony pakiet APK ze sklepu Play . Moja odpowiedź tam zdecydowanie działa na „darmowe” aplikacje :)
Izzy

Dlaczego nie spróbujesz projektu Android-x86? android-x86.org/download
Firelord

@ Firelord, bo nie słyszałem o tym = (dzięki, spróbuję =)
vladimir

Przepraszam, powinienem to sprawdzić przed pierwszym komentarzem. Wygląda na to, że nie ma oficjalnej obsługi Sklepu Play dla systemu Android-x86. android-x86.org/documents/apphowto
Firelord

Możesz spróbować użyć hosta APK, takiego jak F-Droid lub apk4fun
Tamoghna Chowdhury

Odpowiedzi:


33

Nie ma łatwego sposobu na pobranie pliku APK. Jednak redphoenix89 znalazł sposób na pobranie pakietu APK z rozszerzeniem Chrome. Firma bexton przeprowadziła kilka porządków, a wynik zawiera przewodnik:

W przewodniku wspomniano, że musisz wyłączyć ostrzeżenia SSL, ale mogłem pobierać pliki APK nawet bez wyłączania ostrzeżeń SSL (Chromium 21.0.1180.81 w systemie Linux) Zaktualizowana wersja współpracująca z Chromium 23 jest dostępna na https://github.com/Lekensteyn/ apk-downloader .

Po instalacji i konfiguracji pojawi się nowy przycisk na pasku lokalizacji dla Android Market, jak widać poniżej. Działa nawet, jeśli nie jesteś zalogowany na samej stronie, ponieważ podałeś swoje poświadczenia na ekranie opcji APK Downloader.

APK Downloader na pasku lokalizacji

Rozszerzenie Chromium jest całkowicie otwarte (w tym sensie, że możesz je rozpakować i sprawdzić pliki JavaScript) i nie znalazłem niczego podejrzanego.

Zwróć także uwagę na uwagę na końcu przewodnika:

Nota prawna / wyłączenie odpowiedzialności

Na koniec należy pamiętać, że korzystanie z tego rozszerzenia Chrome narusza warunki korzystania ze Sklepu Google Play! Zostałeś ostrzeżony.


1
Nie działa na mojej najnowszej wersji Chrome 24.xxx jakiś pomysł, dlaczego?
Sisir

@SisirKantiAdhikari zdefiniować „nie działa” . Jeśli pojawi się BŁĄD: - Wyłącz ostrzeżenia o błędach SSL - Sprawdź informacje o koncie (adres e-mail i identyfikator urządzenia) , a następnie spróbuj usunąć konto i dodaj je ponownie. To działa dla mnie.
Lekensteyn

Zrobiłem to wszystko kilka razy. Niewiele szczegółów na temat błędu. Mówi „Błąd: nie można pobrać tej aplikacji”. BTW: ostrzeżenie ssl jest wyłączone.
Sisir

1
@SisirKantiAdhikari 23> złamał to rozszerzenie, aby uzyskać poprawioną wersję, zobacz github.com/Lekensteyn/apk-downloader
Lekensteyn

1
@ Lekensteyn Czy do swojej odpowiedzi dodasz apkbucket.net/apk-downloader ? Pracowałem nad tym projektem dłużej, a teraz działa bezbłędnie. Emuluje urządzenie z Androidem i używa mojego podanego ID urządzenia, zaloguj się, aby pobrać oryginalne pliki APK. Użytkownicy muszą po prostu podać pakietową wersję adresu URL aplikacji Google Play. Mam nadzieję, że dodasz to do swojej listy.
Rehmat,

34

Spędziłem sporo czasu próbując to rozgryźć, ponieważ nie mam ochoty korzystać z „google experience” i, o ile wiem, nie jest to możliwe. Pracowałem nad tym:

Zarówno repozytorium F-Droid, jak i Amazon Appstore są odpowiednio utrzymywane - oba będą zarządzać zainstalowanymi aplikacjami, co jest przydatne. Od tego zacznę.

W przeciwnym razie wyśledzę i pobiorę .apk poza rynkiem Google. W wielu przypadkach Android Market wskaże Ci stronę internetową programisty i dane kontaktowe - jeśli nie opublikują pliku .apk na swojej stronie internetowej, zawsze możesz o to poprosić.

Dwie odpowiedzi warte sprawdzenia:

Gdzie mogę znaleźć aplikacje na Androida typu open source?

Jakie są alternatywne rynki aplikacji na Androida?

PS. Nie zapomnij: aby zainstalować aplikacje z .apk, musisz włączyć nieznane źródła ( Settings > Applications > Unknown sources).

PPS. Gdy masz już plik .apk na swoim komputerze, wiesz, że musisz włączyć debugowanie USB, aby móc skopiować plik .apk na telefon, prawda?Settings > Applications > Development > USB debugging


8
Debugowanie USB nie jest potrzebne do zainstalowania apk, chyba że używasz ADB do wypchnięcia go do urządzenia. W przeciwnym razie możesz włączyć tryb pamięci masowej USB, aby przenieść go na urządzenie, a następnie zainstalować za pomocą aplikacji menedżera plików.
Gautham C.

A jeśli używasz ADB, włączenie * Nieznanych źródeł "nie jest potrzebne: po prostu adb install <filename.apk>wykonuje to zadanie.
Izzy

10

Jak wielu innych powiedziało, nie można pobierać bezpośrednio z rynku.

Telefony z Androidem z doświadczeniem Google utrzymują połączenie z serwerami Google; właśnie na tym kanale Google nakazuje telefonowi pobranie i zainstalowanie pakietu APK.

Alternatywne rynki i strony internetowe to z pewnością opcje - pamiętaj, że ustalenie, czy aplikacja nie została zmodyfikowana w stosunku do wersji rynkowej, może być trudne. Możesz także użyć sieci USB lub Wi-Fi. Sieć USB może wymagać rootowania.

Jeśli musisz płacić za aplikację na rynku, ale nie robisz tego na innej stronie internetowej, to znak, że aplikacja prawdopodobnie nie powinna tam być: jest to w najlepszym razie nielegalna kopia, aw najgorszym przypadku pełna złośliwego oprogramowania.

(„Bezpłatna aplikacja dnia” Amazona i promocje „złote aplikacje getjar” są przykładem wyjątków od tego.)


10

O ile mi wiadomo, nie można pobierać bezpośrednio z internetowego rynku, ale można znaleźć wiele aplikacji na innych stronach z aplikacjami.


1
które na przykład?
kokbira

9

Jedną z rzeczy, które potencjalnie możesz zrobić, jest uruchomienie Android Market na emulatorze Androida (co nie wydaje mi się, że powinieneś być w stanie to zrobić, ale niektórzy ludzie robili to w przeszłości) i pobranie apk na emulator. Następnie możesz znaleźć dane w /data/app/-.apk na emulatorze. Ściągnij go z adb i zainstaluj na swoim urządzeniu z adb.

Ale podobnie jak inne odpowiedzi, polecam najpierw znalezienie innych sklepów (lub witryn programistów), aby najpierw kupić aplikację.


9

Nie możesz pobrać aplikacji z market.android.com. Ale getjar ma wiele aplikacji i można je pobrać na komputer.


I mają nawet płatne aplikacje „Złote” za darmo .. fajnie
Irfan

1
Wydaje się, że Getjar nie pozwala już na kopiowanie aplikacji na komputer. Lub to tylko niektóre wybrane aplikacje.
Nicholi

8

Możesz np. Użyć do tego Raccoon - fantastycznej aplikacji Java, której używam:

szop pracz
Szop pracz (źródło: Tutonaut ; kliknij obraz, aby powiększyć wariant)

Aplikacja wymaga poświadczeń konta Google (możesz użyć własnego, w tym przypadku możesz również uzyskać dostęp do zakupionych aplikacji - lub użyć aplikacji towarzyszącej Raccoon DummyDroid, aby utworzyć alternatywny profil, w tym fałszywe urządzenie, aby uzyskać dostęp aplikacje inaczej „niezgodne z urządzeniem”). Działa cudownie i szybko. Nie tylko do pobierania aplikacji, ale także do sprawdzania ich metadanych (opis, uprawnienia, rozmiar, ostatnia aktualizacja): szczegóły ładują się znacznie szybciej niż przy użyciu przeciążonej strony GPlays;)


AKTUALIZACJA: W miarę rozwoju oprogramowania pojawiają się nowe lokalizacje:

 • Raccoon v4 ma tutaj swoje repozytorium Github
 • stronę internetową szopa pracza (z pobraniami itp.) można znaleźć tutaj

Czy pobiera podzielony plik APK? Czy pobiera pełny pakiet APK? Jestem bardzo ciekawy.
Shayan

Ponadto, gdy chciałem pobrać najnowszą wersję (3.7), był dostępny tylko kod źródłowy, brak .jarpliku, a racoon v4.x wymaga manekina, który jest tak trudny w konfiguracji i użyciu (Android ID itp.)
Shayan

1
@Shayan Rzadko go używam, więc nie mogę powiedzieć. Ale jeśli znalazłeś v3.7 jako „najnowszy”, musiałeś szukać w złym miejscu. Używam 4.x przez ponad rok (lub dwa). Ostatnio *.jarpobrałem 4,7 (w kwietniu tego roku). Jeśli mówisz o Raccoon, to znaczy :) - Rozumiem, co masz na myśli, że repozytorium Github przestało się aktualizować w wersji v3. Oto ten dla v4 , a oto pliki do pobrania (zaktualizuje moją odpowiedź).
Izzy

7

Nie możesz pobrać plików APK ze strony http://play.google.com/store .

Istnieją inne sposoby pobierania aplikacji (rynki alternatywne, witryny dla programistów) i możesz je zainstalować ręcznie, pod warunkiem że możesz włączyć ustawienie „Nieznane źródła”.


Cóż, możesz; patrz np. gplaycli i szop :)
Izzy

@Izzy: Jasne, istnieją narzędzia, które pozwolą ci pobrać pliki APK, ale nadal nie możesz pobrać bezpośrednio ze Sklepu Play.
ale

Nie bez narzędzi innych firm, jeśli masz na myśli to - prawda. Ale te narzędzia innych firm robią to dokładnie za pośrednictwem interfejsu API playstore. Wygląda na to, że mieliśmy na myśli to samo, ale wyrażamy się inaczej;)
Izzy

5

Były czasy, że nie byłem w stanie zainstalować aplikacji z usługi Market na telefonie, ale udało mi się ją pobrać, używając witryny Market na moim komputerze, mówiąc, aby zainstalować aplikację. Zwykle pobieranie aplikacji rozpoczyna się niemal natychmiast. To nie zadziała, jeśli używany router / sieć blokuje dostęp z jakiegoś powodu, ale aplikacja powinna zainstalować się, gdy tylko znajdziesz się w sieci, która pozwoli na pobieranie.

Możesz spróbować wyczyścić swoje dane rynkowe i pamięć podręczną. Po uruchomieniu Market będziesz musiał ponownie zaakceptować Warunki.


1
OP nie chce rozpocząć pobierania; OP chce .APK na pulpicie komputera.
Broam

1
@Broam OP szuka sposobu obejścia problemów sieciowych w usłudze Market na swoim urządzeniu. Zastanawiali się, czy pobieranie na PC jest opcją; Naprawdę nie sądzę, że odmawiają rozważenia innych możliwych rozwiązań. Klasyczny przypadek pytania, jak wdrożyć pierwsze rozwiązanie, o którym pomyśleli, zamiast pytania, jak rozwiązać ich prawdziwy problem.
Mateusz

5

Sprawdziłem dwukrotnie inne powiązane posty. Ale wygląda na to, że nikt jeszcze o nich nie wspominał. W rzeczywistości możesz pobrać pliki APK.

Real APK Leecher:

AFAIK, To niesamowita aplikacja, którą wymyśliłem zaledwie tydzień temu. Ale aplikacja ma prawie 6 miesięcy. Real APK leecher to napisany w języku Java program do pobierania plików apk (tylko DARMOWE aplikacje) z Android Market.

 • Możesz mieć przegląd tej aplikacji na stronie jej autora od razu.

Zasadniczo - główną zaletą tej aplikacji jest to, że nie wymaga żadnych innych programów, aby działała. Anatomicznie działa podobnie do rozszerzenia Chrome (które sugerują inne odpowiedzi).

Po otwarciu programu (w szczególności pierwszego uruchomienia ), prosi on o podanie informacji o koncie gmail (tj.) Nazwę użytkownika i hasło, a także własny unikalny identyfikator urządzenia (który można ręcznie uzyskać za pomocą aplikacji Device ID , jeśli nie „ to mam). Ściśle mówiąc, nie jest z tym związane żadne adware / malware. Googling dla „APL leecher” rzuca wiele wyników, dostarczając recenzji programu.

Po prostu otrzymuje informacje, ponieważ sprawia, że ​​Android Market wierzy, że „ten program to telefon próbujący uzyskać bezpłatne aplikacje” ( naruszając w ten sposób warunki ).


APK TOP :

Odkryłem tę stronę zaledwie 3 dni temu . Jest bardzo dobry w dostarczaniu plików .apk. Ponadto nie jest to czarny rynek . W przypadku większości darmowych aplikacji podaje informacje, recenzje, link do rynku wraz z własnym linkiem, a także kod QR. Użytkownicy mogą wybierać, co chcą. Łącze umożliwia także wznowienie pobierania plików.

W przypadku aplikacji płatnych wyświetla koszt i link do rynku. Na podstawie moich 3-dniowych doświadczeń strona jest dla mnie bardzo przydatna. Twórcy witryn publikują nowe aplikacje (co najmniej 10-15 dziennie) lub nowsze wersje aplikacji.

Główną zaletą tutaj jest: W przeciwieństwie do wielu innych blogów, ta strona używa własnego linku (aby nie wygasały, kiedy tylko zechcą).


5

Istnieje usługa online o nazwie APK Downloader, która pozwala pobierać pliki APK ze Sklepu Google Play. Działa to jednak tylko w przypadku DARMOWYCH aplikacji; płatne aplikacje nie są obsługiwane z powodu problemów z piractwem.

Czy kiedykolwiek chciałeś zdobyć najnowszą grę, ale okazało się, że Google Play myślał, że nie jest kompatybilna z twoim telefonem? Być może nie masz urządzenia snapdragon, ale jesteś pewien, że stare urządzenie będzie w stanie je obsłużyć. Masz Kindle Fire i chcesz mieć dostęp do nie tylko Amazon AppStore?

Do tej pory utknąłeś, ale nowa usługa online jest również wyposażona w rozszerzenie Chrome o nazwie APK Downloader, które pozwala pobrać plik apk z Google Play bezpośrednio na komputer, a nie na urządzenie.


2
Zauważ, że rozszerzenie Chrome wymienione na tej stronie jest zasadniczo kopią open source APK Downloadera, który jest wymieniony w mojej odpowiedzi, ale z dodanym oprogramowaniem szpiegującym. Tak długo, jak korzystasz z tej usługi internetowej, powinien to być mniejszy problem, ale zwróć uwagę na zachowanie związane z rozszerzeniem.
Lekensteyn

@ Lekensteyn Co rozumiesz przez „dodane oprogramowanie szpiegujące”? Czy korzystanie z internetowego narzędzia do pobierania APK nie jest bezpieczne?
landroni

1
Nie twierdzę, że korzystanie z internetowego narzędzia do pobierania APK firmy Evozi jest bezpieczne, musisz sam to ocenić. Ale podjęcie projektu typu open source, wstawienie kodu, który śledzi Twoją aktywność, a następnie opublikowanie go bez odniesienia do oryginalnej pracy i bez powiadomienia o tym kodzie szpiegującym budzi zaufanie.
Lekensteyn,

2

Sklep Yalp

Dostępne na F-Droid.

Po uruchomieniu aplikacja poprosi o zalogowanie się. Użyj fałszywego konta Yalp Store:

różne metody logowania

Po zalogowaniu zobaczysz dostępne aktualizacje. Dostępny jest przycisk wyszukiwania do wyszukiwania aplikacji. Możesz także przeglądać aplikacje według kategorii z większej liczby opcji. Kliknięcie aplikacji zapewni przycisk do pobrania.

widok paczki

Kliknięcie Downloadspowoduje pobranie aplikacji z Downloadskatalogu i poproszenie o zainstalowanie APK.


0

Znalazłem jedną apk-downloaders.com, z której możemy pobrać apki, których wygląd jest podobny do Apk Downloader (czasami zauważyłem błąd w Apk Downloader).

Przykład:

 1. Wpisz nazwę pakietu:

  krok 1

 2. Uzyskaj szczegóły i kliknij, aby pobrać apk:

  krok-2.1

  • Na dole informacji znajdziesz przycisk do pobrania apk: krok 2.2
 3. Pobierz apk: Po kliknięciu przycisku pobierania zobaczysz stronę z napisem: krok 3

  • Pobieranie rozpocznie się wkrótce (w ciągu minuty): krok 4

Innym (szybkim) sposobem jest bezpośrednie zastosowanie nazwy pakietu pod następującym adresem:

http://apk-downloaders.com/download/dl.php?dl=<package-name>

Przykład: http://apk-downloaders.com/download/dl.php?dl=jackpal.androidterm


1
Jak bezpieczna jest ta strona? Czy jest jakieś odniesienie, któremu można zaufać i że nie dostarcza „ulepszonych wersji” .apkplików oferujących „dodatkowe funkcje”, których z pewnością nie chce (trojany z plecakiem i tym podobne)?
Izzy

@Izzy Znaczący punkt. To jest tylko działająca witryna, brak odniesienia do zaufania, należy zachować ostrożność na własną odpowiedzialność. (Odradzam korzystanie z takiej witryny w przypadku aplikacji, które dotyczą prywatności i bezpieczeństwa ) +1
Pandya

Szkoda. Miałem nadzieję na pewne „dobre referencje”, ponieważ rzeczywiście, czasem .apknie ma tam gdzie indziej. Ale zawsze się wahałem, ponieważ nie mogłem znaleźć żadnej wskazanej reputacji.
Izzy

0

Wygląda na to, że Google Play korzysta z niestandardowego portu, aby uzyskać dostęp do witryny. Niektóre zapory modemu / routera / bramy domyślnie blokują ten port. Właśnie dlatego Google Play nie działa w niektórych sieciach LAN.

 • Racoon to stacjonarny klient Google Play, który może pobierać pliki APK ze sklepu Play. Jest to niezależna od platformy aplikacja Java.
 • Total Commander (aplikacja do zarządzania plikami) umożliwia kopiowanie plików APK aplikacji już zainstalowanych na urządzeniu. Wystarczy skopiować je na kartę SD i przenieść na dowolne urządzenie, na którym aplikacje muszą zostać zainstalowane.
 • Android Police prowadzi archiwalne pliki APK na stronie http://www.apkmirror.com/ . To jest czyste.


0

Sugeruję rozszerzenie APK Downloader dla Chrome, ponieważ jest o wiele wygodniejsze. Logujesz się na swoje konto Google, wprowadzasz dane z telefonu, a to doda prosty przycisk „Pobierz APK” do wszystkich aplikacji w witrynie Play Store.

Jeśli zachowujesz ostrożność, podając swoje dane uwierzytelniające w aplikacji innej firmy, nie można pobrać APK, ponieważ każde narzędzie musi być w stanie zidentyfikować się jako telefon z kontem Google, aby uzyskać APK. Możesz sam zbudować narzędzie, aby się upewnić, ale prawdopodobnie nie jest to teraz opcja.


Może być „wygodniejszy” - ale a) nie działa bez Chrome (którego nigdy bym nie użył), a b) jest zamkniętym źródłem. Raczej ufam narzędziu typu open source z moimi referencjami. I cóż, jeśli c) narzędzie mnie skrzywdzi, mogę zobaczyć dewelopera (ten sam kraj i region niezbyt daleko;) // D) „w przeciwnym razie nie można pobrać APK”: brak ograniczenia „z Google Play” . Możesz go również pobrać z innych miejsc, takich jak np. F-Droid lub Aptoide - moje listy aplikacji często zawierają nawet linki do bezpiecznych źródeł :)
Izzy

Oczywiście zależy to od potrzeb użytkowników. Ale dla mnie było to kilka kliknięć, które pozwalają mi później pobrać pliki APK z zaufanego źródła również jednym kliknięciem :)
Chapz

Nie powiedziałem, że to nie jest alternatywa - wszyscy mamy różne preferencje :) Mimo to możesz chcieć zaktualizować swoje zbyt ostre ograniczenie dotyczące poświadczeń („jeśli chcesz pobierać z Google Play”).
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.