Czy dane powiązane z aplikacją są usuwane podczas odinstalowywania aplikacji?


30

Dane powiązane z aplikacją, które widzimy, gdy przechodzimy do opcji Aplikacje> Zarządzaj aplikacjami> aplikacja, czy są usuwane, gdy klikamy „Odinstaluj”, czy też dezinstalator nie pozostawia żadnego?

Powód, dla którego pytam, jest taki: słyszałem od wielu osób, które najpierw kliknęły „Wyczyść dane”, a następnie „Odinstaluj” głównie dlatego, że nie są pewni, więc po prostu upewniają się, że pozbyły się danych a następnie odinstaluj !! Dlatego przed odinstalowaniem należy nacisnąć „Wyczyść dane”.


1
Jestem pewien, że to wyczyści dane, ale za chwilę przetestuję.
Matthew przeczytał

Odpowiedzi:


26

Jak zauważył Matthew Read w komentarzu: tak, jest. Cały katalog danych jest po prostu usuwany:

C:\Console2>adb shell ls /data/data/com.chessclock.android/
lib           shared_prefs

C:\Console2>adb uninstall com.chessclock.android
Success

C:\Console2>adb shell ls /data/data/com.chessclock.android/
ls: /data/data/com.chessclock.android/: No such file or directory

#Reinstalled from the Market at this point

C:\Console2>adb shell ls /data/data/com.chessclock.android/
lib

shared_prefsKatalog jest nieobecny w ostatnim lsszczegóły, bo nie uruchomić aplikację, tylko ponownie zainstalować go, więc nie było żadnych preferencji jeszcze utworzone dla niego (ustawia domyślnie przy pierwszym uruchomieniu). Podkreślam to tylko dlatego, że pokazuje, że preferencje z poprzedniej instalacji nigdzie nie zostały zachowane.


12

Jest to prawdopodobnie oczywiste, ale ... Niektóre aplikacje z uprawnieniami „Modyfikuj / usuń pamięć USB” mogą wykorzystywać pamięć wewnętrzną do przechowywania w pamięci podręcznej itp. I niekoniecznie usuwają dane po usunięciu aplikacji. Widziałem aplikacje do pisania w nie tak oczywistych katalogach jak /sdcard/data/[package name]/, ale głównie używają tych, /sdcard/[app name]/które można łatwo zlokalizować i usunąć.


4
Dane zapisane na takiej karcie SD również nie zostaną usunięte za pomocą Clear Dataprzycisku, więc w każdym razie musisz usunąć ją ręcznie. Dobra racja.
eldarerathis,

0

Prostszy i przekonujący test ...

Zainstalowałem Super Sudoku, zmieniłem ustawienie i Zarządzaj aplikacjami wyświetlał dane. Odinstalowałem go bez czyszczenia danych, ponownie zainstalowałem i Manage Apps nie pokazał żadnych danych. Ustawienie zostało utracone. Ale kilkakrotnie czytałem dokumentację mówiącą, że ustawienie zostanie zachowane po tej samej operacji. Muszą mieć nad tym kontrolę.


Byłoby lepiej, gdybyś mógł podać link do dokumentacji na ten temat, ponieważ obecnie jest to sprzeczne z innymi odpowiedziami.
Andrew T.

Co dokładnie nazywasz „tym”? Nie zaprzeczam „innym odpowiedziom”, prowadzę eksperyment, który prowadzi do tego samego wniosku, co jedyna odpowiedź na ten sam temat: pamięć danych jest usuwana, w tym konfiguracja. Druga odpowiedź mówi, że inne dane mogą pozostać gdzie indziej. Dodałem, że widziałem programy gwarantujące utrzymanie konfiguracji po odinstalowaniu i nie wiem jak (nie było to w / sdcardX). Można to po prostu powiedzieć w komunikatach ekranowych. Obawiam się, że obecnie nie ma już właściwie kompletnej dokumentacji.
Papou,

Nie ma problemu, wydaje się, że istnieje nieporozumienie. Miałem na myśli „dokumentację”, która mówi, że „ustawienie zostanie zachowane po tej samej operacji, i pomyślałem, że dokumentacja oznacza oficjalny dokument Android SDK, ale twój komentarz po prostu rozwiał moje zamieszanie. Nie martw się ...
Andrew T.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.