Usługi Google Play przestały pojawiać się na moim telefonie Samsung


37

Poniższy komunikat pojawia się na ekranie telefonu Samsung Galaxy S4 co trzy sekundy

„Niestety usługi Google Play się zatrzymały”.

Czy to rzeczywiście wirus lub problem z usługą Google Play? Próbowałem wyłączyć usługę Google Play, ale komunikat nadal się pojawia. Mam Norton Mobile działającą na moim telefonie, aby wykrywać wirusy i ostrzegać mnie o wszelkich możliwych problemach z bezpieczeństwem, a także Lookout. Nic nie podnieśli. Czy ktoś ma jakieś sugestie?


Czy Norton kiedykolwiek zgłosił ci wirusa ? Jeśli tak, czas go usunąć: w systemie Android nie ma wirusów (złośliwe oprogramowanie tak, ale nie ma wirusów). Spróbuj odinstalować aktualizacje usług Play, co często pomaga w takich przypadkach (czasami aktualizacje mają problem; są one instalowane ponownie po ich usunięciu, a tym razem może być czystsze, więc nie martw się o to).
Izzy

Żaden Norton nie zgłosił mi wirusa.
LingLing6985

Wątpię, by kiedykolwiek, z podanych powodów. Aplikacje antywirusowe są omawiane kontrowersyjnie - często powodują więcej problemów niż rozwiązują. Nigdy nie polegaj na nich samych. Mają swoje „zastosowania”, oczywiście - ale nigdy więcej niż tylko część całej koncepcji. // Ale wracając do problemu: Czy próbowałeś odinstalować aktualizacje? Czy to pomogło? Jak napisałem (i można zauważyć, że w przypadku wielu problemów z aplikacjami Google wymienionymi np. W naszym tagu-google-play-store-tag ) często zaleca się to jako możliwe rozwiązanie.
Izzy

Pomogło mi to: Ustawienia - Konta - Google, usuń konto i dodaj je ponownie.
Alexey Solonets

Odpowiedzi:


19

Rozwiązanie 1 - Zaktualizuj usługi Google Play do najnowszej wersji. Możesz pobrać stąd . Być może pojawia się błąd, ponieważ masz bardzo nieaktualną wersję lub masz konflikt / błąd z bieżącą wersją Androida w telefonie.

Rozwiązanie 2 - Wyczyść pamięć podręczną usług Google Play. Aplikacja Usługi Google Play w telefonie działa jak szkielet dla wszystkich aplikacji Google i Google Play zainstalowanych w telefonie. Możesz spróbować wyczyścić pamięć podręczną i sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Działa to z jednym z członków naszego zespołu! Przeczytaj te szybkie i łatwe kroki:

Przejdź do Ustawienia> Aplikacje.
Przewiń do Wszystkie aplikacje, a następnie przewiń w dół do aplikacji „Usługi Google Play”.
Otwórz szczegóły aplikacji i dotknij przycisku „Force stop”.
Następnie dotknij przycisku „Wyczyść pamięć podręczną”.

Rozwiązanie 3 - Wyczyść pamięć podręczną Google Services Framework. Aplikacja systemowa Google Services Framework na urządzeniu z Androidem przechowuje informacje i pomaga zsynchronizować telefon z serwerami Google - i zapewnia ciągłość usług Google Play. Może to być jeden z powodów, dla których nie możesz połączyć się z serwerami Google za pomocą aplikacji i nadal wyświetla się komunikat o błędzie. Przeczytaj te szybkie i łatwe kroki:

Przejdź do Ustawienia> Aplikacje.
Przewiń do Wszystkie aplikacje, a następnie przewiń w dół do aplikacji „Google Services Framework”.
Otwórz szczegóły aplikacji i dotknij przycisku „Force stop”.
Następnie dotknij przycisku „Wyczyść pamięć podręczną”.

Rozwiązanie 4 - Sprawdź połączenie internetowe. Być może Twoja sieć Wi-Fi blokuje dowolny z adresów IP używanych przez Google. Możesz także spróbować włączyć lub wyłączyć Wi-Fi w telefonie - podobnie jak w przypadku danych mobilnych.

Rozwiązanie 5 - To oczywiste, ale może to być zwykłe ponowne uruchomienie telefonu / tabletu z Androidem, które może rozwiązać problem.

Rozwiązanie 6 - Nie chcę tego mówić, ale ostatecznie możesz po prostu zainstalować niestandardową pamięć ROM, która jest stabilna bez błędów.


Nie jestem pewien, którą wersję pobrać
LingLing6985

2
Ashrith, usługi Play same się aktualizują. Nie trzeba pobierać eksperymentalnej „nowej wersji” - szczególnie jeśli nie masz już problemów z zainstalowaną wersją, a zwłaszcza nie z miejsca, w którym nie można stwierdzić, czy jest ona bezpieczna. Czyszczenie pamięci podręcznej to jednak dobra kwestia, której mi brakowało w komentarzu do samego pytania.
Izzy

5
Rozwiązałem ten problem, usuwając dane z usług Google Play, a nie tylko pamięć podręczną, jak wspomniano w tej odpowiedzi.

1
Czy mogę zaproponować rozwiązanie 7 - przywróć aplikację usług Google Play do domyślnej wersji fabrycznej i aktualizacji. Pracowałem dla mnie, aby rozwiązać ten problem. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia -> Aplikacje -> Wszystkie -> Usługi Google Play -> Wyłącz -> Przywróć do fabryki. Następnie, gdy wszystkie aplikacje narzekają, że nie mogą współpracować ze starą wersją, zaktualizuj wersję.
David Waters,

Zaktualizowałem do najnowszych (publicznych, oficjalnych) wersji systemu operacyjnego i usług Play przy użyciu oprogramowania Samsung Smart Switch, łącząc się z laptopa do telefonu przez USB. Zobacz metodę 4 pod tym linkiem: geeksquad.co.uk/articles/…
EleventhDoctor

4

Oto sposób rozwiązania tego problemu: przejdź do APKMirror , znajdź ostatnią usługę Google Play, a następnie pobierz ją i zainstaluj. to jest to! Jeśli masz jakiś problem, przejdź do Ustawienia → Aplikacje → Wszystkie → Sklep Google Play → następnie Odinstaluj aktualizacje .


4

Doświadczyłem również tego problemu i odkryłem jego przyczynę. Więc kiedy uzyskujesz dostęp do jakichkolwiek usług Google, usługi Google Play są używane prawidłowo.

Okej, to znaczy, że za każdym razem, gdy grasz w dowolnej aplikacji korzystającej z tych usług, będzie wymagało, aby urządzenie było w trybie czuwania i / lub czuło. Od jakiegoś czasu korzystałem z funkcji Privacy Guard, aby wprowadzić ograniczenie tego zachowania, tj. Zatrzymać aplikacje przed uśpieniem telefonu, nawet jeśli jest on zablokowany / śpi.

Poszedłem więc do Strażnika Prywatności i ustawiłem opcję „Pytaj za każdym razem”, a co wiesz, zaczęło wyskakiwać jak szalone.

Podsumowując: kiedy musisz korzystać z usług Google Play - ustaw dla niego zezwolenie na „Dozwolone”, jeśli nie jest to potrzebne - wtedy chcesz powstrzymać go przed wyczerpaniem baterii jak szalonym, a następnie ustaw na „ Odmówiono".


2

Błąd: Niestety usługi Google Play przestały działać. Problem tkwi w aktualizacjach. Rozwiązałem ten problem, odinstalowując aktualizacje z aplikacji usług Google Play. Wszystkie moje aplikacje Google zaczęły działać. Wróciłem i ponownie zainstalowałem aktualizację, która przestała działać, więc mówi mi, że jest w aktualizacji. Idź do Ustawienia - aplikacje - usługi Google Play. Wykonaj wymuszone zatrzymanie aplikacji, wyczyść pamięć podręczną i dane. Sprawdź i sprawdź, czy Twoje aplikacje Google działają. Jeśli ponownie zainstalujesz aktualizację, może przestać działać.


To zadziałało dla mnie! Nie mam pojęcia, dlaczego zostało to odrzucone!
Fedor Steeman

1

Przez ostatni tydzień miałem problemy z wakelockiem (OnePlus One) i dzisiaj zawęziłem je do usług Google Play. Po kilku poszukiwaniach i czytaniu poszedłem do Privacy Guard i wyłączyłem uprawnienia do „Wake up” i „Keep Awake”. Mój telefon znów mógł przejść w tryb uśpienia po ustawionych 15 sekundach, ale potem ten błąd „Niestety usługi Google Play przestały działać” pojawiał się co 3 sekundy w niekończącej się pętli.

Nie łączyłem kropek aż do tego wątku (godziny później). Włączyłem każde z osobna, aby potwierdzić. To był „czuwać”, który był przepustką. Oba są ponownie włączone i zakładam, że mój telefon znów będzie cierpiał na bezsenność, dopóki nie zostanie naprawione to, co jest nie tak z ostatnią aktualizacją.

Zakładam, że usługi googleplay muszą ciągle sprawdzać, czy coś nie działa, a blokowanie telefonu w stanie uśpienia powodowało błąd. Zdenerwowanie, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że ten błąd zapętlenia jest znacznie gorszy niż konieczność ręcznego wyłączania ekranu!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.