Co to jest aplikacja SNS?


11

Używam Samsunga Galaxy I551 z Androidem 2.2 FroYo.

Przepraszam za moją ignorancję, ale nie mam pojęcia, co to za aplikacja (która nie została usunięta i została zainstalowana bez rootowania). I zużywa 15 MB mojej pamięci wewnętrznej! Mam tylko 160 MB, więc to dużo.

Do czego służy ta aplikacja? Co się stanie, jeśli wyczyszczę jego dane? Czy te 15 MB zawarte w magazynie DiskUsage kwalifikuje się jako „Dane systemowe”?

Odpowiedzi:


9

Serwis społecznościowy. Wierzę, że jest używany do widżetów sieci społecznościowych. Wyczyszczenie danych spowoduje jedynie usunięcie wpisów i informacji o koncie w widżetach. Nie jestem pewien, czy polegają na tym Facebook lub inne aplikacje.


Więc nic złego nie powinno się stać, jeśli usunę jego dane? Działa jak pamięć podręczna?
Diego,

@Diego Tak, powinno być dobrze.
Matthew przeczytał

Wydaje się, że nic nie poszło źle. Nawet z widżetem na Facebooku! Dziękuję Ci!!
Diego,

1

Byłem w stanie wymusić zamknięcie aplikacji z menu Ustawienia -> Menu aplikacji (ale musiałem to robić ponad 4 razy, aby pozostało bez niej, a także próbowałem wcześniej zabójcy zadań, ale wróciło).

Siła zamknięcia utrzymywała to przez dwadzieścia minut! :) Mam nadzieję, że zniknie. Nie chcę jeszcze rootować.


1

Żeby ulepszyć odpowiedź Matthew :

Kontakt „SNS” może również pochodzić z SKYPE, jeśli aplikacja jest zainstalowana.

Zwykłem „wysyłać Skype” do mojego Dr., więc skype znał jego numer. Kiedy szukam jego nazwiska na moim telefonie Samsung z stratosferą, nie można go znaleźć. Jednak idę gdzie indziej, zdobywam jego numer i wpisuję go, wyskakuje jego imię! Denerwujący!

Dziś go rozwiązałem: nie można go traktować jako „kontaktu”, ale jest on w moich ULUBIONYCH (!! Ulubionych, ale nie kontaktów? !!) i kiedy „edytuję” (od podania jego numeru i nadania imienia w górę), to mówi „nie można edytować danych SNS”, i tak dostałem się do TEGO wątku wiadomości. Tak, prawdopodobnie Twitter, Facebook itp., Ale na pewno też „Skype”!


1

Myślę, że to prosta usługa powiadomień

Dlatego w przypadku platform korzystających z powiadomień push (Skype, Google+, Facebook, Twitter itp.) Aplikacja będzie od czasu do czasu aktualizowana.

Trzeba przyznać, że jako Network Security Professional zatrzymałem się, gdy zobaczyłem, że jest zaktualizowany, ponieważ mój S4 jest zrootowany, ale okazuje się, że jest to normalny element.


0

Prosta usługa sieciowa ~ Nie zaleca się odinstalowywania. Czasami aplikacje, które naszym zdaniem są śmieciami, mają pewne zależności od innych aplikacji. Boo boo obejmujące usuwanie aplikacji systemowych może być trudne do naprawienia, chyba że wykonasz kopię zapasową w niestandardowym odzyskiwaniu. ALE jeśli jesteś ciekawy lub paranoikiem tego, co mówi lub robi nierozpoznana aplikacja i komu za twoimi plecami ... Polecam zajrzeć do niesamowitej aplikacji o nazwie Donkey Guard. Powiedzmy na przykład, że FB chce użyć twojego GPS, aby potajemnie Cię zlokalizować. Osioł Straż zatrzymuje aplikację, ostrzega o tym, co chce zrobić. Następnie pyta, czy chcesz odmówić, zezwolić funkcji na aplikację lub przesłać własne fałszywe informacje. Mój skonfigurowany do podania FB fałszywych współrzędnych GPS, które umieszczają mnie w Playboy Mansion. Lub nie pozwól, aby cokolwiek było w stanie stwierdzić, czy twoja sieć pochodzi z danych czy Wi-Fi. Uniemożliwia nawet aplikacjom uzyskanie wiedzy na temat Twojej usługi danych, w tym dostawcy usług internetowych, i przestaje używać wież komórkowych z triangulacji lokalizacji. Działa również w przypadku oszukiwania / fałszowania lokalizacji w grach takich jak Ingress lub Pokemon, bez konieczności hakowania i zbanowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.