Nie można znaleźć miejsca, w którym Muzyka Google Play przechowuje pobrane pliki (inne niż podobne posty)


16

Mniej więcej rok lub dwa lata temu postanowiłem użyć Muzyki Google Play jako „hosta w chmurze”, więc wziąłem całą moją starą muzykę, którą miałem na komputerze i przesłałem ją do Muzyki Google Play. To wszystko moja własna muzyka zakupiona głównie z płyt CD (jestem starsza).

Chcę teraz pobrać niektóre utwory na urządzenie z Androidem nie tylko po to, aby móc ich słuchać, ale także, aby mieć .mp3pliki. (Na przykład, aby edytować jeden w dół, aby był to mój budzący alarm itp.)

Nie mogę znaleźć miejsca, w którym umieściłem Muzykę Google Play. Nie zrootowałem urządzenia i chociaż mogłem tam iść, wolę go unikać, jeśli to możliwe. Widziałem inne posty wspominające:

  • /<external card>/Android/data/com.google.android.music/cache lub
  • /<external card>/Android/data/com.google.android.music/files lub
  • /data/data/...

W pierwszych 2 katalogach nie ma nic i wydaje mi się, że potrzebuję dostępu do katalogu głównego, aby uzyskać dostęp do ostatniego katalogu. Przeczytałem kilka podobnych postów, które wskazywały na te katalogi, ale niektóre inne, które mówiły, że to dotyczy starszych wersji. Moja wersja to 6.0.1984S.2219729. A jeśli to ma znaczenie, mam wersję Samsung Galaxy S4 i Android5.0.1

To naprawdę okropne, że te aplikacje nie chcą się ze sobą dobrze bawić. Google i Samsung muszą się pocałować i uzupełnić, ponieważ to śmieszne, że aplikacje Google mogą rozmawiać tylko z Google, a Samsung może tylko z Samsungiem. Nie powinienem się rozglądać, szukając tego wszystkiego. Systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych / laptopów nie mają tego problemu. To wymyślony problem, który pomaga zapewnić monopol ekosystemom i sfrustrowanym klientom. :-(


, but so that I can have the .mp3 files.jest to po prostu niemożliwe w przypadku usługi przesyłania strumieniowego, takiej jak Muzyka Google Play (lub Spotify itp.). Oni szyfrować pliki za pomocą klucza publicznego i odszyfrować je bezpiecznie przechowywane kluczem prywatnym, kiedy się chce ich słuchać. W rzeczywistości tworzą lokalny serwer w chmurze, który obsługuje rzeczywisty plik, tak jak zrobiłby to serwer muzyki Google Play. TL; DR: Nie możesz uzyskać dostępu do żadnych plików MP3 z GP Music, ponieważ nie ma żadnych.
GiantTree,

Powinieneś być w stanie adb pullpobrać pliki z/data/data
Matthew Read

@MatthewRead tylko jeśli jego urządzenie jest zrootowane. W przeciwnym razie ADB otrzymuje tylko Permission denied.wiadomość
GiantTree,

Czy zmieniłeś lokalizację przechowywania w Ustawieniach muzyki Google Play?
conradj

Odpowiedzi:


8

W ustawieniach Muzyki Google Play, jeśli masz ustawione buforowanie na zewnętrznej karcie SD, twoja lokalizacja pamięci podręcznej będzie /external_sd/Android/data/com.google.android.music/files/music/.

Jeśli masz, użyj pamięci wewnętrznej, ścieżka będzie /sdcard/Android/data/com.google.android.music/files/music.

Pamiętaj, że te pliki mają nazwy [some-id].mp3takie jak 124.mp3. Tak więc po prostu skopiowanie ich z tego miejsca będzie trudne do ustalenia, jaką są piosenką. Co więcej, jak wspomina GiantTree, pliki są szyfrowane, więc nawet jeśli je skopiujesz, nie będziesz mógł ich odtworzyć. Do ich odtworzenia wymagana jest Muzyka Google Play.

Oto zrzut ekranu z moich plików na zewnętrznej do której nawigowałem w .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

I tutaj używa Windows MTP do przeglądania plików.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Na moim Androidzie 6.0.1 jest /data/data/com.google.android.music/files/music.
Gqqnbig

3

jeśli jest pobierany wewnętrznie, jest zablokowany w com.music, ale zobaczysz tylko plik Music.id i nie będziesz mieć dostępu do tej bazy danych bez hasła. I nie jest zaszyfrowany, jeśli jest pobierany na kartę SD, po prostu przenieś się z lokalizacji pamięci podręcznej i gotowe. Użyj edytora znaczników gwiazdek, aby dodać okładkę albumu i znaczniki. A utwory kupione w Google nie są nawet .aac ani .m4a, tylko normalne mp3 320 kb / s 44 kHz.


2
Nie. Są szyfrowane zarówno na dyskach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
Suncatcher

Dzięki. W rzeczywistości, jeśli zmienisz lokalizację, aplikacje powiedzą ci „przenoszenie plików x”. Następnie można go znaleźć w folderze SD / Android / com.google.music / files w formacie MP3.
SaganTheBest

1

To jest z systemu Windows 10 Po przeczytaniu wszystkich postów i przejrzeniu mojego S7, aby znaleźć moje pliki muzyczne pobrane z Google Play, znalazłem lokalizację, w której są przechowywane. Wystarczy podłączyć telefon i zmienić ustawienie (w telefonie) na „Przesyłanie plików” (bez cudzysłowu). Umożliwi to dostęp zarówno do plików w pamięci telefonu, jak i do karty SD. Otwórz „Ten komputer”, wybierz „Karta”, a następnie przejdź do następujących czynności (w systemie Windows 10): Ten komputer \ Nazwa telefonu \ Karta \ Android \ dane \ com.google.android.music \ files \ music.

Pliki są nazywane lub nazywane „dźwiękiem formatu MP3” i są ponumerowane zamiast faktycznej nazwy utworu, tj. „191”. Otóż ​​to! Nie zapomnij zmienić ustawienia w Google Play, aby zapisać pliki na karcie SD. Domyślnie jest to pamięć wewnętrzna. Powodzenia!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.