Pobierz zakupiony pakiet APK ze sklepu Play


11

Korzystam z CyanogenMod na urządzeniach z Androidem bez Google Apps (a zatem bez Sklepu Play). Niemniej jednak mam konto Google powiązane z moim identyfikatorem urządzenia i kupiłem różne aplikacje z tym kontem.

Chcę pobrać pliki APK zakupionych aplikacji i zainstalować je za pośrednictwem ADB. Około rok temu nie było problemu z użyciem Real APK Leech lub rozszerzenia APK Downloader dla Chrome. Dziś Real APK Leech najwyraźniej nie jest w stanie pobrać żadnych APK, a rozszerzenie Chrome może pobierać tylko pliki APK bezpłatnych aplikacji, nawet jeśli używane konto Google je kupiło.

Czy istnieją obecnie działające sposoby pobierania zakupionych plików APK bez użycia aplikacji Sklep Play na samym urządzeniu?

(Podobne pytania, które znalazłem na tej stronie sugerują nieaktualne odpowiedzi)

Odpowiedzi:


8

Jest na to wiele możliwości. Jeden używa odpowiednich odpowiedników z projektu µg (wymawiane jako „micro-G”; dawniej znany jako NOGAPPS ) - w tym przypadku Phonesky (nieoficjalny klient Google PlayStore) lub BlankStore (w zasadzie to samo). Każdy z tych dwóch działałby bezpośrednio na urządzeniu, nie wymaga Google Apps (stąd nazwa „NOGAPPS” lub „micro-G (oogle)”). Sprawdź w FakeGApps , który ma dobre ReadMe, aby zacząć od tego na urządzeniu wolnym od Google.

BlankStore
Blankstore (źródło: XDA ; kliknij, aby zobaczyć większy wariant)

Potem jest Raccoon , dostępny dla Linuksa, Maca i Windowsa, zobacz artykuł Raccoon to narzędzie do pobierania na komputer aplikacji Google Play Store na AndroidCommunity. Szopa można użyć na komputerze, aby pobrać pliki APK, które trzeba będzie zainstalować w inny sposób ( adb installlub skopiować na urządzenie z Androidem i tam ręcznie zainstalować). Raccoon śledzi również dostępne aktualizacje dla aplikacji, które „oglądasz”. Nie jestem pewien, czy poradzi sobie z aplikacjami już kupionymi (nie próbowałem jeszcze), ale ponieważ działa z normalnymi danymi logowania do GPlay, powinien. Jak z BlankStore, tylko proces z bying aplikacje nie będą dostępne - ale można zrobić to za pomocąGoogle Playstore w przeglądarce internetowej.

szop pracz
Szop pracz (źródło: Tutonaut ; kliknij obraz, aby powiększyć wariant)

W przypadku płatnych aplikacji kłopoty często polegają na tym, że korzystają z usługi licencyjnej Google w celu zweryfikowania ich „zasadności”. To by się nie powiodło w przypadku Raccoon, jeśli nie masz ani GApps ani NOGAPPS na swoim urządzeniu. Z drugiej strony zgłoszono, że BlankStore i Phonesky również się tym zajęły (chociaż ostatnio doświadczyłem, że BlankStore nie działa ostatnio z płatnymi aplikacjami, co może być spowodowane niektórymi zmianami API po stronie Google - nie kopałem głębiej w to jeszcze, więc nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że nie jestem jedyny ).


Dziękuję za szybką odpowiedź. Szop wydaje się być dokładnie tym, czego szukałem - wydaje się bardzo dojrzały i udało się pobrać już zakupioną aplikację!
BezPlaystore,

Cieszę się, że mogłem pomóc! Tymczasem dowiedziałem się, dlaczego BlankStore już nie działa z płatnymi aplikacjami. Ale coś wydaje się być w toku, zgodnie z tym zatwierdzeniem: Licencjonowanie działa, budowanie musi zostać naprawione :)
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.