Wyłączyć wbudowany mikrofon telefonu?


9

Właśnie przeprowadziłem mały eksperyment z oryginalnym zestawem słuchawkowym, który jest dostarczany z Nexusem One: podłączyłem go do telefonu, oczekując, że wbudowane mikrofony zostaną wyłączone, a zastąpione przez mikrofon na zestawie słuchawkowym.

Byłem rozczarowany, widząc, że zachowanie systemu przy wprowadzaniu głosowym nie uległo zmianie: telefon wydaje się nadal odbierać dźwięk z wbudowanych mikrofonów.

Dokładnie zakryłem mikrofon zestawu słuchawkowego taśmą i spróbowałem ponownie ...

Nadal bez zmian. Wbudowany mikrofon Nexusa One jest w pełni włączony.

Jest to rozczarowujące, ponieważ naprawdę muszę wyłączyć wbudowane mikrofony Nexusa One, aby zamiast tego móc użyć innego mikrofonu.

Czy istnieje sposób na osiągnięcie tego?


jaką ikonę widzisz na pasku powiadomień, słuchawkach lub zestawie słuchawkowym?
devnul3

Odpowiedzi:


1

Być może wyłączenie funkcji usuwania szumów może działać.

Pobierz najpierw zrootowany edytor plików, a następnie z „/system/build.prop” zmień "media.a1026.enableA1026=1" to "media.a1026.enableA1026=0"

Następnie uruchom ponownie komputer. Sprawdź, czy Twój problem został rozwiązany. Po prostu podejrzewam, że mikrofon Androida zawsze włącza się w celu eliminacji szumów podczas połączeń / wprowadzania głosowego.

ZAPAMIĘTAJ! Nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek awarie. Sugeruję, aby wykonać kopię zapasową i wszystko, gdy spróbujesz tego.

ŹRÓDŁO: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=6787214


@Android Eve, Czy zaakceptowałeś to, ponieważ zadziałało, czy jako jedyna odpowiedź sama?
Mars,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.