Jak rozwiązać problem „Ustawienia APN nie są dostępne dla tego użytkownika”?


15

Po aktualizacji ASUS Zenfone 5 do Androida Lollipop nie mogę uzyskać dostępu do danych HSPA / 3G. W Brazylii musimy ręcznie wprowadzić ustawienia APN, a kiedy próbuję to zrobić, otrzymuję następujący komunikat (w języku portugalskim, tutaj wstępnie przetłumaczony na angielski):

Punkt dostępu Ustawienia nazwy nie są dostępne dla tego użytkownika.

Ponieważ mój telefon jest zrootowany, wypróbowałem rozwiązania zaproponowane w tym temacie, a także przez to . Żadne nie dało mi rezultatów, nawet pod warunkiem, że podążałem za każdym krokiem bez żadnych błędów i ostrzeżeń (chmods i chown były skuteczne, a zmiany w treści: // telefonia / operatorzy były trwałe). Próbowałem również ponownie wygenerować plik telephony.db, usuwając go (w ten sposób zmuszając Androida do ponownego wypełnienia go). Przywrócenie ustawień fabrycznych (jak sugerowano tutaj ) również nie miało wpływu.

Jak dotąd nie mam nic do świętowania. Mój jedyny dostęp do Internetu to Wi-Fi w domu iw pracy. Brak mobilnego dostępu do danych i wiem, że jest dostępny (w tym tygodniu próbowałem z CM12.1 i połączenie danych działało idealnie. Niestety musiałem wrócić do standardowej pamięci ROM, ponieważ CM12.1 jest nadal zbyt wadliwy). Żadne lepsze sugestie nie pojawiły się w Google w innych witrynach i forach.

Mam nadzieję, że ktoś może dać mi trochę światła na ten problem, ponieważ powinienem polegać na moim mobilnym dostępie do Internetu, aby wykonywać różne czynności podczas dojazdów do pracy lub poza Wi-Fi.

Uwaga: nagroda została automatycznie przyznana przez tę stronę, ale problem nie został rozwiązany. Wciąż czekam na prawidłową odpowiedź.

Ostatnia aktualizacja: proszę odnieść się do mojej odpowiedzi na dole tej strony. Problem został (wreszcie!) Rozwiązany przez najnowszą wersję (v. 3.23.40.78) wydaną przez ASUS.


1
Wygląda na to, że jest to znany problem dotyczący Zenfone 5 . Znalazłem 2 sugestie: obniż wersję Androida (co może nie być najlepszym interesem) lub postępuj zgodnie z SOP dla APN Editor . Niestety nie mam żadnego urządzenia do przetestowania, więc czy mogę wyświadczyć przysługę i powiadomić mnie, czy działa?
Andrew T.

@AndrewT. Naprawdę nie chcę na razie obniżyć wersji Androida (byłaby to ostateczność). Po SOP nie działał: gdy próbuję uruchomić zainstalowanego ApnEditor, pojawia się komunikat „ApnEditor został zatrzymany” i aplikacja się zamyka. Jakieś inne pomysły? Dziękuję za uwagę!
SeuMenezes,

Mam ten sam problem na Sprint HTC One M8 z CM12.1. Żadne z poniższych rozwiązań nie rozwiązało również tego problemu.
Justin W. Flory,

Odpowiedzi:


9

Po wielu godzinach eksperymentów znalazłem przyczynę tego (działa dla mnie). Nic nie jest zbyt techniczne w tym poście w przeciwieństwie do tego, co sugerują te posty .


Krok 1 : Wi-Fi jest włączone i znajduje się w zasięgu znanej sieci Wi-Fi.
Krok 2 : Uruchom ponownie telefon (może wymagać kilkakrotnego ponownego uruchomienia, jeśli nie zadziała za pierwszym razem)
Krok 3 : Gdy telefon uruchomi się ponownie, powinien połączyć się z siecią Wi-Fi.
Krok 4 : Przejdź do ustawień APN i przekonaj się, że możesz, teraz edytuj ustawienia APN.


Powód : Gdy telefon jest włączony, jeśli nie jest podłączony do Wi-Fi, spróbuje połączyć się z siecią komórkową, uniemożliwiając w ten sposób edycję ustawień APN. Jeśli jednak spróbujesz wykonać powyższe czynności, telefon połączy się z siecią Wi-Fi zamiast danych mobilnych.


Próbowałem wykonać podane kroki bez powodzenia. WiFi jest zawsze włączone tutaj; po ponownym uruchomieniu urządzenia próbuję przejść do ustawień apn, ale element jest wyszarzony z menu. Dostępność zajmuje około 40 sekund, a kiedy go otworzę, pojawia się przerażająca wiadomość. Ustawienia APN nadal są dla mnie niedostępne.
SeuMenezes,

próbowałeś wyłączyć mobilną transmisję danych, włączyć Wi-Fi i zrestartować komputer?
Manubhargav

Tak, miałem ten pomysł, ale wynik (lub jego brak) był taki sam.
SeuMenezes,

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne
Manubhargav

Jak wskazałem w swoim pytaniu (ostatnie zdanie drugiego akapitu), wypróbowałem to wcześniej (wiele razy) bez żadnych korzyści. W każdym razie dziękuję za uwagę!
SeuMenezes,

2

Ponieważ masz uprawnienia administratora, spróbuj skopiować i zastąpić pliki związane z telefonią z CM12.1 na swój telefon.

/data/data/com.android.providers.telephony/databases/jest ścieżką, gdzie telephony.dbistnieje

Uwaga: może to zaszkodzić normalnej pracy telefonu; spróbuj na własne ryzyko.


skąd mogę pobrać te pliki związane z telefonią z CM12.1? Mam tu tylko boot.img i system.img do flashowania. Nie chciałbym instalować CM12.1 tylko po to, aby odzyskać takie pliki ... jakieś repozytorium wokół którego mogę je pobrać?
SeuMenezes,

możesz zainstalować CM 12.1 na komputerze za pomocą łącza Virtual box i wypróbować jego katalogi
AndroidDev

2

Najnowsza standardowa aktualizacja ASUS (v. 3.24.40.78) rozwiązuje problem.

Musiałem zrestartować swój telefon, zastosować obniżenia wersji 5.3.3.3 i 5.2.2.2 (w tej kolejności), a następnie zastosowałem uaktualnienie FOTA (pobieranie 97 Mb, otrzymanie i automatyczne zastosowanie). Następnie mógłbym zainstalować najnowszą wersję (pobraną ze strony internetowej ASUS; przesłaną przez USB do wewnętrznej pamięci telefonu; odłączony USB, a następnie aktualizacja może zostać zastosowana automatycznie). APN są domyślnie dostępne, nie musiałem nawet ręcznie wprowadzać moich APN (jak to robiłem we wcześniejszych wersjach).


-2
  1. Usuń PIN karty SIM
  2. Wyłącz dane
  3. Włącz Wi-Fi
  4. Zresetuj telefon 3 razy

To działało dla mnie.


-3

Spróbuj ręcznie ustawić sieć HSPA. Otwórz program Dialer i wybierz numer *#*#4636#*#*i ustaw go ręcznie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.