Co to jest CP i AP i do czego służą te opcje?


13

Jest to menu usługi, w którym mogę wybrać różne tryby USB dla mojego telefonu. Jedna opcja nazywa się CP, a druga AP.

menu

Co oznaczają akronimy CP i AP? Rozpoznam MTP, PTP i ADB. Ale do czego służą opcje CP i AP?


Który to model i wersja Androida? Nie ma to znaczenia, ale może pomóc w wyszukiwaniu w sieci.
Firelord

Powinienem o tym wspomnieć, tak. To Galaxy S4 Plus.
Samir

Teraz rozumiem z odpowiedzi poniżej, czym jest CP i AP. Nie rozumiem, jak wybór jednej z tych opcji w menu wpływa na działanie telefonu. Wiem, „wylicza innego sterownika”. Więc co? W jakim celu? Jeśli więc ktoś zna odpowiedź na to pytanie, proszę wypełnić go poniżej.
Samir

Kod do uzyskania tego ekranu jest #*0808#dla Androida 4.2.2 i nowszych (jeśli dobrze pamiętam). Na wypadek, gdyby ktoś chciał tego spróbować.
Samir

3
@sammyg*#0808#
Janot

Odpowiedzi:


12

TL; DR
Procesor aplikacji (AP) = CPU + GPU
Procesor komórkowy (CP) = Modem komórkowy


Długa wersja:
CP oznacza Cellular Processor. Jest również nazywany modemem pasma podstawowego. Innym odniesieniem jest procesor pasma podstawowego, w skrócie BP. AP oznacza Application Processor. Są to 2 z 3 podstawowych elementów składowych urządzeń mobilnych. Trzeci to procesor graficzny, w skrócie GP. CP obejmuje wszystkie elementy cyfrowe wymagane do komunikacji z siecią komórkową. CP zwykle składa się z procesora opartego na ARM i DSP. Ma własny system operacyjny i komunikuje się za pośrednictwem połączenia szeregowego HS (High-Speed) z urządzeniem AP, na którym działają systemy operacyjne takie jak Android, iOS i Windows Phone.

Wcześniej CP, AP i (GP) znajdowano w osobnych dedykowanych układach scalonych. Istnieje jednak tendencja do łączenia wszystkich trzech komponentów w jednym systemie na chipie (SoC) w celu obniżenia kosztów, zmniejszenia zużycia energii i zmniejszenia ogólnego rozmiaru płytki drukowanej.

Poniższa tabela pokazuje układy SoC z dwoma procesorami AP - CPU i GPU i jednym CP - procesorem komórkowym lub pasmem podstawowym. Tabela została skopiowana z 3G, 4G i Beyond przez Martina Sautera.

Tabela 1


Premia:
Ustawienia USB na powyższym obrazku służą do określenia, które sterowniki są wyliczane po podłączeniu telefonu do komputera za pomocą kabla USB. Jest to przełącznik multipleksera, który określa, czy port USB jest bezpośrednio podłączony do CP czy AP.

Istnieją również opcje wyboru funkcji urządzenia, które zostaną włączone po podłączeniu do komputera. Te opcje obejmują:

  • MTP (Media Transfer Protocol)
  • ADB (Android Debugging Bridge)
  • PTP (Picture Transfer Protocol)
  • RNDIS (specyfikacja interfejsu zdalnego sterownika sieciowego) dla USB Ethernet
  • DM (tryb diagnostyczny)
  • MIDI (Służy do podłączania urządzeń MIDI, takich jak klawiatura MIDI)
  • Modem

Opcje połączenia USB
Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

Więcej informacji można znaleźć na forach XDA oraz w 3G, 4G i Beyond autorstwa Martina Sautera.


Rzeczywistość:
Preferowany jest tryb AP połączenia szeregowego UART.
Wydaje się, że wiele blogów odkryło, że tryb AP oszczędza pojemność baterii ,
ładuje telefon szybciej po podłączeniu przez USB, wydłuża żywotność baterii .


Ale jaką to robi różnicę, jeśli wybrany jest tryb CP lub tryb AP? Jak manifestują się te zmiany? Co za różnica? A kiedy jedno jest preferowane?
Samir

Czy możesz mi powiedzieć, co robią te opcje CP / AP? Wyjaśniłeś skróty i że CP jest jednym z elementów telefonu, a AP drugim. Dziekuje Ci za to! Ale jaka to różnica, który tryb jest wybrany? Czy zarówno CP, jak i AP są włączone sprzętowo? Próbowałem poszukać tych informacji na łączu na forach XDA, ale nie znalazłem nic poza odniesieniem do nich i szukałem hasła w wyżej wymienionej książce, ale nie znalazłem żadnych trafień.
Samir

Znalazłem jedną wskazówkę dotyczącą CP / AP i pochodzi ona z dyskusji w Android Central. Jeden użytkownik Galaxy S4 z AT&T w USA musiał użyć tego menu serwisowego, aby przełączyć się z CP na AP, aby oprogramowanie Samsung Kies na PC rozpoznało jego telefon. Ciągle powtarzał SGH-I337 does not support initialising. Wydawało się, że ma to coś wspólnego z niestandardowym programem ładującym firmy AT&T i prawdopodobnie był domyślnie ustawiony na tryb CP. To wskazówka, ale nie jasny fakt. Zmiana na AP sprawiła, że ​​został rozpoznany w Kies.
Samir

Wydaje mi się, że sprowadza się to do tego, że telefon zachowuje się i działa ściślej jak komórkowe urządzenie sieciowe (CP), ściśle związane z jego siecią lub jako komputer mobilny (AP), z bardziej niezależnym duchem. To jak porównywanie głupiego telefonu GSM z lat 90. w sieci komórkowej tylko z funkcją telefonu i inteligentnych urządzeń PDA, które przypominają dzisiejsze urządzenia mobilne.
Samir,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.