Otrzymywanie komunikatu „Brak miejsca w pamięci” w Galaxy S4; * # 9900 # nie pokazuje żadnego menu


12

Mam Samsung Galaxy S4. Na pasku powiadomień pojawia się komunikat o błędzie „Brak przestrzeni dyskowej”, a niektóre aplikacje przestały działać lub są aktualizowane. Żadne ze zwykłych rozwiązań, o których czytałem gdzie indziej na stronie, nie pomogło mi.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG:

Najczęstszym rozwiązaniem tego problemu jest dostęp do ukrytego menu poprzez wybranie numeru *#9900#. Jednak gdy próbuję, menu się nie pojawia:

IMG:

Innym częstym rozwiązaniem jest zrootowanie telefonu i usunięcie /data/logs. Patrząc na to, co zajmuje tyle miejsca w moim telefonie, wydaje mi się prawdopodobne, że problem polega na tym, że mój telefon ma wiele zgromadzonych plików dziennika, które nie są usuwane. Wolałbym jednak nie rootować swojego telefonu. Cieszę się z funkcjonalności mojego telefonu, nawet z rozdętym oprogramowaniem i powiązanej z moim dostawcą, i nie chcę tracić czasu na zrootowanie telefonu z powodu tego jednego problemu, jeśli nie muszę. = P

Wreszcie trzecią opcją, którą przeczytałem, jest usunięcie aplikacji, które zajmują dużo miejsca. Poniżej załączam kilka zrzutów ekranu pokazujących, jak mój telefon zużywa miejsce, i wierzę, że pokazują, że moim prawdziwym problemem jest to, że coś jest nie tak z moim systemem operacyjnym, być może tworząc wiele plików dziennika i nie usuwając ich aby zaoszczędzić miejsce. (Poza tym próbowałem już usunąć niektóre aplikacje, z których nie korzystam często. Przeważająca większość moich aplikacji w ogóle nie zajmuje dużo miejsca, a największe marnotrawstwo miejsca to także aplikacje, z których najczęściej korzystam i powody, dla których mam smartfon).

Czy jest inny sposób na odzyskanie większej ilości miejsca bez rootowania telefonu?


W razie potrzeby chętnie podłączę telefon do komputera i skorzystam z narzędzi programistycznych, aby rozwiązać ten problem.


Oto kilka zdjęć pokazujących, że największym zyskiem, jaki mogłem uzyskać do przechowywania, byłoby usunięcie niektórych plików systemowych (dlatego domyślam się, że problemem są nagromadzone pliki dziennika). Mam ponad 6 GB, które mój telefon kategoryzuje jako „Różne pliki:”

IMG:

A spośród plików, które mój Android zawiera w tej kategorii, ponad 6 GB to ogólna „pamięć systemowa” (ponownie, zgaduję logi), której niestety nie mogę wchodzić w interakcje z tym menu ani z niego usuwać:

IMG:


Oznacziłem swoje pytanie Galaxy S4, ponieważ zastanawiam się, czy problem może być specyficzny dla mojego telefonu. W szczególności wiem, że *#9900#sztuczka działa tylko na niektórych telefonach i zastanawiam się, czy istnieje inna sztuczka na tej samej linii, szczególnie dla Galaxy S4.
Kevin

Czy jest też dobry sposób na zmianę rozmiaru moich zrzutów ekranu za pomocą Markdown? Są teraz dość duże ...
Kevin,

1
Zmiana rozmiaru wykonana. Możesz użyć mna końcu linku imgur, aby przekształcić go w obraz mobilny, taki jak https://i.stack.imgur.com/wJYhW.png-> https://i.stack.imgur.com/wJYhWm.png. Alternatywnie możesz użyć tego [<img src="" width="210" height="350" alt="IMG: " title="">][](np. [<img src="https://i.stack.imgur.com/wJYhW.png" width="210" height="350" alt="IMG: " title="">][1]), Aby wyświetlić te o zmienionym rozmiarze znacznie lepiej.
Firelord

1
To telefon operatora Verizon. Prawie wszystkie telefony komórkowe mają 6 gigabajtów różnych plików, co nie zostało uwzględnione
Manubhargav

1
@AlLelopath To byłoby doskonałe nowe pytanie! Bardziej prawdopodobne jest uzyskanie pomocy, zadając również nowe pytanie.
Kevin

Odpowiedzi:


7

Podejście 1:

Wielu użytkowników miało problem z „ 6 GB różnych plików ”. Problem może wynikać z /sdcard0/DCIM/.thumbnails.

Możesz iść dalej i usunąć folder. To może zwolnić twoją pamięć. Aby usunąć .thumbnailsfolder, potrzebujesz menedżera plików, który może zobaczyć ukryte pliki. Po usunięciu folderu usuń LOST.DIRi uruchom ponownie. Czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji jest zalecane.

Podejście 2:

Może to być bloatware Verizon. Obsługa klienta Verizon wydaje się to potwierdzać (patrz odpowiedź nr 5 w tym linku ). Ten problem nie ogranicza się tylko do Galaxy S4, ale także do innych telefonów (Uwaga 2, Uwaga 3 Galaxy S3 S4 S5 ).

Usunięcie /data/mediacałkowicie wydaje się działać dla niektórych (wymaga dostępu do konta root).

Alternatywnie, zainstalowanie niestandardowego odzyskiwania (np .: CWM) i usunięcie wszystkich kopii zapasowych z wewnętrznej karty SD wydaje się rozwiązać problem dla wielu użytkowników.


Dzięki za radę! Mam tylko LOST.DIR na mojej karcie SD, na której mam dużo miejsca i nie widzę żadnych plików .thumbnails na moim telefonie. Czy masz jakieś porady na temat odzyskiwania miejsca na mojej pamięci wewnętrznej?
Kevin

@Kevin Jakiego menedżera plików używasz? Ponieważ niektóre menedżery plików nie pokazują folderu .thumbnails. Wypróbuj Xplore z zaznaczoną opcją „ukrytych plików”. Jeśli go znajdziesz, usuń go. Pozwoli to odzyskać większość miejsca w pamięci wewnętrznej około 3-5 GB
Manubhargav

Używam Astro. Nawet po wybraniu opcji ukrytych plików nie widzę pliku .thumbnails.
Kevin

przywróć ustawienia fabryczne urządzenia. To może rozwiązać problem. Czy używasz także Google Play Music?
Manubhargav

Wolałbym nie resetować do ustawień fabrycznych, jeśli nie muszę - to moja ostatnia deska ratunku. Nie mam Muzyki Google Play. (Używam przede wszystkim Spotify, która zapisuje pamięć podręczną na karcie SD zamiast w pamięci wewnętrznej.)
Kevin

2

Aby uzyskać trochę wolnego miejsca, wykonaj następujące czynności:

1. Naciśnij przycisk Menu urządzenia → wybierz Ustawienia (lub Ustawienia systemowe)

2. Dotknij Menedżer aplikacji (lub Aplikacje)

3. Dotknij ikony aplikacji

4. Dotknij Wyczyść dane \ Pamięć podręczna

Wyczyść dane \ pamięć podręczną

5. Następną rzeczą jest wyłączenie \ usunięcie aplikacji, której nie będziesz używać.

6.Usuń .thumbnails, a także niechciane pliki, robiąc toshow Hidden Files

.thumbnails

7.Usuń folder aplikacji społecznościowych Ex: / sdcard / whatsapp . Ale wcześniej wybierz i przenieś swoje filmy, obrazy, pliki, pliki audio z folderu aplikacji społecznościowych.

Uwaga: wyczyszczenie danych aplikacji usunie wszelkie niestandardowe opcje, zapisane dane i ustawienia.


2

Każdy telefon ma podobne zastrzeżenia - dotyczy to w szczególności Twojego telefonu: „16 GB ROM (część pamięci zajmowana przez istniejącą zawartość)”

6 GB wydaje się nieco wysokie, ale zrzut ekranu z pamięci wygląda właściwie. Konieczne może być bardziej staranne zachowanie czystości pamięci systemowej. Sprawdź, co dokładnie zajmuje tyle miejsca w „Zdjęciach, filmach” i „Audio” i przenieś część na zewnętrzną kartę SD. Być może usuniesz też aplikacje, których nie używasz regularnie. Szczerze mówiąc, specyfikacje mojego S3 są podobne do twoich i nie mam tego problemu, więc sugeruję tylko, że wszelkie oczywiste różnice są prawdopodobnie winowajcą.

Nie powinieneś robić nic więcej niż eksplorowanie swoich plików, co możesz zrobić za pomocą wbudowanej aplikacji MyFiles lub pobrać Menedżera plików OI .

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj


0

Naprawiłem mój, to był ten album historii na telefonie, który wrzuca wszystkie zdjęcia do pliku głęboko w telefonie, usuwa aplikacje, które można ponownie załadować później, a następnie idzie do sklepu z aplikacjami i instaluje wszystko w jednym przyborniku, otwórz go i uruchom menedżera plików wybierz analizator pamięci urządzenia przejdź do Androida, a następnie do danych i tak dalej, aby znaleźć miejsce, w którym są przechowywane, najlepiej podłączyć do laptopa, aby zapisać je na laptopie lub usunąć z telefonu, a następnie wymusić zatrzymanie aplikacji, która jest do bani, robi się pełna i zacina telefon, używaj zdjęć Google lub czegoś podobnego


Dodaj przynajmniej odpowiednią interpunkcję ...
Andy Yan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.