Jakie jest zastosowanie systemu Android WebView?


19

Widziałem niektóre telefony z Androidem, na których ta aplikacja jest zainstalowana na urządzeniu. Jakie jest zastosowanie tej aplikacji?

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG: Tem

Czy zainstalowanie tej aplikacji ma jakąkolwiek przewagę na innych urządzeniach z Androidem, które nie mają zainstalowanej tej aplikacji?


9
Jest dostępny, ponieważ Kitkat i aplikacje, które z niego korzystają, mogą same otwierać strony internetowe (ich działania), w przeciwieństwie do tych, które zawsze proszą o otwarcie ich osobno w przeglądarce. Np. Facebook na Androidzie 4.4 i nowszych ładuje linki zewnętrzne do siebie, zamiast prosić o ich otwarcie w przeglądarce. Zobacz developer.android.com/reference/android/webkit/WebView.html i developer.chrome.com/multidevice/webview/overview
Firelord

7
Powyższe powinno być odpowiedzią, a nie komentarzem.
Fred Thomsen,

@Firelord Więc jeśli otworzę aplikację Fb, a kiedy kliknę artykuł z aplikacji za pomocą widoku internetowego Androida, otworzy się artykuł News na górze aplikacji, a pod menedżerem zadań wyświetli tylko Fb, a nie przeglądarka, przez którą ładowane są wiadomości.
user285oo6,

Dlaczego nie możemy osadzić domyślnego webView w osobnym fragmencie lub aktywności i przekazać adres URL do załadowania w naszej aplikacji? Zrobiłem podobnie w tym GitHub POC - github.com/hiteshsahu/Android-Universal-Web-Content-Loader .
Hitesh Sahu,

Odpowiedzi:


8

Niektóre aplikacje wymagają tak zwanej WebView, mini przeglądarki do takich funkcji, jak zatwierdzanie loginów z Facebooka i Google+. Jest to w zasadzie miniaturowa wersja Chrome.

Kiedyś WebView był aktualizowany tylko z systemem operacyjnym. W Lollipop Google w pewien sposób oddzielił go od Core OS i dodał funkcję automatycznej aktualizacji za pośrednictwem Google Play, podobnie jak innych aplikacji. Dzięki temu może nadążać za Chrome i zapewniać lepsze przeglądanie.

Następnym razem, gdy zalogujesz się do aplikacji i przejdziesz na stronę internetową w aplikacji z napisem „Zezwól aplikacji na ocenę konta Google” lub co innego, sprawdź, czy przejdziesz na stronę główną Google za pośrednictwem „O Google” „link. Następnie wyszukaj i otwórz http://WhatBrowser.Org Zobaczysz, jak to jest przeglądarka oparta na mini chromie wewnątrz aplikacji, dostarczana przez system i aktualizowana przez Google Play.

Zainstalowanie tego spowoduje aktualizację. Nie będziesz musiał czekać na aktualizację systemu operacyjnego Android.


1
Prawdopodobnie jednym z najlepszych powodów, dla których aktualizacja WebView jest teraz niezależna od systemu operacyjnego Android, jest luka WebView w Androidzie 4.3 i wcześniejszych . Ponieważ aktualizacja jest niezależna, lukę można naprawić bez konieczności oczekiwania na aktualizację systemu operacyjnego (choć dotyczy to tylko Androida 5.0 i nowszych).
Andrew T.

Nie używam przeglądarki Chrome, Google + i Facebooka. Wyłączyłem te aplikacje. Czy powinienem również wyłączyć aplikację Android System Webview?
Błąd 404

oznacza, że ​​potrzebuję aplikacji systemu Android do przeglądania stron internetowych?
Błąd 404

1
„Nie używam przeglądarki Chrome, Google + i Facebooka. Wyłączyłem te aplikacje. Czy powinienem też wyłączyć aplikację Android System Webview?” --- Niektóre aplikacje, inne niż wymienione, używają WebView. Sugeruję pozostawić to włączone. W poprzedniej wersji WebView istniała luka, ale została ona naprawiona od wersji 4.4 (w tym momencie WebView zmienił się i jest oparty na Chromium ). Od wersji 5.5 WebView stał się niezależnym składnikiem systemu operacyjnego i dlatego pojawia się jako aplikacja.

1
@ user285oo6 W Androidzie N nie ma już potrzeby korzystania z System Webview. Zamiast tego Chrome jest używany bezpośrednio przez osadzanie aplikacji.
Greg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.