Mój Nexus 6 wyłącza się losowo; Jak mogę to naprawić?


13

TL; DR: Nexus 6 wyłącza się losowo, wydaje się być podłączony do kamery, Wi-Fi i telefonu komórkowego. Internet jest pełen rozwiązań placebo i postów „ja też”. Dane wyjściowe Logcat poniżej.


Mam ten problem od miesięcy, ale nie było go, gdy telefon był nowy. Oto co się dzieje.

 • Będę na rozmowie telefonicznej, używając zestawu słuchawkowego, a kiedy otworzę aplikację aparatu, WhatsApp lub - czasami - kiedy nic nie robię, telefon natychmiast się wyłączy.
 • Czasami wyłącza się, kiedy wychodzę z domu i szukam samochodu na DriveNow. Mój dom ma zasięg Edge, moja ulica ma LTE.
 • Kilka razy telefon wyłączył się ponownie po ponownym włączeniu. Może się to zdarzyć kilka razy z rzędu. Wydaje się, że czekanie, zanim cokolwiek zrobię po ponownym włączeniu .

Uwaga:

 • Jestem prawie zawsze na rozmowy telefonicznej, kiedy to nastąpi.
 • Myślę, że wyświetlacz jest zawsze włączony, gdy się wyłącza.

Przeszukując Internet, znalazłem mnóstwo skarg na te same lub podobne problemy i czytałem fora produktów Google, z setkami postów typu „ja też” i rozwiązaniami placebo.

Ludzie twierdzą, że odinstalowanie aplikacji, której ja i inni plakaty nigdy nie słyszeliśmy, rozwiązało problem. Niektórzy twierdzą, że wycieranie telefonu pomoże, inni twierdzą, że to nie działa.

Problem występuje bardzo sporadycznie. Bardzo trudno jest ustalić, czy robienie czegoś to naprawiło, czy nie.

Do tej pory próbowałem:

 • Odinstalowałem wszystkie aplikacje, bez których mogę żyć. Upewnij się, że korzystam tylko z aplikacji, z których korzystałem, gdy coś działało poprawnie.
 • Usunąłem partycję pamięci podręcznej (jedno z tych rozwiązań placebo)

Spróbowałbym przywrócić ustawienia fabryczne, ale dane w WhatsApp są dla mnie niezwykle ważne i nie mam zapasowego telefonu, aby załadować kopię zapasową WhatsApp przed wyczyszczeniem Nexusa 6 (potrzebujesz karty SIM, aby WhatsApp działał, więc emulator nie pomaga mi). Z tego samego powodu nie chcę przynosić telefonu do sklepu ani wysyłać go do Motoroli. Jeśli w ogóle mogę pomóc.

Przez ostatnie dwa dni trzymałem telefon podłączony do komputera z otwartą powłoką i obserwowałem wyjście logcat, a kilka minut temu rzeczywiście się zamknął z podłączoną powłoką. Oto dane wyjściowe logcat z krótko przed awarią

Nie będę publikować tego pytania, po prostu będę z nim żyć, dopóki nie dostanę zapasowego telefonu i nie wyślę Nexusa 6 do naprawy, z wyjątkiem faktu, że mam teraz dane wyjściowe z logcat, i może to mieć sens ktoś tutaj.

Aktualizacja

Przywróciłem ustawienia fabryczne. Poszło dobrze. :) Oczywiście nie mam pojęcia, czy to naprawiło, czy nie.

Zaktualizuj drugi

Nie zrobił :-(

Problem zdarza się także (właśnie się zdarzył) w trybie awaryjnym.

Zaktualizuj trzeci

Zdarza się to również w podglądzie programisty Androida M. Od tego czasu kupiłem Moto E (piękny) i wyślę Nexusa 6 do naprawy. Mam nadzieję, że nie odzyskam tego z komunikatem, że nie ma winy.


Podejrzewam, że urządzenie nie jest zrootowane. Czy tak jest Biorąc pod uwagę niezrootowane urządzenie, czy spojrzałeś na Jak korzystać z kopii zapasowej Dysku Google? i Jak zapisać historię czatów? - oba z FAQ na stronie WhatsApp. // Przez „ Nie mam zapasowego telefonu, aby załadować moją kopię zapasową WhatsApp przed wyczyszczeniem Nexusa 6 '- czy masz na myśli, że chcesz sprawdzić, czy kopia zapasowa jest dobra, czy nie, jeśli masz zapasowy telefon (ponieważ emulator tutaj nie działa)?
Firelord

Nie zrootowany. Tak, dokładnie o to mi chodziło. Kopia zapasowa z Dysku Google brzmi bardziej obiecująco niż to, co przeczytałem (tworzenie kopii zapasowej na karcie SD urządzenia, której n6 oczywiście nie ma).
Stefano Palazzo

Patrząc na logcat, nie rób nic drastycznego.
moonbutt74

może być problem sprzętowy Łódź Spróbuj <a href=" android.stackexchange.com/questions/117353/...>
Alpheus

Nie sądzę, że to fizyczny guzik. Gdyby telefon sam się wyłączył z powodu zwarcia przycisku uśpienia / wybudzenia, zauważyłbym wibracje i wyskakujące okienko, które pojawia się po przytrzymaniu go.
Stefano Palazzo,

Odpowiedzi:


6

Jest to częściowa odpowiedź na podstawie wyników dostarczonych dzienników.

Ok, po spojrzeniu na logcat, zgaduję, że byłby to błąd przepełnienia bufora pochodzący / pochodzący z kamery mm i połączonych usług / procesów oraz przydziału pamięci jonowej.

Fragmenty,

08-11 17:51:19.504 E/libaprpmem( 1539): Ion allocation success virtaddr : ret=2996989952 fd=48 heapid=33554432
08-11 17:51:19.507 E/libaprpmem( 1539):

08-11 17:51:19.332 E/mm-camera( 1539): mct_stream_destroy_buffers: Exit

08-11 17:51:19.337 E/mm-camera-isp2( 1539): isp_port_check_caps_unreserve:807 ide 3000f port 0xb6749d60
08-11 17:51:19.337 E/mm-camera-isp2( 1539): isp_handler_destroy_stream_param:1616 num_streams 0

OK, więc nie bądź gotów zacytować mnie na ten temat, ale wykop ten artykuł omawiający niedopełnienie / przekroczenie bufora http://www.articlesfactory.com/articles/computers/buffer-underrun-and-overrun-scenarios.html

Nie mogę przypisać go do konkretnej konkretnej przyczyny, ale spróbuj ustawić rozdzielczość kamery na najniższą wartość, którą możesz uzyskać, a jeśli możesz, wyłącz czujnik zbliżeniowy. Albo gdy aparat się zepsuje, zabiera ze sobą telefon, ale nawet jeśli się zepsuje, pozornie wielokrotnie, wciąż grzęźnie w pamięci ram, aż telefon się zatankuje i się wyłączy. Wejdź na niektóre strony z programami i zobacz, co deweloperzy mają do powiedzenia lub robią w związku z tym tematem, jeśli jest to powszechne. Można to „naprawić” przez przyzwoitą / poprawioną wersję jądra. Chyba że masz umowę lub nie jesteś związany zobowiązaniami z zakresu znajomości / przedsiębiorczości.

Być może będziesz musiał przejść do piratów / komandosów i zerwać umowę, aby zapisać dane. Oznacza to rootowanie i zrywanie wszystkich danych z urządzenia.

O! i zapomniałem o tym

08-11 17:49:33.932 W/ResourcesManager(29010): Asset path '/system/framework/com.google.android.media.effects.jar' does not exist or contains no resources.

Ten jest prawdziwym plikiem WTF.run ls -al /system/framework/i szuka plików * .jar o zerowej długości.

Więcej - brakująca biblioteka

08-11 17:51:10.373 E/mm-camera( 1539): Tuning lib open failed: dlopen failed: library "libmmcamera_tuning.so" not found

Edycja - Uruchom ponownie logcat „na żywo” logcat |grep F/jak poprzednio z telefonem podłączonym do awarii.


0

Możesz wykonać kopię zapasową adb lub użyć Titanium Backup, aby wykonać kopię zapasową danych Whatsapp. Następnie powinieneś przywrócić ustawienia fabryczne, jeśli to nie pomoże, powinieneś zaktualizować oryginalne oprogramowanie.


WhatsApp nie pozwala na tworzenie kopii zapasowych z ADB, a my jeszcze nie potwierdziliśmy, czy urządzenie OP jest zrootowane. Poza tym, jakie są zalety ponownego flashowania oprogramowania? Rozważ wyjaśnienie tego uzasadnienia.
Firelord

O to mi chodzi. Kopia zapasowa Adb brzmi wspaniale, ale jeśli to pominie niektóre z tych plików, które mogą brzmieć, może to być denerwujące. Dlatego chciałbym przetestować przywracanie kopii zapasowej na innym urządzeniu.
Stefano Palazzo

1
Nie widzę dowodów, dlaczego flashowanie urządzenia rozwiązałoby mój problem. Obraz systemu byłby identyczny (tylko do odczytu), a wszystko inne zostanie z pewnością przywrócone z kopii zapasowej? Z przyjemnością spróbuję, jeśli uda mi się wymyślić, jak wykonać kopię zapasową moich rzeczy.
Stefano Palazzo

@StefanoPalazzo Tutaj: Pełna kopia zapasowa niezrootowanych urządzeń jest sposobem na wykonanie kopii zapasowej niezrootowanych urządzeń przed flashowaniem. Pamiętaj, że ma ograniczenia i, jak powiedziano, WhatsApp nie będzie wspierany przez ADB.
Firelord

Na XDA jest narzędzie, które może ci pomóc. forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2770982 Ale w kwestii ADB. Jedną z rzeczy, które możesz spróbować zrobić, to pobrać dane zamiast korzystać z kopii zapasowej. Następnie po przywróceniu ustawień fabrycznych urządzenie. Możesz ponownie zainstalować aplikację, a następnie użyć ADB, aby wypchnąć bazę danych z powrotem do urządzenia. Teoretycznie ... Wiem, że devs mogą ustawić flagę allow_backup na no, ale to nie powinno powstrzymywać cię przed wyciąganiem danych. Edytuj również, Nie jestem pewien, czy próbowałeś tego. Ale to ze strony WhatsApp. whatsapp.com/faq/android/20902622
jer3my

0
 1. Kopia zapasowa danych
 2. Plik Flash Original lub inny ROM, to zdecydowanie rozwiąże twój problem.
 3. Cieszyć się.

Miganie obrazu fabrycznego nie rozwiązało mojego problemu.
Stefano Palazzo,

Zainstaluj inną pamięć ROM, jeśli to nie rozwiąże problemu, problem może stanowić układ zasilania lub bateria.
geekydhaval
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.