Jak mogę zmienić domyślną przeglądarkę?


31

Muszę zmienić domyślną przeglądarkę na urządzeniu z Androidem na Operę. Czy istnieje jakiś sposób, aby to zrobić?


2
Biorąc to pod uwagę: jeśli zainstalowałeś Operę i otworzyłeś dowolny link, powinien zapytać Cię, którą przeglądarkę wybrać.
slhck

1
Głosowano na zakończenie, ponieważ to pytanie dotyczy w rzeczywistości sposobu kodowania aplikacji w celu otwarcia łącza za pomocą domyślnej przeglądarki.
Mateusz

1
Ugh. W takim przypadku oryginalne pytanie dotyczące przepełnienia stosu powinno zostać ponownie otwarte po dodaniu większej liczby lepszych szczegółów.
ale

Odpowiedzi:


41

Po zainstalowaniu Opery, gdy otworzysz łącze z dowolnego miejsca w systemie, powinieneś zobaczyć wyskakujące okienko z prośbą o wybranie dostępnych przeglądarek. Wyskakujące okienko powinno mieć pole wyboru do zapisania przeglądarki wybranej jako domyślna.

Jeśli ustawiłeś już domyślną przeglądarkę, musisz przejść do Ustawienia > Aplikacje > Zarządzaj aplikacjami , znajdź przeglądarkę, którą masz teraz jako domyślną, i kliknij „ Wyczyść ustawienia domyślne ” na stronie szczegółów, a następnie przejdź przez proces opisany w pierwszym akapicie .


15

Na pewno! Przejdź do Ustawień , Zarządzaj aplikacjami . Kliknij kartę Wszystkie , a następnie wybierz opcję Przeglądarka . Następnie kliknij przycisk Wyczyść wartości domyślne .

Teraz następnym razem, gdy aplikacja będzie wymagała przeglądarki (powiedzmy, że klikniesz link w aplikacji Twitter), pojawi się okno dialogowe Zakończ działanie za pomocą okna dialogowego, możesz wybrać Operę i zaznaczyć pole Użyj domyślnie dla tego działania .

Kontynuacja : Upewnij się, że masz zainstalowaną Operę (lub inną wybraną przeglądarkę). Jeśli masz zainstalowaną tylko domyślną przeglądarkę, nie otrzymasz akcji Zakończ za pomocą okna dialogowego. Ponownie spójrz w Ustawienia , Zarządzaj aplikacjami, ale tym razem przejdź do Pobrane, aby upewnić się, że jest tam twoja preferowana przeglądarka.


Już to robię, ale bez rezultatu
surendra

Chcę otworzyć link w operze Za pośrednictwem aplikacji
surendra

@surendra Czy rozwijasz aplikację?
Matthew

tak, że muszę otworzyć adres URL w przeglądarce operowej
surendra

2
@ surendra: jeśli okno dialogowe nie pojawia się podczas otwierania linku z aplikacji, musi być coś nie tak ze sposobem (programowo). W takim przypadku lepiej zadaj pytanie dotyczące przepełnienia stosu.
fretje

5

Używam Androida 2.3 i nie mogłem znaleźć standardowej przeglądarki, aby wyczyścić ustawienia domyślne. Potem zdałem sobie sprawę, że teraz nazywa się „Web” zamiast „Browser” Settings - Applications - Manage applications - "All" tab.


4

Podobnie jak aktualizacja, łatwiejszym sposobem (w systemie Android 4.0+ ICS) byłoby przejście:

Ustawienia> Aplikacje> Powiązania aplikacji, a następnie stuknij w „Adresy URL”, a pojawi się okno z wszystkimi zainstalowanymi przeglądarkami, stuknij w tę, która ma być domyślną przeglądarką. Ten sam sposób w przypadku linków do adresów e-mail, numerów telefonów itp.


2
Jaki masz telefon? To nie jest funkcja AOSP.
RR

+1 Mam htc niesamowitą 2, próbowałem wszystkiego, twoje rozwiązanie zadziałało!
Elye M.,

3

Jeśli pojawia się opcja wyboru przeglądarki, której chcesz użyć, zaznacz pole wyboru, aby ustawić domyślną, a następnie dotknij Opera.

Jeżeli nie dostajesz możliwość wyboru przeglądarki w użyciu, a następnie trzeba przejść do ustawień domyślnych i wyczyścić z prądu z bieżącej przeglądarki: Settings -> Applications -> Manage Applications -> All -> [Current Default Browser] -> Clear Defaults. Następnym razem, gdy otworzysz link spoza przeglądarki, otrzymasz opcję ustawienia domyślnego.


1

Odpowiedź udzielona przez @Bushibytes była dla mnie bardziej pomocna, ponieważ mam urządzenie Samsung.

Domyślna przeglądarka nazywa się „Internet”. Myślę, że tak było w moim HTC z Orange (tak, właśnie to potwierdziłem).

Musiałem kliknąć opcję „Wszystkie” zgodnie z zaleceniem @Bushibytes, a wtedy zobaczysz tylko wszystkie standardowe aplikacje.


1

Xiaomi MIUI - Ustawienia -> Ustawienia aplikacji> Aplikacje systemowe / Zainstalowane aplikacje -> Domyślne (na dole) -> Przeglądarka -> zmień domyślną przeglądarkę.0

Pobierz Opera na swoje urządzenie.

Gdy spróbujesz otworzyć coś, co wymaga przeglądarki, będziesz mieć możliwość wyboru przeglądarki. Wybierz Opera i naciśnij Alwaysprzycisk.


0

Przejdź do domyślnej aplikacji, która otwiera się teraz na twoim Androidzie, w ustawieniach> aplikacje i kliknij ją, a następnie kliknij wyłącz, przy następnej próbie otwarcia domyślnej przeglądarki pojawi się monit o wybranie domyślnej przeglądarki i tak to się robi. !


1
Jest to opcja w wersjach 4.xi nowszych. Ale niektóre urządzenia, takie jak urządzenia Samsung, nie pozwalają wyłączyć takich rzeczy, jak przeglądarka, poczta e-mail, aplikacje kalendarza.
Ryan Conrad

0

Dla użytkowników KitKata

  1. Otwórz ustawienia
  2. Przejdź do aplikacji
  3. Na wszystkich kartach wyszukaj domyślną przeglądarkę i dotknij jej
  4. W obszarze Domyślne uruchamianie naciśnij przycisk „ Wyczyść domyślne ”, aby zresetować domyślną przeglądarkę
  5. Następnie otwórz link, zostaniesz poproszony o wybranie przeglądarki, wybierz Operę, wybierz Zawsze.

Twoja odpowiedź nie dodaje niczego przydatnego jako odpowiedzi na pytanie. Większość odpowiedzi obejmowała już ten krok. Jaka jest logika dodawania redundancji?
Firelord

0

Dla systemu Android M :

Settings-> Apps-> Advanced->Default App Settings

Wszystkie ustawienia domyślne można tam zastąpić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.