W Androidzie: jak wyłączyć tryb incognito w Google Chrome


13

Jeśli uważasz, że wyłączenie trybu incognito wystarczy, aby chronić swoje dzieci, prawdopodobnie się mylisz. Pozwól mi wyjaśnić.

Drodzy czytelnicy: Wyłączenie trybu incognito może być całkowicie niewystarczające.

Pamiętaj, że nawet jeśli wyłączysz tryb incognito Google Chrome, użytkownicy urządzeń mogą przeglądać internet bez pozostawiania śladów. Nawet niepiśmienne dzieci mogą zapytać Google lub ich przyjaciół, co mają robić . Dlatego mądrze jest również zainstalować dobry filtr.

Ostatnio nie badałem zestawu dostępnych filtrów.

Kilka lat temu:

Bezpłatne opcje obejmują Qustodio i Google Family Link . Darmowa wersja Norton Family może nie jest tak dobra. Jeśli chcesz zapłacić, przeczytałem, że Netspark lub GenTech są lepsze niż darmowe produkty.

Ogólnie rzecz biorąc, oprogramowanie do filtrowania dla Androida nie jest tak dobre, jak oprogramowanie do filtrowania na pulpicie.

Możesz także odebrać nowe i stare urządzenia z Androidem swojego małżonka i dzieci i zamykać je wszystkie w sypialni co noc.

Drodzy czytelnicy: Kilka przemyśleń na temat nocy.

„Kiedy dzieci mają własne urządzenia, kusi ich ciągły kontakt - a może nawet czują się zobowiązani do kontaktu, gdy nie chcą”. Jeśli twoje dziecko otrzyma wiadomość z Facebooka o 1 w nocy, ignorowanie jej do rana może być niegrzeczne , więc niechętnie zakończy długą rozmowę. (Na podstawie tego źródła .)

Rozwiązanie problemu wysyłania wiadomości późno w nocy jest następujące: Późno w nocy istnieją sposoby, aby uniemożliwić dziecku korzystanie z telefonu, tabletu i laptopa. Możesz trzymać je zamknięte we własnej sypialni, aby naładować. Lub, w przypadku urządzeń z Androidem, możesz użyć Google Family Link, aby ustawić porę snu: zobacz tutaj lub tutaj . Utrudni to również dziecku tajne spędzanie godzin na uzależniających zajęciach: YouTube, Facebook, pornografia i gry.

Drodzy Czytelnicy: Proszę przetestować filtr natychmiast po instalacji, i co najmniej raz w roku.

Po zainstalowaniu filtra sugeruję: Natychmiast przetestuj, aby upewnić się, że działa dobrze. Przejdź do kilku witryn dla dorosłych i upewnij się, że są zablokowane. Jeśli masz włączone monitorowanie, sprawdź, czy robi to, co powinien. Jeśli ustawiłeś porę snu, sprawdzaj co roku, aby upewnić się, że telefon faktycznie blokuje się przed snem.

Nawet jeśli panel sterowania filtra twierdzi, że działa, filtr może w ogóle nie działać . Mądrze jest przetestować to sam.

Jeśli chcesz przetestować filtr jeszcze bardziej, spróbuj odwiedzić jeden lub dwa artykuły wikiHow z dojrzałymi treściami . Jeśli filtr jest naprawdę dobry, może go zablokować. Nie mam wielkich nadziei.

Okresowo testuj filtr. Co najmniej raz w roku; najlepiej częściej.

Ponownie przetestuj po głównych aktualizacjach systemu operacyjnego lub przeglądarki i ponownie za każdym razem, gdy zostanie zainstalowana dodatkowa przeglądarka (np. Firefox).

Filtry nie są niezawodne. Wiele dzieci może ominąć filtry bez wiedzy rodziców. Ale filtr może być lepszy niż brak filtra.

Tło mojego pytania

Google Chrome na Androida zawiera funkcję o nazwie tryb incognito . Po aktywacji ta funkcja ma na celu zapobieganie automatycznemu zapamiętywaniu i przechowywaniu przez Chrome informacji o witrynach, które odwiedziłem w przeszłości.

Aby się zabezpieczyć , zainstalowałem bezpłatną wersję Qustodio (aplikacji do filtrowania / monitorowania sieci) na moim urządzeniu z Androidem. Niestety, jak tylko użytkownik przejdzie w tryb incognito, Qustodio dla Androida przestaje działać.

Jakie są moje opcje? Dobrze:

 • Mógłbym spróbować zaktualizować system do wersji Android 6 lub nowszej albo CyanogenMod 13 lub nowszej, albo kupić urządzenie, które jest fabrycznie wyposażone w jeden z tych systemów operacyjnych. Artykuł bazy wiedzy wsparcia na stronie internetowej Qustodio twierdzi, że w tych systemach operacyjnych Qustodio działa dobrze, nawet gdy aktywny jest tryb incognito. Podejrzewam jednak, że to twierdzenie może być niedokładne. Nie wiem na pewno. Zostaw komentarz poniżej.

 • Mógłbym wykonać następującą procedurę:

  1. Zainstaluj bezpłatną wersję NetAddictSoft oraz przeglądarkę Brehm . Roszczenia pana Brehm'a nie są słuszne; tak naprawdę istnieje prosty sposób na wyczyszczenie historii przeglądarki Brehm. Ale darmowa wersja NetAddictSoft twierdzi, że jest w stanie monitorować wszystkie użycie przeglądarki Brehm i wysyłać cotygodniowe raporty użytkowania. (Należy pamiętać, że na większości urządzeń NetAddictSoft może monitorować tylko użycie przeglądarki Brehm i nie może monitorować użycia Chrome, Firefox lub jakiejkolwiek innej przeglądarki).
  2. Skonfiguruj Smart App Lock lub podobny, aby uniemożliwić korzystanie z innych przeglądarek. (Uwaga: Smart App Lock nie jest doskonały i można go pokonać).

Mogę wykonać powyższą procedurę, ale: Na moim urządzeniu jest zainstalowana stara wersja Androida. Aby uaktualnić do nowszej wersji Androida, musiałbym przejść na ROM innej firmy, a to byłoby kłopotliwe.

 • Mógłbym wydawać pieniądze na bardziej wydajny filtr, taki jak NetSpark lub GenTech. Ale wolałbym nie wydawać żadnych pieniędzy.

 • Mogłem skontaktować się z zespołem pomocy technicznej Qustodio i wysłać raport o błędzie. Ale słyszę, że tak naprawdę nie mogą pomóc. Ta funkcja jest eksperymentalna. (Źródło.) Od lat eksperymentuje. To nie jest w pełni obsługiwane.

 • Mogę odinstalować Qustodio, zainstalować Norton Family i wypróbować funkcję wykrywania incognito Norton Family. Ale ja też nie chcę się tym przejmować.

 • Mógłbym sprawdzić, dlaczego Qustodio nie działa, gdy aktywny jest tryb incognito, a następnie wysłać do Google prośbę o funkcję, aby poprosić go o naprawienie problemu.

 • Mogę sprzedać swój telefon i kupić iPhone'a lub iPada. Obejmują one wbudowane filtrowanie sieci. Nie wiem, czy to jest dobre.

 • Mogę sprzedać swój telefon i przejść na telefon bez wbudowanego Wi-Fi. Być może Palm Treo lub Centro lub stary BlackBerry.

Ale nie chcę wybierać żadnej z powyższych opcji.

Moje pytanie

W systemach operacyjnych już wiem, że można wyłączyć tryb incognito przeglądarki Google Chrome. Ale używam również Androida. Jak mogę wyłączyć tryb incognito Google Chrome na moim urządzeniu z Androidem?

Załóż, że:

 • Zawsze uruchamiam najnowszą wersję Androida.

 • Moje urządzenie jest własnością i jest przeze mnie kontrolowane. To jest nie podawać przez administratora domeny Google Apps w moim miejscu pracy lub mojej szkole. Dlatego nie mogę użyć konsoli administracyjnej Google Apps do wyłączenia trybu incognito . (Nie chcę również wnosić opłaty, aby zarejestrować się w Google Apps for Work).

 • Chcę zrootować moje urządzenie.

Dziękuję użytkownikowi Android.SE Lucky za inspirację do tego pytania.


Pomyślałem, że może mógłbym użyć aplikacji właściciela profilu, stworzyć profil zarządzany, ustawić IncognitoModeAvailabilityi rozwiązać mój problem. Ale to nie pomoże. Po zainstalowaniu aplikacji właściciela profilu zarządzane aplikacje pojawiają się obok siebie w programie uruchamiającym obok aplikacji niezarządzanych, jak na zrzutach ekranu w tym artykule . Mógłbym po prostu użyć niezarządzanej wersji Chrome. Tak więc aplikacja właściciela profilu nie jest rozwiązaniem.
tealhill wspiera Monikę

Zamiast korzystać z aplikacji właściciela profilu, możesz spróbować użyć aplikacji właściciela urządzenia, takiej jak Test DPC, aby ustawić IncognitoModeAvailabilityograniczenie Chrome na 1. Możesz ustawić Test DPC jako właściciela urządzenia po zrootowaniu: zobacz link A, aby uzyskać wskazówki. Możesz też ustawić Test DPC jako właściciela urządzenia po zainstalowaniu adbna komputerze: kilka wskazówek znajdziesz w linku B i linku C.
tealhill wspiera Monikę

Ale po ustawieniu IncognitoModeAvailabilitybyć może twoje dziecko (lub bardziej techniczny przyjaciel) może użyć jednej z różnych technik, aby go rozbroić. Nie planuję tutaj wymieniać tych technik; ale przynajmniej jeden z nich może być dość oczywisty nawet dla nieco technicznego przyjaciela twojego dziecka.
tealhill wspiera Monikę

Nigdy nie próbowałem testować DPC. Szanowni Państwo: Czy udało Ci się ustawić go jako właściciela urządzenia? Jeśli tak, czy było to przydatne dla Ciebie, czy nie? Dlaczego?
tealhill wspiera Monikę

Odpowiedzi:


4

Możesz wypróbować Incoquito - jest to aplikacja płatna i pozwala albo automatycznie zamknąć wszystkie karty incognito, gdy ekran się wyłączy, albo całkowicie wyłączyć przeglądanie incognito, uniemożliwiając w ogóle otwarcie kart incognito. Obejmuje tryb monitorowania, a także rejestrowanie zdarzeń / działań związanych z przeglądaniem incognito w Chrome, a także możliwość ukrycia aplikacji przed uruchomieniem. Zawiera także następujące funkcje eksperymentalne (zgodnie z żądaniem kilku rodziców):

 • Rejestruj filmy odtwarzane w aplikacji YouTube
 • Odinstaluj wykrywanie i zapobieganie
 • Ochrona ustawień Androida
 • Zablokuj dostęp do aplikacji YouTube

Ujawnienie: Jestem deweloperem Incoquito.


Nie próbowałem tego, ale sprawdziłem pełny opis Sklepu Play. Brzmi prosto i sprytnie.
tealhill wspiera Monikę

Drodzy rodzice: sam Incoquito nie wystarczy. Dzieciom może być łatwo obejść ten problem, nawet jeśli nie znają się na technologii. Musisz także zainstalować filtr. ❧ Darmowa wersja Qustodio jest prawdopodobnie najlepszą darmową opcją; darmowa wersja Norton Family może być drugim najlepszym darmowym filtrem. Jeśli chcesz zapłacić, przeczytałem, że NetSpark lub GenTech są lepsze niż darmowe produkty. ❧ Możesz także odebrać nowe i stare urządzenia z Androidem dla małżonka i dzieci i zamykać je wszystkie w sypialni co noc.
tealhill wspiera Monikę

4

Jeśli zrootowałeś swój telefon, możesz zbudować i pchnąć systemową aplikację ChromeCustomizations . Spowoduje to zainstalowanie dostawcy treści, który między innymi umożliwia wyłączenie trybu incognito w Chrome.

Wykorzystuje to oficjalnie obsługiwany sposób, w jaki producenci urządzeń używają do kontrolowania strony początkowej i domyślnych zakładek Chrome na swoich urządzeniach.


Uwaga: oficjalne instrukcje zalecają adb pushinstalację pliku APK. Ale jeśli korzystasz z zrootowanej pamięci ROM, adb pushmoże się nie powieść, może być konieczne użycie innej metody przesyłania pliku, a plik może mieć nieprawidłowe uprawnienia. Jeśli tak się stanie, należy ręcznie uruchomić adb shell, chmodplik 644i uruchom ponownie. Po ponownym uruchomieniu uruchom pm list packages. Jeśli nazwa pakietu Java pliku APK znajduje się na liście, uprawnienia do pliku są prawidłowe.
tealhill wspiera Monikę

Być może kilka lat temu zbudowałem ChromeCustomizations.apkplik, który może wyłączyć tryb incognito na dowolnym zrootowanym urządzeniu z Androidem. Zainstalowałem plik jako „aplikację systemową” na własnym urządzeniu i działało. Nadal mam plik. Proszę napisz do mnie, tealhill at gmail dot comjeśli chcesz kopię dla siebie. W swoim e-mailu wyjaśnij, dlaczego powyższa odpowiedź Lemino Labs jest niewystarczająca, aby spełnić Twoje potrzeby.
tealhill wspiera Monikę

1

Jak wyjaśnia tealhill, możesz zainstalować NetAddictsoft i przeglądarkę NetAddict bez trybu incognito.

W NetAddictSoft możesz zablokować dowolną aplikację, a istnieje możliwość zakazania wszystkich przeglądarek oprócz NetAddict Browser.

Ujawnienie: Jestem deweloperem NetAddictSoft. http://netaddictsoft.com


1

Google Family Link

Jeśli ustawisz Google Family Link do ochrony urządzenia z Androidem, automatycznie wyłączy tryb incognito Google Chrome na tym urządzeniu. (Google tak mówi w tym artykule . Sam próbowałem Family Link i sprawdziłem, czy artykuł jest poprawny).

Family Link może także filtrować sieć, monitorować czas ekranu i śledzić lokalizację urządzenia. Ale te funkcje są opcjonalne; możesz je wyłączyć, jeśli chcesz.

Zwykła konfiguracja Family Link wygląda następująco: Jedno urządzenie (komputer lub urządzenie mobilne) to urządzenie „nadrzędne”, a drugie urządzenie to „dziecko”. Tryb incognito zostanie wyłączony tylko na urządzeniu „podrzędnym”.

Jeśli chcesz zacząć, możesz teraz założyć konto „nadrzędne” .

Ma dziwactwa

Google Family Link ma pewne dziwactwa. Opisałem największe dziwactwo, jakie zauważyłem, i jego obejście w innym wątku .

Mam nadzieję, że Google będzie pracować nad wyeliminowaniem dziwactw w przyszłości.

Pomimo swoich dziwactw Family Link działa już dość dobrze i myślę, że to dobry sposób na wyłączenie trybu incognito.

Może być łatwo pokonać

Nie jestem pewien, czy podstępne dzieci łatwo pokonają Family Link. Ale ogólnie istnieją sposoby na pokonanie większości narzędzi programowych do kontroli rodzicielskiej.

Mądrze jest kupić swoim dzieciom telefon z klapką bez abonamentu oraz nieprzystosowany komputer, który jest na stałe przechowywany w pokoju publicznym, takim jak salon. Mądrze jest także przechowywać wszystkie osobiste telefony komórkowe, laptopy i tablety w sypialni w nocy, aby dzieci nie mogły ich potajemnie używać.


0

Właśnie wydałem nową aplikację, która blokuje karty incognito w Chrome, Incognito Away .

Karty Chrome są natychmiast blokowane, gdy tylko ktoś spróbuje je otworzyć. Możesz również wyświetlać wyskakujące okienko, gdy niektórzy próbują otworzyć kartę incognito, aby służyć jako pomocne przypomnienie lub ostrzeżenie.

Ma również zaplanowane blokowanie, co oznacza, że ​​możesz wybrać, jeśli chcesz, aby na przykład karty incognito były blokowane tylko od 18:00 do 9:00 każdego dnia.

Dodatkowo jest wbudowana funkcja ukrywania ikony aplikacji przed programem uruchamiającym, dzięki czemu trudniej jest zapamiętać lub znaleźć aplikację.

Sparowanie Incognito Away z powyższymi krokami oraz filtr sieciowy, taki jak Qustodio, sprawiłyby, że byłby on bardzo solidny, uniemożliwiając prywatnemu przeglądaniu.

Uwaga: Jestem programistą Incognito Away. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami :)

PS: Wiem, że istnieje już inna zaakceptowana odpowiedź, ale ta aplikacja ma kilka dodatkowych funkcji, które mogą być przydatne (jak omówiono powyżej) :)


0

Możesz zainstalować Automatyzację ze Sklepu Play i utworzyć przepływ, który wyszuka powiadomienie w trybie incognito i automatycznie kliknie go, aby zamknąć wszystkie karty incognito.


Cześć. Czy możesz podać instrukcje?
Firelord

Myślę, że powinieneś zacząć od llamalab.com/automate/doc/block/notification_posted.html i myślę, że musisz użyć bloku interakcji, aby kliknąć powiadomienie. Może być możliwe użycie llamalab.com/automate/doc/block/app_kill_background.html, aby zatrzymać proces incognito ...
Mikko Rantalainen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.