Podłącz urządzenie z Androidem bezpośrednio w Finderze Mac OS X.


21

Mam Nexusa 5 i muszę kopiować / sprawdzać moje pliki za pomocą Android File Transfert .

Działa, ale dla mnie to za mało.

Na przykład, jeśli chcę zobaczyć moje zdjęcie, jest tylko widok listy, bez miniatury . Ponadto, jeśli chcę załadować zdjęcie na stronę internetową, mój telefon nie pojawia się w Finderze, więc najpierw muszę skopiować plik na dysk SSD, a następnie go zobaczyć.

Może można użyć Samby lub czegokolwiek innego, aby moje urządzenie z Androidem wyświetlało się bezpośrednio w Finderze?

PS: Już opublikowałem to pytanie na apple.stackexchange.com, ale ktoś mi doradził, żebym zadał je tutaj ...


Prawdopodobnie nie tego szukasz, ale masz do czynienia z tym samym problemem, który rozwiązałem w AirDroid .
Huey,

@Huey Dzięki za komentarz, odkryłem AirDroid podczas moich badań i jest naprawdę niesamowity! Jedynym problemem tutaj jest funkcja Premium, chcę coś za darmo (głównie w przypadku przesyłania dużych plików)
Stéphane

Miałem trochę szczęścia z portalem dla dużych plików. Chociaż szczerze mówiąc, naprawdę powinien istnieć prosty sposób zamontowania urządzenia na OSX.
Huey,

Istnieje również alternatywa mightytext.net, ale jak powiedziałeś, szukam czegoś bardziej „natywnego”, bezpośrednio w Finderze, tak jak w systemie Windows.
Stéphane,

Utwórz serwer FTP / SSH na Androidzie i zamontuj serwer w OS X. Zobacz Mapowanie serwera FTP jako (lokalnego) napędu w Finderze , mount_ftp - zamontuj system plików FTP . W Linuksie można używać curlftpfs, ale wydaje się, że nie jest dostępny dla OS X. Ale i tak masz pomysł.
Firelord

Odpowiedzi:


7

Tak działa Android File Transfer dla komputerów Mac, ponieważ Apple domyślnie nie obsługuje trybu MTP.

Jedynym sposobem jest zamontowanie urządzenia w trybie pamięci masowej USB (ponieważ domyślnie Mac obsługuje systemy plików FAT32 i vFAT).

Ten tryb był dostępny na Androida do Jelly Bean.
Od wersji KitKat (4.4+) tryb USB Mass Storage (UMS) został usunięty.

Aby włączyć UMS w Androidzie 4.4+, możesz wypróbować kilka aplikacji, które wymagają dostępu do konta root:

a) USB Sharer (jest to aplikacja płatna, ale naprawdę działa. Istnieje wersja testowa tej aplikacji, która jest bezpłatna przez 7 dni; możesz wypróbować ją przed zakupem)

b) USB Mass Storage Enabler (jest to aplikacja, która może zamontować kartę pamięci w trybie UMS, stworzonym przeze mnie)


3

Istnieje aplikacja o nazwie SyncMate, która twierdzi:

SyncMate może z łatwością synchronizować dane osobiste, pliki multimedialne, foldery i wiele więcej między komputerem Mac i urządzeniem z Androidem. Montowanie urządzenia z Androidem jako dysku Mac lub zarządzanie SMS-em telefonu na Macu - SyncMate ma to wszystko doskonale.

Ale musisz zapłacić, aby uzyskać tę aplikację.

Innym rozwiązaniem jest użycie jmtpfs :

jmtpfs to oparty na FUSE i libmtp system plików do uzyskiwania dostępu do urządzeń MTP (Media Transfer Protocol). Został specjalnie zaprojektowany do wymiany plików między systemami Linux (i Mac OS X) a nowszymi urządzeniami z Androidem, które obsługują MTP, ale nie pamięć masową USB .

Celem jest stworzenie dobrze zachowującego się systemu plików, pozwalającego takim narzędziom jak find i rsync działać zgodnie z oczekiwaniami. Typy plików MTP są ustawiane automatycznie na podstawie wykrywania typów plików przy użyciu libmagic. Ustawienie pliku wydaje się konieczne, aby niektóre aplikacje na Androida, takie jak Galeria, mogły znajdować i używać plików.

Jest bezpłatny, ale mniej przyjazny dla użytkownika.2

Przesyłanie plików między macOS i Androidem lub innymi urządzeniami MTP zawsze było koszmarem. Wypróbowałem wiele aplikacji i byłem rozczarowany słabą obsługą telefonów z systemem Android w systemie macOS. Albo były zbyt wolne, pełne błędów lub zbyt drogie. W końcu wszystko to zmusiło mnie do napisania aplikacji macOS MTP dla siebie.

Cóż, wtedy pomyślałem, aby przekazać to społeczności.

OpenMTP | Zaawansowana aplikacja Android do przesyłania plików dla systemu macOS jest bezpieczna, przejrzysta, open-source i będzie bezpłatna przez całe życie!

Pobierz najnowszą wersję OpenMTP ze strony https://ganeshrvel.github.io/openmtp

Repozytorium GitHub: https://github.com/ganeshrvel/openmtp


0

Chciałem osiągnąć to samo - zamontować pewną część systemu plików S4 na komputerze Mac - i przyjrzałem się zakresowi serwerów SMB dostępnych dla Androida. Ten, z którego korzystam, zaznaczając pola „po prostu działa”, to SAMBADroid , który obsługuje serwer SMB w mojej lokalnej sieci LAN przez WiFi. Darmowa wersja domyślnie udostępnia zewnętrzną kartę SD, ale sprawdzę możliwości wersji płatnej, aby sprawdzić, czy jest więcej opcji eksportu. Jedyną krytyką, którą chciałbym wyrazić, jest to, że jest trochę powolna, ale z punktu widzenia prostoty jest to najlepsza z wielu prób, jakie próbowałem.


Coś, na co należy zwrócić uwagę, wymaga urządzenia z włączoną funkcją ROOT
Craig Wayne

0

Na Androidzie 6 następujące działania działały na mnie:

Włącz opcje programistyczne (ustawienia> informacje o telefonie> naciskaj przycisk „numer kompilacji”)

Ustawienia> Opcje programisty> Sieć> Wybierz Konfiguracja USB> MTP (jeśli jest już na MTP, przełącz się na coś innego, a następnie z powrotem na MTP).


2
Na moim Nexusie 6P było to ustawienie domyślne. Jak zamontować telefon jako dysk w trybie MPT? Wydawało mi się, że mój działa tylko z Androidem File Transfer, więc zastanawiam się, czy jest jakiś sposób, aby zamontować go jako dysk.
iBorg,

3
a następnie jak zamontować?
Ortomala Lokni,

0

LG G4 Verizon, z systemem Android 5.1: miał telefon przez rok i nadal nie może połączyć się z Mac 2008 z systemem Lion. Technicy Verizon, LG i Apple ponieśli porażkę.
Wreszcie „naprawiłem” problem, kupując czytnik kart USB i montując kartę SD na komputerze Mac. Do szybkich transferów mam kabriolet Verbatum. Ale tęsknię za wygodą, jaką miałem z moim Droid2. Zadziałało.


0

Ostatnio korzystam z HandShaker. Jest trochę trudny do zainstalowania, ponieważ miałem go z chińskiego forum, ale może nie jest to jedyne miejsce, w którym można go znaleźć.

Zaletą jest to, że jest bezprzewodowy (WiFi) i szybki. Trochę jak AirDroid, ale bez ograniczeń.

Właśnie znalazłem fajny i łatwy do naśladowania samouczek .

Jest to trochę nie na temat, ponieważ nie rozwiązuje to początkowego problemu z USB, ale warto to sprawdzić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.