Jak aktywować Google teraz polecenia głosowe z ekranu blokady, takie jak siri?


9

Właśnie przełączyłem się z iPhone'a i chcę, aby mój Android zachowywał się tak samo jak iOS, gdzie trzymasz przycisk Home, a siri zaczyna słuchać.

Na moim Androidzie muszę się obudzić i odblokować urządzenie, a następnie przytrzymać przycisk Home, aby przejść do ekranu Google teraz, a następnie muszę powiedzieć „OK Google” lub nacisnąć przycisk mikrofonu.

Ten proces trwa znacznie dłużej i sprawia, że ​​polecenia głosowe w samochodzie są niebezpieczne, do czego przede wszystkim użyłem siri

Prosimy o wszelką pomoc

Odpowiedzi:


3

W Google Now kliknij ikonę menu po lewej stronie paska wyszukiwania (wygląda jak hamburger).

Następnie wybierz Ustawienia -> Głos -> Wykrywanie „OK Google”.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

Ekran wykrywania „OK Google”

Włącz trzy przełączniki. Po włączeniu drugiego aplikacja poprosi Cię o trzykrotne wypowiedzenie „Dobra Google”, aby wyszkolić model głosu. Włączenie trzeciego przełącznika wyświetli monit o podanie hasła do telefonu.

Teraz, kiedy powiesz „Dobra Google”, ekran zostanie odblokowany.


1
To nie to samo, co zachowanie Siri na iOS. Dzięki temu Google cały czas nasłuchuje „OK Google”. iOS ma również opcję słuchania „Hej, Siri” przez cały czas. Wydaje się jednak, że pierwotne pytanie dotyczyło powitania Google Now po długim naciśnięciu przycisku głównego z ekranu blokady.
2540625

2

W Androidzie domyślnie nie możesz mieć dostępu do Google Now, gdy telefon jest zablokowany (być może ze względów bezpieczeństwa), ale może to być widget ekranu blokady. Możesz tego poszukać.


0

Na moim Samsungu S6 tak to zrobiłem:

ustawienia> osobiste> ekran blokady i zabezpieczenia> informacje i skróty do aplikacji> skróty do aplikacji> lewy skrót> wyszukiwanie głosowe

Teraz z ekranu blokady mogę przeciągnąć w górę od lewego dolnego rogu i Google zaczyna słuchać.

Uwaga: Niestety, jeśli masz blokadę hasłem, musisz odblokować telefon, zanim odpowie na twoje pytanie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.