Czy Google Nexus 5 ma procesor uzbrojenia, armX86 lub armX64?


11

Próbuję zainstalować moduł Xposed na moim zrootowanym Nexusie 5 z systemem Android 5.1.1. W tym procesie próbuję pobrać pliki z [tej strony XDA . Nie mogę ustalić, czy mój Nexus 5 to ramię, czy armX86, czy armX64.

Jasne, mogę spróbować jedna po drugiej jak mam zapasową Nandroid i mogę również google i znaleźć je na stronach takich jak ta . Ale jak mogę być pewny siebie? Mogę polegać na dowolnej aplikacji, która może to powiedzieć po zainstalowaniu w telefonie lub niektóre renomowane strony tak twierdzą. Jaki byłby najlepszy i autentyczny sposób na znalezienie tego samego?

Odpowiedzi:


15

Nexus 5 działa na Snapdragonie 800, który nie jest obsługiwanym 64-bitowym procesorem. Oznacza to, że powinieneś wybrać armwersję Xposed, a nie arm64wersję.

UWAGA: Mylisz się ze znaczeniem x86. W tym kontekście x86 odnosi się do procesorów mobilnych wykonanych przez Intel (Nexus 5 ma układ „ramienia”). Różnica między „uzbrojeniem” a „uzbrojeniem” polega na tym, czy obsługuje on wykonanie 64-bitowe. Nie ma czegoś takiego jak „arm86”.

Obecnie istnieją tylko nieoficjalne kompilacje Xposed dla 5.1 i wyższych.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.