Zarządzanie uprawnieniami do aplikacji uruchamia powiadomienie


10

Czy jest jakaś opcja, aby pozbyć się tych nieprzydatnych, stałych powiadomień w systemie Android 5.1, w szczególności działa zarządzanie uprawnieniami aplikacji

Po prostu zajmują miejsce i skupiają się, w ogóle nie są pomocne dla użytkownika.

Zrzut ekranu ekranu blokady

Edycja: pamiętaj, że pytam o powiadomienia, a nie o ikony.


1
Możesz wyłączyć powiadomienia dla poszczególnych aplikacji, jeśli je przytrzymasz i stuknij ikonę dzwonka.
Firelord

1
@Firelord, który dla mnie nie działał, nie ma ikony dzwonka dla powiadomienia „Zarządzanie uprawnieniami aplikacji ...”
isalgueiro

Odpowiedzi:


1

Przykro mi powiedzieć, że nie jest to możliwe bez dostępu do konta root .

Jeśli masz dostęp do konta root, istnieje wiele opcji. Jedną z prostych metod, z których korzystałem w przeszłości, jest aplikacja o nazwie „ Powiadomienia wyłączone ” ze Sklepu Play. Kolejną bardziej zaawansowaną opcją jest użycie GravityBox za pośrednictwem frameworka Xposed.

Ale należy zachować ostrożność. Możesz wybrać tylko wszystko lub nic dla danej aplikacji. Dlatego bezpieczne jest wyłączanie powiadomień zarządzania uprawnieniami aplikacji tylko wtedy, gdy wyłączono zarządzanie uprawnieniami, w przeciwnym razie pominięte zostaną wszystkie okna dialogowe pojawiające się, gdy aplikacja poprosi o pozwolenie, powodując, że wiele aplikacji będzie całkowicie bezużytecznych.


causing many apps to be completely unusableCzyli prosta odpowiedź jest taka, że ​​nie można wyświetlać powiadomień bez wyświetlenia co najmniej jednego (trwałego) powiadomienia na aplikację?
Sfisioza,

@Sfisioza nie powinno tak być. Jest to tylko jedno powiadomienie dotyczące zarządzania uprawnieniami do aplikacji, z którym utknęliśmy, i to tylko wtedy, gdy zdecydujesz się go włączyć. Jeśli wyłączysz zarządzanie uprawnieniami do aplikacji, możesz odrzucić powiadomienie raz po włączeniu zasilania i nie wróci ono do następnego uruchomienia
Mark Ch

0

Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest zablokowanie wyświetlania powiadomienia. Istnieją dwa sposoby, aby to naprawić.

Pierwsza metoda

  • Przejdź do powiadomienia i naciśnij długo trwałe powiadomienie.
  • Stuknij !znak po prawej stronie. To zabierze Cię do Ustawień
  • Wybierz Zablokuj i włącz.

Druga metoda

  • Przejdź do Ustawienia → Aplikacje
  • Wybierz aplikację z trwałym powiadomieniem
  • Na tym samym ekranie wybierz Powiadomienia
  • Wybierz Zablokuj i włącz.

2
Tak, świetnie blokuj wszystkie powiadomienia z aplikacji do zarządzania uprawnieniami do aplikacji, a następnie nie otrzymuj powiadomień, gdy aplikacja musi otrzymać pozwolenie, więc nie możesz go udzielić. Świetny pomysł.
Mark Ch

Możesz wybrać, czy chcesz
otrzymywać

1
Chodzi o to, że ... Chcemy zachować wyskakujące powiadomienia, które pojawiają się w ramach aplikacji do zarządzania uprawnieniami, ale nie tylko te stałe, które utknęły tam cały czas. Wydaje się, że nie ma sposobu na odróżnienie
Mark Ch

Niemniej jednak głosuj za skrótem do ustawień powiadomień. Nie wiedziałem tego.
Mark Ch

Możesz zablokować oba lub nie
maks112v

0

Przejdź do Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Wyłącz „Uprawnienia aplikacji” w sekcji Administracja urządzenia.


-1 nie o to prosił PO.
geotheory

Najpierw musiałem to włączyć. Następnie wyłącz.
Maor Hadad

0

Kliknij go, aż zmieni się w twarz androida i tekst kontroli uprawnień za pomocą (i). Kliknij (i) i wyłącz. Kliknij aplikację i wymuś zatrzymanie.

Myślę, że to wystarczy.


-1

Właściwie tak, możesz to zrobić, niektóre aplikacje dostępne w PlayStore. Aplikacja, z którą się zetknąłem, to 360 Bezpieczeństwo . Posiada opcję układania wszystkich powiadomień systemowych za pomocą Menedżera powiadomień. Nadal wyświetla stałe powiadomienie, w którym możesz zobaczyć niechciane powiadomienia. lepiej mieć 1 powiadomienie niż kilka zajmujących Twój panel powiadomień :)


-1

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

  1. Uruchom aplikację Ustawienia → „Dźwięk i powiadomienia”.
  2. W sekcji „Powiadomienia” przejdź do pozycji „Powiadomienia aplikacji”. Możesz wyszukać aplikację, którą chcesz zablokować, otworzyć ją, przełączyć przycisk „Blokuj” i gotowe.

tej aplikacji nie ma
użytkownik151496
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.