Błąd „niewystarczającej ilości wolnego miejsca” w Titanium Backup


44

Z powodu problemu z moją zewnętrzną kartą SD pomyślałem, że powinienem zresetować telefon do ustawień fabrycznych, a następnie ponownie zainstalować na nim oprogramowanie układowe. Jednak zanim to zrobię, muszę wykonać kopię zapasową moich aplikacji i ich danych, aby móc je później przywrócić. W tym celu polegałem na Titanium Backup Pro, więc wszedłem do aplikacji, zmieniłem katalog kopii zapasowej na /storage/emulated/legacy/TitaniumBackup(ponieważ zewnętrzna karta SD była niedostępna) i próbowałem wykonać kopię zapasową wszystkich aplikacji użytkownika i danych systemowych. Pojawiło się okno dialogowe postępu, które utknęło na poziomie 0% przez około 30 sekund, dopóki się nie zamknęło, a Titanium Backup wyświetlił powiadomienie „Przerwano tworzenie kopii zapasowej partii: niewystarczająca ilość wolnego miejsca” pomimo pozostawienia 7 gigabajtów /storage/emulated/legacy.

Próbowałem szukać rozwiązania w Google - jedynym, które się pojawiło, było usunięcie, /data/app/com.keramidas.TitaniumBackup-1.odexale plik nie istniał po mojej stronie. Jak mogę rozwiązać ten problem?

Wyjaśnienie : Moja kopia Titanium Backup to wersja Pro aktywowana kluczem Pro uzyskanym ze sklepu Google Play. Nie ma potrzeby żadnych zewnętrznych łat, pęknięć ani keygenów.


Może to zabrzmieć banalnie, a co dopiero dziwne, ale czy zastanawiałeś się nad wyjęciem karty SD z urządzenia i ponownym uruchomieniem tego drugiego? Problem z kartą SD nie był prosty, karta była widoczna dla roota (co oznacza, że ​​aplikacje działają również jako root), ale nie dla innych.
Firelord

ten plik odex nie mógłby istnieć w tej ścieżce, tylko jeśli sam odexowałeś ten tytan, plik ten znajduje się w /data/dalvic-cache/arm/data@app@com.keramidas.TitaniumBackup-1.dex
lord-ralf -adolf

@Firelord Próbowałem ponownie uruchomić urządzenie z wyjętą kartą, ale to nie rozwiązało problemu. Otrzymuję ten sam błąd z Titanium Backup.
Arielle,

@Arielle próbowałeś odinstalować, a następnie zainstalować ponownie?
lord-ralf-adolf

@ lord-ralf-adolf Właśnie tego spróbowałem i nadal nie działa.
Arielle,

Odpowiedzi:


53

Wynika to z włączenia ustawienia „ Montowanie separacji przestrzeni nazw” w SuperSU (domyślnie). Odznacz to, uruchom ponownie i spróbuj ponownie wykonać operację Titanium Backup.

Dzieje się tak, ponieważ uprawnienia do folderów tworzonych przez aplikację są ograniczone w nowszych wersjach Androida. Jak na ironię, nie miałem tego problemu na CM13 opartym na Marshmallow, ale napotkałem go w OxygenOS na bazie Lollipopa dla OnePlus One.


Działa to jak urok na moim ROM ROM DU Lollipop 5.1.1 dla HTC One m7, dzięki!
numer 5

Pracował również dla mnie. Przez tygodnie brakowało mi kopii zapasowych, myśląc, że naprawdę brakuje mi miejsca.
Kiran Jonnalagadda

Dziękuję Ci bardzo! Działa to dla mnie w Kitkat 4.4.2. To głupie, że SuperSU wprowadza to po cichu, ponieważ całkowicie wyłącza niektóre inne aplikacje bez ostrzeżenia i bez żadnej wskazówki na temat przyczyny. Czy to naprawdę wina Tytana?
Cerberus

@Cerberus To wina Google :-)
aalaap

1
Gdzie jest opcja wyłączenia separacji przestrzeni nazw? CM 12.1 nie używa SuperSU.
Celeritas

6

Dzieje się tak z powodu pewnych zmian w usłudze KitKat. Niektóre badania w Google wykazały, że dostępna jest aplikacja do modyfikacji pliku platform.xml. Po uruchomieniu aplikacja monituje użytkownika, aby zezwolił na kontynuację i modyfikację powyższego pliku. Po tym wszystko działa dobrze.

NextApp SDFix


5

Podczas uruchamiania TB zawsze wyświetlało ostrzeżenie, że funkcja separacji przestrzeni nazw SuperSU „może nie działać niezawodnie na niektórych platformach”.

Cóż, nigdy nie napotkałem żadnych problemów, aż do ostatniej aktualizacji SuperSU ...

Tak więc wyłączenie tej opcji w SuperSU i ponowne uruchomienie rozwiązało „niewystarczającą ilość miejsca” na moim OnePlus One / CM12.1.

To było oczywiste rozwiązanie, zanim zaczął bawić się uprawnieniami itp.


3

(Titanium Backup) przerwano tworzenie kopii zapasowej partii: niewystarczająca ilość miejsca w pamięci to rozwiązanie działa dla mnie każdy może spróbować sprawdzić, czy działa. Mam poprawkę. Zrobiłem trochę badań i odkryłem, że możesz edytować /etc/permissions/platform.xml i dodać grupę do WRITE_EXTERNAL_STORAGE

Oryginał:

Dodaj grupę media_rw:

Gotowy. Robię TiBU teraz na mojej karcie zewnętrznej. Może to naprawić inne aplikacje, które mają problemy z pisaniem na kartę, ale ja osobiście nie znalazłem.

Przed wykonaniem tego zalecamy zasugerowanie pliku adb w celu przechowania. Jeśli wyciągniesz plik, edytuj go i wypchnij z powrotem, upewnij się, że uprawnienia są ustawione na 644.


Nie miałem tej grupy na Androidzie 6, ale miałem ją na Androidzie 5. Dodanie jej naprawiło komunikat o niewystarczającej ilości miejsca dla mnie. Dodaj więc powyższy wpis „WRITE_MEDIA_STORAGE”: <nazwa uprawnień = „android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE”> <group gid = "sdcard_r" /> <group gid = "sdcard_rw" /> <group gid = "media_rw" /> < / pozwolenie>
Berend de Boer

2

W najnowszych wersjach Androida ścieżki pod /storage/emulated/legacydziałają tylko dla aplikacji, które je utworzyły. Jeśli system operacyjny nie wie, że TB został utworzony /storage/emulated/legacy/TitaniumBackup, pojawi się ten błąd.

Spróbuj użyć TB, aby utworzyć katalog, a następnie użyj go do tworzenia kopii zapasowych. Możesz też użyć ścieżki, która się nie zaczyna /storage/emulated/legacy, na przykład /data/media/0/TitaniumBackup. Albo powinno działać.


Albo powinno działać ... ale nie działało. Próbowałem utworzyć inny katalog /storage/emulated/legacyi używać go do tworzenia kopii zapasowych - nie działało. Próbowałem użyć ścieżki, która nie zaczynała się od /storage/emulated/legacy- /mnt/sdcard(w /dataogóle nie była dostępna dla Titanium Backup) i nadal nie działała zgodnie z przeznaczeniem.
Arielle,

Hmm, wiem, że rozwiązałem dokładnie ten problem na moim TF700T po zainstalowaniu nowej pamięci ROM. Ale miałem podobne problemy w wielu aplikacjach. Musiałem użyć tej /datasztuczki w innym. Zakładam, że użyłeś TB do utworzenia drugiego katalogu w /storage/emulated/legacy? Inaczej nie będzie działać.
Trebor Rude,

1

po prostu przejdź do super-ustawień użytkownika-odznacz „zamontuj separację przestrzeni nazw” i uruchom ponownie!


4
A uzasadnienie?
Firelord

Ta sama odpowiedź, co najwyżej ocenione. Titanium Backup wyświetla teraz ostrzeżenie, jeśli włączona jest separacja przestrzeni nazw, która w jakiś sposób oddziela polecenia administratora. Tytanowa kopia zapasowa nie ma dostępu do właściwych rzeczy, jeśli przestrzenie nazw są oddzielone.
mix3d

0

Jak powiedział @Izzy , był to problem XY - mogłem poszukać innego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych zamiast nalegać na użycie Titanium Backup. I zrobiłem - skorzystałem z tej adb backupfunkcji (która zadziałała po ponownym uruchomieniu telefonu). Ostatecznie wcale nie musiałem przywracać kopii zapasowej, ale to zupełnie inna historia.


0

Otwórz Preferencje swojej Titanium Backup. Następnie poszukaj opcji o nazwie dane zewnętrzny backup aplikacji w Ustawienia kopii zapasowej . Upewnij się, że NIE jest włączony. Zamiast tego ustaw opcję „Włączone, jeśli jest mniejsza niż wybrany rozmiar” i ustaw rozmiar na 35 MB.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG: Twórz kopie danych zewnętrznych

Niektóre aplikacje mają ogromną ilość danych zewnętrznych (przechowywanych w /sdcard/Android/ danych), szczególnie gry, które mogą obejmować kilka koncertów. Ta opcja wyłącza tworzenie kopii zapasowych, ponieważ można je ponownie pobrać.


Przepraszam, ale to rozwiązanie tak naprawdę nie działało po mojej stronie. „Zewnętrzne dane aplikacji do tworzenia kopii zapasowych” było już ustawione na „Włączone, jeśli jest mniejsze niż wybrany rozmiar”, a rozmiar został ustawiony na 32 MB, więc spróbowałem ustawić go na „Wyłączone (zawsze)” i ponów próbę wykonania kopii zapasowej ... co nie nie działa.
Arielle,

@Arielle Spróbuj włączyć Kompresję (ustawiając ją na BZIP2). Upewnij się, że tworzysz kopię zapasową aplikacji użytkownika, a NIE żadnych aplikacji systemowych.
Vishal Biswas

Próbowałem zmienić Kompresję z GZIP na BZIP2 i wykonać kopię zapasową tylko aplikacji użytkownika. Nadal nie działa. Mimo że mam 7 GB miejsca.
Arielle,

W ostateczności: uruchom logcat jako root . To da ci przynajmniej pomysł.
Vishal Biswas

0

Jeśli używasz Magisk jako menedżera administratora, przejdź do settings> mount namespace modei wybierz isolated namespace. Mam nadzieję, że to komuś pomoże!


-2

Miałem też do czynienia z tą dziwną sytuacją. Nie wiem czy to zadziała czy nie. Ale dla mnie to działa.

Zainstaluj Lucky Patchera . Automatycznie usunie plik odex i będziesz mógł zainstalować Titanium Backup.


Ale wydaje się, że nie ma żadnego pliku .odex. I nie wydaje się być ukryty, biorąc pod uwagę samouczki w Internecie. // A TitaniumBackup jest już zainstalowany!
Firelord

W moim przypadku jest taki sam scenariusz. Nie mogę również wyświetlić pliku. Zainstaluj ten apk i otwórz. poczekaj 5–10 sekund, nastąpi automatyczne skanowanie i usunięcie. Po zakończeniu zobaczysz powiadomienie
Dalvik


nie ma pliku odex, tylko jeśli odexujesz aplikację samodzielnie, na przykład nakładając łatkę z lucky patchera, jeśli zrobisz lucky patcher zastosuje łatkę do pliku odex i umieści ją w tym samym katalogu co apk (myślę, że użycie o szczęśliwy patcher jest nielegalny - tylko mówienie
Lord-Ralf-Adolf

1
@Dalvik Dzięki za pomoc, ale brakuje ci podstawowego punktu. Nie możemy znaleźć tego pliku odex, a ten patcher z pewnością nie jest magiczną rzeczą, która stworzyłaby ten plik samodzielnie, usunę go, a następnie powie nam, że wykonała zadanie! Dobrze!
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.