Czy istnieją kody do wstawienia emoji Androida?


10

Podobnie jak w HTML, $aby wyświetlić znak dolara ($), czy emoji dla Androida mają kod, który mógłbym wpisać w polu tekstowym (a jeśli aplikacja obsługuje emoji, wyświetli go), zamiast przeglądania lista wszystkich emoji?

Odpowiedzi:


11

tak

Istnieją standardowe znaki Unicode dla standardowych emoji. Jest to pełna lista dostępna tutaj , ale niektóre z nich to wspólne U+1F601, które jest 😁. Rzeczywista reprezentacja emoji może się różnić na różnych platformach, jak pokazano poniżej.

reprezentacje

Ponadto po prostu wprowadzenie kodów Unicode do aplikacji może niekoniecznie wyświetlać znak, ponieważ zakłada, że ​​chcesz wprowadzić literalny kod, a nie reprezentację emoji.

Kilka usług, w tym Telegram, WhatsApp, Slack, GitHub itp., Pozwala na to na szczęście, poprzez inną listę kodów znaków, takich jak :smile:😁. Znowu istnieje pełna lista dostępna tutaj .


Unicode U+1F601Smiley i :smilenie są dla mnie widoczne. Zamiast tego wyświetlane jest pionowe pole.
Lucky

2
Zakładam, że to na twoim komputerze? Trzeba przyznać, że prawidłowe wyświetlanie zależy w dużym stopniu od stopnia obsługi Unicode, który w najlepszym razie jest niejednolity.
Huey,

Tak, najnowsza wersja Google Chrome na komputery stacjonarne (43.xx). Byłoby lepiej, gdyby przyciąć obraz i opublikować go w odpowiedzi, aby każdy mógł go zobaczyć, niezależnie od obsługi Unicode. Czy używasz przeglądarki mobilnej lub aplikacji SE?
Lucky

To jest dziwne. Jestem też na komputerze z Chrome. W każdym razie mam już zdjęcie z przedstawieniami na odpowiednich platformach powyżej.
Huey,

@Na szczęście nie chodzi o to, jakiej przeglądarki używasz, ale o to, jakie czcionki zainstalowałeś. 😁 działa zarówno w przeglądarce Chrome, jak i Firefox na moim Linuxie, ponieważ mam czcionki zainstalowane z tą postacią.
derobert

2

Alternatywnie rozważ użycie klawiatury, która oferuje emotikony jako sugestie podczas pisania (a także słów).

Swype to jedna klawiatura, która to robi. Jeśli wpiszesz „pies”, otrzymasz różne propozycje słów, ale także emoji psa. Bardzo przydatny. Kilka zdjęć w Sklepie Play (linki poniżej) pokazują przykłady tego.

Jest to płatna aplikacja z bezpłatną wersją próbną.

  • Swype (aplikacja płatna)

  • Swype (bezpłatny okres próbny)

Niestety, Nuype przerywa Swype.

Google Gboard twierdzi, że oferuje sugestie emoji, ale w większości nie działa dla mnie ani nie wydaje się wielu innym. Oferuje również bezpośrednie wyszukiwanie emoji według tekstu, ale musisz wpisać tekst w polu wyszukiwania emoji, a nie reagować na tekst podczas pisania (co powinny robić sugestie, ale często nie).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.