Monitor danych 4G?


9

Widziałem i użyłem kilku monitorów danych, aby zobaczyć moje wykorzystanie danych. Nie jest to absolutnie konieczne, ponieważ korzystam ze Sprint i mam nieograniczony pakiet danych. Ale podczas wyszukiwania nie udało mi się znaleźć monitora danych, który monitorowałby dane 4G (WIMAX) Sprint wraz z 3G i Wi-Fi. Czy istnieje? A jeśli nie, to czy ktoś wie, dlaczego tego nie zrobiono?

Uwaga: do tej pory używałem PhoneUsage , NetCounter , DroidStats i mój menedżer danych bezpłatny

Zabawne jest to, że przynajmniej DroidStats i PhoneUsage mówią w informacji, że robią tylko dane 2G / 3G. Nie mogę nawet znaleźć aplikacji, która wyświetla dane 4G w opisie.


Czy chcesz mieć aplikację, która monitoruje całkowitą liczbę wykorzystanych danych 4G, całkowitą liczbę użytych danych 3G i całkowitą liczbę wykorzystanych Wi-Fi? A może potrzebujesz aplikacji, która może po prostu stwierdzić, kiedy dane 4G są używane i zaliczyć je do całkowitego całkowitego wykorzystania danych?
nathpilland

Zarówno. Mam już aplikację do monitorowania 3G i Wi-Fi, a aplikacja, która śledziła wszystkie 3, byłaby dobra, ale jeśli tylko 4G, to też byłoby dobrze.
jlehenbauer

Odpowiedzi:


5

Po pierwsze, powiem, że liczenie danych sieciowych w Androidzie nie jest takie łatwe, ponieważ nie ma interfejsu API, który zapewnia te informacje w czysty sposób. Twórcy aplikacji muszą pracować z niektórymi wewnętrznymi elementami systemu Linux i innymi problemami. Dlatego większość aplikacji do liczenia ruchu nie działa na każdej kombinacji sprzęt / oprogramowanie. Na przykład miałem aplikację, która działała z Eclair, ale przestałem współpracować z Gingerbread na moim Galaxy S.

Android wprowadził obsługę Long Term Evolution (4G) z API poziomu 11 (Honeycomb). Większość liczników ruchu odczytuje informacje o wolumenie z bazowego interfejsu sieci Linux. AFAIK są tylko dwa interfejsy, jeden dla Wi-Fi i jeden 2G / 3G / 4G, co oznacza:

  • Trudno będzie monitorować dane 4G oddzielone od 2G / 3G
  • Jeśli aplikacja mówi, że monitoruje 2G / 3G, jest bardzo prawdopodobne, że obejmuje to również 4G
  • Android 4G API jest stosunkowo nowy. Wsparcie, w tym osobne zliczanie ruchu (jeśli to możliwe), trafi do aplikacji w najbliższej przyszłości.

Oto przykładowa lista, która pokazuje interfejsy i ich ruch na mojej Galaxy S. pdp0 to telefon komórkowy, a eth0 to iterface wifi :

Interface name: lo
Bytes in: 204335770
Bytes out: 204335770

Interface name: svnet0
Bytes in: 669002
Bytes out: 38238

Interface name: ifb0
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: ifb1
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: usb0
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: sit0
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: ip6tnl0
Bytes in: 0
Bytes out: 0

Interface name: eth0
Bytes in: 9981470
Bytes out: 3524023

Interface name: pdp0
Bytes in: 1421620
Bytes out: 361198

aplikacje, które mówią, że monitorują 2G / 3G, nie monitorują 4G (o ile wiem) i zakładam, że to dlatego, że jest to inny rodzaj sygnału. I nawet jeśli coś dało mi całkowitą liczbę 2G / 3G / 4G, byłbym w porządku, ale nic, co spotkałem, nie robi tego.
jlehenbauer

Zapomniałem zapytać, przez 4G masz na myśli WiMax czy LTE? Mogę mieć na myśli oba i moja odpowiedź dotyczy LTE.
Flow

dobre pytanie! WiMax, mam Sprint
jlehenbauer

2

Na razie (chyba że ktoś może mnie poprawić) nie ma aplikacji, która monitorowałaby dane Sprint 4G WiMax.

Można go jednak znaleźć, dzwoniąc do informacji * 4 z telefonu Sprint i naciskając 4, aby usłyszeć szczegółowe informacje na temat korzystania z indywidualnego telefonu. Dane 4G zostaną wyświetlone na liście i można je wysłać SMS-em na telefon (w razie potrzeby), naciskając 2 .


1
Jedna uwaga: ICS (Android 4.0) ma wbudowany monitor danych.
Flow

trzymam kciuki za porty EVO ICS :)
jlehenbauer

0

Używam NetCounter. Oddziela wykorzystanie danych Wi-Fi od wykorzystania danych 3G / 4G i jak dotąd było bardzo dokładne (przynajmniej w przypadku danych mobilnych).


„NetCounter to prosty licznik ruchu sieciowego dla EDGE / 3G i Wi-Fi”. brak śledzenia 4G: /
jlehenbauer

Hmmm ... Cóż, jakoś to działa z moim telefonem. Używam go do śledzenia 3G i 4G. Licznik na NetCounter jest w rzeczywistości o 1 MB większy niż to, co mój operator twierdzi, że użyłem, więc jest dokładny pod tym względem. Jednak nie używam 4G, używam H +, czyli AT & Ts w wersji „4G”
nathpilland

Niestety, nie działa z 4G Sprint: / miałem tylko 4G i korzystałem sekwencyjnie z wielu aplikacji internetowych i odświeżyłem NetCounter po każdym, i nigdy nic nie dostałem.
jlehenbauer

Ach, warte spróbowania. Przepraszam za to. Jeśli coś napotkam, dam ci znać!
nathpilland

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.