Jak odzyskać zapisane hasło w Google Chrome na Androida?


25

Czy jest jakiś sposób, aby odzyskać zapisane hasło właściwe dla dowolnego adresu URL w Google Chrome na Androida. Nie jest to w żaden sposób powiązane z Google Chrome działającym w wersjach komputerowych. Widzę zapisane hasło w Google Chrome na komputerze, ale nie w wersji na Androida. Proszę pomóż. Z góry dziękuję.


Odpowiedzi:


13

W systemie Windows, jeśli otworzysz Zarządzaj hasłem w Chrome, poprosi on o hasło główne (tj. Hasło administratora Windows), aby wyświetlić i zarządzać hasłami. Ale w Androidzie tak nie jest. Dlatego ze względów bezpieczeństwa Chrome na Androida nie ujawnia hasła.

From Greenbot : Zapisywanie haseł na urządzeniu stwarza pewne oczywiste problemy bezpieczeństwa. Chociaż Chrome nie wyświetla Twojego hasła, wszystkie zakłady są wyłączone. Jeśli ktoś odbierze Twój telefon - będzie mógł zalogować się na każde konto, które Chrome zapamięta. Jeśli zdecydujesz, że Chrome zapamięta twoje hasła, musisz także ustawić hasło w telefonie - lub jeszcze lepiej, zaszyfrować urządzenie - aby zmniejszyć ryzyko, że twoje konta internetowe wpadną w niepowołane ręce.

Na podstawie tego linku pomocy , aby zarządzać hasłem w przeglądarce Chrome na Androida,

  1. Otwórz aplikację Chrome.
  2. Kliknij menu menu Chrome.
  3. Wybierz Ustawienia> Zapisz hasła.
  4. Kliknij link Zarządzaj zapisanymi hasłami na swoim koncie Google.

Jednak wykonanie powyższych kroków ujawnia tylko nazwę użytkownika i adres URL witryny. Możesz usunąć hasło, ale nie możesz go wyświetlić. Aby zarządzać / wyświetlać hasła z dowolnego urządzenia / przeglądarki, odwiedź https://passwords.google.pl i ponownie wprowadź hasło do konta Google, aby się zalogować i wyświetlić wszystkie zapisane hasła (z wyjątkiem aktualnie zalogowanego hasła do konta Google nie będzie wyświetlany), jeśli,

  • zalogowałeś się w Chrome i zapisałeś hasło lub
  • używasz Google Smart Lock do haseł na Androidzie

Kliknij konkretną stronę internetową i wybierz symbol oka, aby odsłonić hasło do tej konkretnej witryny.

Aktualizacja:

Jeśli masz zrootowane urządzenie, możesz także spróbować odpowiedzi Firelorda .


Lub po prostu skonfiguruj serwer DNS, aby przekierowywał żądanie określonej witryny do tej, którą kontrolujesz, zaloguj się przy użyciu zapamiętanego hasła na Androidzie i odzyskaj hasło na stronie (wymaga trochę kodowania). A jeśli witryna docelowa jest obsługiwana, httpsmusisz również zainstalować certyfikat główny na Androidzie i użyć go do podpisania certyfikatu dla witryny zbierającej hasła.
Cthulhu

2
Należy dodać, że to nie działa, jeśli ustawiono hasło synchronizacji do szyfrowania danych w chmurze Chrome.
Felix Dombek,

7

Uwaga : Ta metoda wymaga dostępu do konta root.


Poświadczenia witryn, które Chrome mógł zapisać, są przechowywane w pliku Login dataznajdującym się w katalogu danych Chrome, tj /data/data/com.android.chrome/app_chrome/Default/. Z pewnością żadna aplikacja, a nawet ADB nie może uzyskać dostępu do tej lokalizacji i żaden Chrome nie ma dostępu do nich za pośrednictwem graficznego interfejsu użytkownika, więc niezrootowane urządzenia są dość dotkliwe. W takim przypadku rozwiązanie Lucky powinno pomóc.

W każdym razie, dla zrootowanego urządzenia, po prostu ściągnij ten plik (bazę danych SQLite) na komputer i otwórz go w przeglądarce SQLite, takiej jak DB Browser for SQLite . Możesz również otworzyć ten plik w przeglądarce tekstu (wiedz, że formatowanie nie byłoby przyjemne, jeśli to zrobisz i jest to trochę niezrozumiałe) lub w aplikacji przeglądarki SQLite, takiej jak SQLite Editor lub aSiteiteManager lub wiersz poleceń sqlite3 .

Tabela loginsma poświadczenia.


1
Kolumna password_valuew tej bazie danych SQLite nie wyświetla hasła jako zwykłego tekstu. Pokazuje BLOB (size: X)( Xjest liczbą 8, 13i tak dalej ...). Jak odzyskać hasło?
smartmouse

2
Wypróbuj inną przeglądarkę SQLite. Próbowałem Sqliteman i natknąłem się na ten problem. Później wypróbowałem DB Browser dla SQLite, który działał.
Firelord

Czy znasz przeglądarkę SQLite działającą na Androidzie?
smartmouse

1
Otworzyłem bazę danych jako tekst i większość haseł była widoczna w postaci zwykłego tekstu.
Tomáš Zato - Przywróć Monikę


2

Zostaniesz poproszony o podanie hasła blokady ekranu lub kodu PIN, jeśli go masz, lub hasła Google, jeśli nie masz blokady ekranu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.