Jak mogę dostosować listę usług, która pojawia się, gdy zdecyduję się „udostępnić” coś w aplikacji?


17

Wiele aplikacji daje opcję „Udostępniania”, bez względu na to, na co patrzysz (oglądasz lub słuchasz). Zwykle objawia się to w postaci wyskakującej listy usług, które obejmują: Gmail, Facebook, Twitter ...) Lista wydaje się taka sama w zależności od aplikacji. Jak mogę zmienić usługi wymienione na tym ekranie podręcznym? Czy istnieje sposób na zmianę, dodanie, usunięcie, dołączenie tej listy?

Używam Androida 2.2 na Moto Droid 1.


5
Można sobie wyobrazić, że edytowanie zamówienia byłoby prawie tak samo pomocne. (Coś, co zmodyfikowało kolejność na podstawie ostatnio używanego, byłoby przydatne)
syntheticbrain


Chłodny. Oznacziłem twoją prośbę gwiazdką. Pomysł, aby umożliwić sortowanie listy, jest również dobry.
GollyJer

Odpowiedzi:


12

Elementy na liście zależą od tego, które zainstalowane aplikacje obsługują ACTION_SENDzamiar. Każda aplikacja obsługująca ten zamiar zostanie uwzględniona na liście. Nie sądzę, że istnieje sposób na zmodyfikowanie listy przez użytkowników poza instalowaniem / odinstalowywaniem aplikacji.


5
Jest to trochę irytujące, gdy około połowy aplikacji, które pojawiają się w celu „udostępniania”, jest rzeczą, z której nigdy nie będę chciał korzystać. Mam nadzieję, że zostanie to kiedyś rozwiązane, nawet jeśli tylko w niestandardowej pamięci ROM.
Malachi

15

Ktoś w końcu stworzył aplikację, która robi dokładnie to, czego szukałem!

Sprawdź to.
Andmade Udostępnij w sklepie Google Play

Umożliwia ukrywanie i zmianę kolejności menu udostępniania, a także udostępnianie wielu aplikacjom jednocześnie.
Awesomeness. :-)

AndMade Share: wybierz aplikacje AndMade Share: zamawiaj aplikacje


1
Nie open-source ... To rozczarowujące. Mentalność udostępniania aplikacji w Android Market jest niewiele lepsza niż w iOS. Ta aplikacja ma również wersję pro, btw. To nie jest darmowy program.
Wyatt8740 10.04.16


3

Osobiście korzystam z AppChooser Pro już od około roku (istnieje również darmowa wersja do przetestowania, jeśli Ci się spodoba). Jest dość podobny do Andmade Share, który był już zalecany ze starszą odpowiedzią tutaj , ale najpierw wygląda lepiej (OK, to dość subiektywne), ale dla mnie działa również lepiej, w jakiś sposób bardziej „inteligentny”:

Lista AppChooser AppChooser Grid
AppChooser: Wykaz i widoku siatki (źródło: Google Play, zdjęć Kliknij aby powiększyć wariantów)

Po pierwsze, oferuje listę i widok siatki - jak pokazują powyższe zrzuty ekranu. Możesz przełączać się między nimi za pomocą odpowiedniej ikony na dole (w środku; łatwe do zidentyfikowania na zrzutach ekranu). Możesz posortować listę alfabetycznie, ukryć przedmioty, których nigdy (lub rzadko) używasz, wciąż będąc w stanie pokazać je „WSZYSTKO” (ponownie odpowiednia ikona), wybrać wiele celów i więcej. Domyślnie kolejność listy / siatki jest rodzajem LRU: gdy użyjesz celu, zostanie on przeniesiony na górę.

Natychmiast wybrałem wersję płatną (nawet nie patrząc na darmową) i nigdy jej nie żałuję. Różnice między nimi wymieniono na stronie Playstore darmowej wersji.

Niestety, ta aplikacja została usunięta ze sklepu Play przez dewelopera.


1
AppChooser Pro również nie jest dostępny w Sklepie Play. Jest takie apk dla AppChoose na xda .
mikrofon

2

Nie można zmienić listy, poza usunięciem aplikacji, o których mowa. Mówiąc jako twórca aplikacji, mogę powiedzieć, że ciężko jest to zrobić również z tej strony - więc jesteśmy prawie skazani na to, jak działa system.

Może to być denerwujące, ale system sprawia, że ​​interopacja jest tak łatwa między aplikacjami, zarówno z perspektywy użytkownika, jak i programisty, że trudno narzekać.


1

Nie jest to możliwe z poziomu systemu operacyjnego. To menu udostępniania jest wypełniane przez system Android na podstawie zainstalowanych aplikacji, które deklarują, że można otworzyć. Możesz zapoznać się ze szczegółami technicznymi tutaj , ale efekt końcowy jest taki, że bez dodatkowego kodowania z każdej aplikacji w celu filtrowania wyników, zawsze otrzymasz pełną listę w dowolnej kolejności, w jakiej Android je zwraca.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.