Jak ustawić dialer Google jako domyślny dialer w Sony Xperia Z3 +?


9

Mam nadzieję, że masz się dobrze. Niedawno zmieniłem z Google Nexus 5 na Sony Xperia Z3 +. Jednak jestem trochę zirytowany wszystkimi domyślnymi aplikacjami, które Sony dołącza do niego. Wymieniłem już klawiaturę Xperia na klawiaturę Google, a to było dość łatwe. Próbuję teraz zastąpić domyślny dialer niesamowitym dialerem Google, do którego jestem przyzwyczajony.

Udało mi się znaleźć w Internecie pakiet APK dla dialera Google (wszystkie zweryfikowane jako oryginalne) i zainstalowałem go na swoim telefonie. Nie mogę jednak znaleźć opcji wyboru go jako domyślnego dialera.

Poszedłem do Ustawienia → Aplikacje → Wszystkie → Google Dialer.

Opcja „Domyślnie uruchom” jest wyszarzona. Czy ktoś wie, jak to działa, bo naprawdę uwielbiam wyszukiwać numery, wpisując nazwę firmy i nie podoba mi się telefon Sony?

Odpowiedzi:


0

Może być konieczne najpierw wyczyszczenie domyślnego ustawienia Sony Dialer.

Settings > Apps > All > [insert Sony dialer app here] > Clear Defaults

Uważam, że wybranie numeru z kontaktów może również nie powodować monitowania o nowe domyślne. Zamiast tego przejdź do strony internetowej, która ma poprawnie sformatowany numer, taki jak (###) ###-####ten, który możesz dotknąć, aby otworzyć go w programie do wybierania numerów - to powinno poprosić Cię o domyślny wybór.

Po wybraniu domyślnego możesz wyłączyć stary dialer, aby nie pojawił się na liście aplikacji.


Niestety próbowałem już tego wszystkiego. Wygląda na to, że dialera Sony nie można w żaden sposób wyłączyć, ani dialera Google nie można włączyć.
jezzipin

0

Frustrujące - aplikacja Sony na telefon jest niezgrabna - i nienawidzę sposobu, w jaki wskakuje w bzdury „Oddzwonię” - a następnie nie pozwala ci anulować tego i odebrać połączenia.

Zainstalowałem telefon Lollipop - ale jak zauważyłeś - nie ma możliwości ustawienia go jako domyślnego.

Jednak - w Ustawieniach / Aplikacje / Wszystkie - możesz wyłączyć ich aplikację Tekst, a następnie Wymuś zatrzymanie ich aplikacji Telefon. Jednak nadal dzwoni i otwiera się. Domyśl. Wygląda na to, że będzie to wymagało włamania się do programisty Androida, aby się otworzyć :-(


0

Byłem w stanie to zrobić, przechodząc do Ustawienia> Aplikacje>, a następnie klikając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, aby wyświetlić opcje „Konfiguruj aplikacje”. W sekcji „Zaawansowane” wybierz „Aplikacje domyślne” i zmień „Aplikacja telefonu” na Google Dialer. Pierwotnie były to „Kontakty”. Może zostać wyświetlony monit przy następnym naciśnięciu klawisza #, aby wybrać numer, ale po prostu wybierz Google Dialer i wybierz „Zawsze” w monitach, aby ustawić go jako domyślny globalny.

- Uwaga: korzystam z Z5 na Androidzie 6.0.1, więc moja struktura menu może być nieco inna.


-2

Najpierw upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji zgodną z urządzeniem. Możesz go pobrać za pośrednictwem Google Play Store lub APKMirror . Potrzebujesz ADB, aby zainstalować pliki APK.

Zwykle, jeśli chcesz ustawić aplikację jako domyślną, musisz wyczyścić poprzednie wartości domyślne.

Ustawienia / Aplikacje / Telefon / Domyślnie otwórz / Wyczyść wartości domyślne

Możesz także DISABLE+ FORCE STOP+ CLEAR DATA niechcianej aplikacji, aby ułatwić zmianę domyślnego zachowania.

Następnie, zwykle w Ustawieniach / Aplikacje / Konfiguruj aplikacje / Aplikacja na telefon , powinnaś być w stanie wybrać żądaną aplikację na telefon.

Jeśli to nie zadziała, potrzebujesz niestandardowego Androida.


Czy masz z3 , Z3c , z3dual , skorpiona lub scorpion_windy ?

Tak czy inaczej, powinieneś pobrać CyanogenMod i OpenGApps , a następnie zainstalować je za pomocą ADB . Umożliwi to zrobienie czegoś więcej niż tylko zmiana domyślnej aplikacji na telefon.


Wiem, że to nie jest miejsce na osobiste opinie, ale oto moje: zwróć to i odzyskaj Nexusa 5.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.