Jak pozbyć się aplikacji z listy aktualizacji Sklepu Play?


10

Przez ostatnie kilka miesięcy na mojej liście aktualizacji Sklepu Play znajdowały się następujące elementy:

Arkusze Google i Prezentacje Google „Aktualizacje” w Sklepie Play

Nie mam tych aplikacji zainstalowanych na moim urządzeniu. Nie chcę, aby te aplikacje były instalowane na moim urządzeniu. Jednak nie widzę sposobu na pozbycie się ich z tej listy aktualizacji.

Jak mogę pozbyć się tych aplikacji z mojej listy aktualizacji?1
@Firelord: Dwie odpowiedzi wskazują na wycofaną aplikację, która tak naprawdę nie rozwiązuje problemu, jedna wymaga roota, a ostatnia wymaga zainstalowania aplikacji (a następnie jej wyłączenia). W każdym razie dzięki!
CommonsWare,

3
Wygląda na to, że muszą być przynajmniej wstępnie zainstalowane, jeśli prezentują aktualizacje, w przeciwnym razie byłoby to dość niezwykłe. Nie pojawiają się w Ustawieniach → Aplikacje → Wszystkie?
eldarerathis

2
Myślę, że te aplikacje zostały oddzielone od aplikacji Dysk Google ( źródło , źródło 2 ). Zakładam, że ponieważ wcześniej zawierało funkcje, które zapewniają te aplikacje, w jakiś sposób pojawiają się jako aktualizacje.
bmdixon,

3
@bmdixon Zgadzam się, ale Dysk Google jest wyłączony na urządzeniu OP, a Sklep Play wie również, które aplikacje są wyłączone, więc wydaje się dziwne, że Play Store nadal sugeruje je, gdy Dysk jest już wyłączony przez właściciela urządzenia. // Chociaż powiedziałbym, że jeśli nic nie działa (jako użytkownik inny niż root), wystarczy je pobrać i wyłączyć, aby przynajmniej pozbyć się listy aktualizacji.
Firelord

Odpowiedzi:


1

Spróbuj przejść do „Ustawienia> Aplikacje> Google Play”, a następnie naciśnij przycisk „Wyczyść dane”. Następnie wróć do Google Play Store. Być może będziesz musiał zalogować się ponownie, ale wątpię w to.


1

Jeśli aplikacja nie została zainstalowana, najprawdopodobniej jest to aplikacja systemowa i nie można jej trwale usunąć, ponieważ plik APK jest przechowywany w katalogu / system / app lub / system / priv-app. Można go wyłączyć tylko i po każdym przywróceniu ustawień fabrycznych telefonu aplikacja pojawi się ponownie.

Możesz spróbować to zrobić:

Idź do Ustawienia> Aplikacje> Wybierz aplikację, którą chcesz usunąć> Wyłącz (Zakładając, że nie chcesz korzystać z tej aplikacji)

A następnie sprawdź w Sklepie Play, zostanie usunięty.

Mam nadzieję, że to pomoże.


-3

wprowadź opis zdjęcia tutajMożesz zatrzymać automatyczną aktualizację aplikacji w ustawieniach, postępując zgodnie z instrukcjami poniżej, lub możesz pobrać plik aplikacji z innej witryny, takiej jak downloadfreeapk.com , aby Twoje aplikacje nie były automatycznie aktualizowane.


1
Wyłączenie automatycznej aktualizacji w Sklepie Play nie spowoduje, że dostępna aktualizacja nie pojawi się na liście.
Dan Hulme

Ładowanie aplikacji z boku nie zapobiegnie jej aktualizacji w Sklepie Play. Jeśli chcesz trwale wyłączyć aktualizacje aplikacji (a także uniemożliwić jej wyświetlanie na liście aktualizacji), musisz zrezygnować z aplikacji z innym kluczem.
Sześć
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.