Jak wymusić aktualizację godziny / daty w moim telefonie?


10

Niedawno zmieniłem baterię telefonu, ale robiąc to, trzymałem ją bez baterii przez pewien czas. Po włożeniu nowej baterii odkryłem, że data i godzina wróciły do ​​wartości domyślnych.

Próbowałem ustawić je tak, aby aktualizowały się z sieci, ale żadna z nich się nie aktualizuje. Próbowałem wyłączyć i włączyć tę opcję, ale nic się nie dzieje.

Oczywiście mogę ustawić datę ręcznie, ale zastanawiam się, dlaczego sama się nie aktualizuje. Strefa czasowa jest poprawna.

Używam Samsung Galaxy Pocket, Android 2.3 (Gingerbread).


Czy masz dostęp do roota na swoim telefonie?
zackygaurav

nic nie pomogło, ustawiłem czas ręcznie, a następnie ponownie włączyłem automat; więc pewnego dnia, kiedy tylko zechce, prawdopodobnie zaktualizuje samą datę i godzinę, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Aquarius Power

@zackygaurav Jeśli znasz sposób na aktualizację zegara z dostępem do konta root, czy mógłbyś zamieścić go tutaj jako odpowiedź?
Marc.2377,

Odpowiedzi:


9

Spróbuj tego:

  1. odznacz „aktualizacja z sieci”
  2. ustawić niewłaściwy czas (coś, co najwyraźniej nie jest właściwe)
  3. zamknij ustawienia (nie jestem pewien, czy jest to rzeczywiście potrzebne)
  4. ponownie zaznacz „aktualizuj z sieci” (co powinno skorygować czas)

1

Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie (zamknij i uruchom ponownie)

Jeśli to nie zadziała, spróbuj ręcznie ustawić datę z powrotem o miesiąc, wyjdź z ustawień, sprawdź aktualizację z sieci i uruchom ponownie urządzenie.

Po ponownym uruchomieniu Android powinien sprawdzić datę sieci, sprawdzić, czy jest nieprawidłowa i zresetować zegar.

Tryb zawieszenia mojego odbiornika telewizyjnego psuje się za każdym razem, gdy jest wywoływany, ponieważ albo nie ma układu zegara czasu rzeczywistego, albo nie ma kondensatora ani baterii, aby utrzymać go. Zwykle restartowanie to naprawia)


1

Po prostu ustaw nieprawidłowy czas (ręcznie), a następnie włącz automatyczną datę i godzinę i wróć do ... Internetu. Właśnie tego spróbowałem (teraz)


0

spróbuj tej metody: ustaw ją na „aktualizuj z sieci”. Następnie podłącz urządzenie do danych (internet). Następnie automatycznie zaktualizuje czas. Próbowałem tego raz.


1
Dzięki za pomoc, ale to nie działa. Próbowałem w ten sposób: wyłączyłem automatyczną aktualizację i internet. Następnie włączyłem Automatic, a następnie włączyłem Wi-Fi. Nic się nie stało. :(
Alenanno

spróbuj użyć danych mobilnych.
Rahul Gopi

Dokładnie (tak jak napisał pan Rahul Gopi), ale trzeba poczekać kilka minut na połączenie z Internetem.

0

Możliwe jest wyłączenie automatycznej daty i godziny podczas wymiany baterii lub przełączania pomiędzy trybami oszczędzania energii. Aby ponownie włączyć, przejdź do ustawień -> Data i godzina ->, a następnie upewnij się, że funkcja Automatyczna data i godzina jest włączona.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.