Obrazy MMS wyświetlane jako filmy


9

Z jakiegoś powodu podczas odbierania zdjęć od osób posiadających iPhone'y czasami pojawiają się jako filmy. Długość filmu wideo wynosi zwykle 20 sekund, a pierwsza połowa jest pusta (czasem jest tekst w zależności od tego, jak osoba wysłała wiadomość), a druga połowa zawiera zdjęcie (choć jest naprawdę małe). Masz pomysł, co się tutaj dzieje? Googling tak naprawdę niczego nie odkrył, więc podejrzewam, że dzieje się tak tylko z wersją Nexus One AT&T z MMS-em wysyłanym z iPhone'ów AT&T czy coś w tym rodzaju. Stało się tak od czasu aktualizacji 2.1, kiedy pierwszy raz dostałem telefon, i nadal tak się dzieje (z systemem operacyjnym Google w wersji 2.3.4, bez zmian).

OK, znalazłem kilka osób z podobnymi problemami:

http://www.google.com/support/forum/p/android/thread?tid=0e35a68a13fb466f&hl=en

http://www.google.com/support/forum/p/android/thread?tid=1b552b9e6595a79d&hl=en

Czy ktoś wie, jak to obejść? To naprawdę denerwujące. Nawet numer błędu w systemie śledzenia problemów Google dałby mi przynajmniej nadzieję, że zostanie to naprawione.


Zdarza mi się to z obrazami wysłanymi z iPhone'a 4 na Verizon do Droid Charge na Verizon. Dlatego nie można winić tej sprawy za sieć. To naprawdę denerwujące!
Matt Casto,

Odpowiedzi:


5

Może to mieć coś wspólnego z funkcją MMS o nazwie Adaptacja treści. MMSC (MMSC) operatora określa, czy przesłane dane są w formacie obsługiwanym przez telefon, a jeśli nie, transkoduje je na inny format. Może to powodować pewne problemy między różnymi urządzeniami i operatorami. Na przykład mój Android odbiera pojedyncze obrazy z innych telefonów z Androidem jako 10 sekundowe filmy, w których pierwsza połowa to obraz, a druga połowa to wiadomość.

Przynajmniej tutaj, w Finlandii, zachowanie, które opisałem, jest dość standardowe i zdarzyło się od czasów, gdy MMS został udostępniony i ludzie są do niego przyzwyczajeni (o ile mi wiadomo). Nie wiem o AT&T, ale podejrzewam, że w najbliższej przyszłości nie będzie żadnych zmian.


3
Widzę. Czy to naprawdę głupie myślenie AT&T, że muszą zmodyfikować format wiadomości MMS, ponieważ nie sądzą, że telefon odbierający to obsługuje? Prawdopodobnie po prostu wysyłają go takim, jakim są, gdy wiedzą, że odbierający telefon to iPhone. Cholera AT&T!
Josh

0

Znalazłem w innej witrynie, że jeśli go zapiszesz i wyświetlisz z folderu pobranych plików, wyświetli się on jako normalne zdjęcie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.