Czy jest aplikacja, która wokalizuje (zamienia tekst na mowę) wiadomość (SMS)?


12

Kiedy prowadzę pojazd z aktywnym zestawem słuchawkowym (Bluetooth lub przewodowym), chcę, aby mój Android czytał mi wszelkie przychodzące wiadomości tekstowe.

Jakieś referencje?


1
Czy wbudowana funkcja zamiany tekstu na mowę tego nie robi? (Musisz włączyć dostępność)
ale

1
Właśnie dlatego nie lubimy „czy jest aplikacja, która zadaje pytania X”. Spójrz na wszystkie nieprzydatne odpowiedzi w jednym wierszu z linkiem, które przyciągnęły to pytanie.
ale

Odpowiedzi:


8

Jest wiele aplikacji, które to zrobią. Obecnie korzystam z DriveSafe.ly , ale tak naprawdę nie miałem okazji dokładnie przetestować silnika TTS. Można go również skonfigurować tak, aby uruchamiał się po sparowaniu Bluetooth lub po umieszczeniu go w stacji dokującej.

Kilka miesięcy temu wypróbowałem inną, ale nie pamiętam teraz tej nazwy. Wyszukiwanie w rynku aplikacji (lub w ulubionej witrynie aplikacji online) może ujawnić jeszcze więcej.5

SMS Speak przekształca tekst na mowę dla wiadomości SMS. Obsługuje także routing audio przez podłączony bluetooth. Możesz także zainstalować różne silniki syntezy mowy z bibliotek oprogramowania na rynku.2

StartTalking wydaje się aplikacją do wypróbowania . Pozwoli ci słuchać przychodzących wiadomości tekstowych, a nawet odtwarzać je. Nie wymaga żadnych urządzeń Bluetooth (ale myślę, że będzie działać z jednym), i to prawdziwie wolne ręce - co oznacza, że ​​nie musisz naciskać żadnego przycisku, aby z niego korzystać, zarówno do słuchania, jak i odtwarzania, to w pełni głos aktywowany. Aha, a TTS brzmi zaskakująco dobrze.
1

Istnieje aplikacja o nazwie Smart Receiver , która bardzo dobrze odczytuje szczegóły SMS-ów i połączeń przychodzących. Używam go, jest bardzo fajny.
0

„Asystent” na Androida jest darmowy i odczytuje na głos przychodzące wiadomości tekstowe i pozwala dyktować odpowiedź. Robi wiele innych rzeczy, które robi „Google Now”, ale nie tylko.


2
Przydałoby się podanie linku do polecanej aplikacji.
eldarerathis


0

Zdecydowanie najlepszą dostępną aplikacją głośnomówiącą (i wierzcie mi, próbowałem wszystkich) jest Speak Drive Text od SpeakEazy. Tak wiele opcji, po prostu świetna aplikacja.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.