Czy kupione aplikacje na Androida można udostępniać między posiadanymi urządzeniami?


13

Na iPodzie Touch / iPhone, ponieważ jest on powiązany z Twoim kontem iTunes, jestem pewien, że możesz mieć kupione aplikacje na wielu urządzeniach, które posiadasz (nie możesz jednak przetestować, iPod Touch został skradziony).

Jednak teraz mam Motorola Droid i czekam na tablet i zastanawiam się nad zdobyciem Nooka i zrootowaniem go, aby uruchomić własne aplikacje.

Pytanie brzmi: jeśli kupujesz aplikację na rynku, w jaki sposób zapewnia się bezpieczeństwo:

  1. Czy jest powiązany z Twoim kontem Gmail, abyś mógł go udostępniać między posiadanymi urządzeniami?
  2. Czy jest związany z urządzeniem? (Nie psuj / nie wymieniaj telefonu!)
  3. Dopóki jest zainstalowany, wszystko w porządku? (Jeśli odinstalujesz lub wyczyścisz urządzenie, zniknęło).

Zakładam, że 3 jest bardzo mało prawdopodobne, choć jest to możliwe, więc pozostawienie go tutaj jako potencjalnej odpowiedzi na moje pytanie.


Tylko dla uzupełnienia, jeśli kupisz aplikację w App Store, możesz pobrać ją tylko na 5 różnych urządzeń, zanim będziesz musiał ponownie kupić, podczas gdy pojedynczy zakup w Google Play (wcześniej Android Market) umożliwia pobieranie na nieograniczony czas.
iBug

Odpowiedzi:


13

Na telefonie otwórz aplikację Android Market, naciśnij Menu, a następnie wybierz Pomoc, a następnie wybierz Rozwiązywanie problemów (w sekcji Użytkownicy), powinieneś teraz zobaczyć nagłówek „Pobieranie wcześniej zakupionych aplikacji”. To mówi:

Twoje zakupy aplikacji są powiązane z Twoim kontem Google i mogą być instalowane nieograniczoną liczbę razy na dowolnym urządzeniu.

...

Jeśli zmienisz urządzenie, możesz zainstalować poprzednie zakupy, logując się do urządzenia za pomocą tego samego konta Google, którego używałeś w poprzednim telefonie.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.