Jakie kroki należy podjąć przy sprzedaży telefonu, aby upewnić się, że wszystkie dane osobowe zostały usunięte?


20

Pozbywam się mojego Samsunga Galaxy S4 i chcę wiedzieć, jakie kroki powinienem podjąć, aby upewnić się, że prywatne informacje zostały usunięte z telefonu. Usunąłem kartę SD i wyczyściłem wszystkie pliki galerii oraz muzykę. Jakie inne kroki mogę podjąć, aby telefon był jak najbardziej sterylny?


2
Podczas tej wymiany stosów stwierdziliśmy, że Dropbox musi być odpowiednio wyłączony, w przeciwnym razie podłączone urządzenie ponownie się zsynchronizuje. Zobacz odpowiedzi na to pytanie .
wbogacz


faceci mówią, aby zastąpić pamięć, nie wiem o Androidzie, ale wiem o komputerach i dyskach twardych, odzyskałem dane za pomocą wielu narzędzi dostępnych dla każdego, darmowych i komercyjnych. i mogę prześledzić informacje sprzed około 5 lat, więc wątpię, aby nadpisywanie zadziałało, więc nawet nie zawracam sobie głowy. albo ktoś wie, jak odzyskać dane, albo nie, a jeśli tak, istnieje prawdopodobieństwo, że zostaniesz aresztowany, chyba że fizycznie zniszczysz dysk, ale wtedy nie będziesz w stanie go sprzedać
Lynob

Odpowiedzi:


18

Wyjmij kartę SD i kartę SIM, a następnie przywróć ustawienia fabryczne.

Jeśli Twoje urządzenie nie korzysta z pełnego szyfrowania dysku, a martwisz się, że ktoś użyje zaawansowanych narzędzi kryminalistycznych do odzyskania danych, możesz zastąpić obszar pamięci wewnętrznej losowymi danymi. Możesz to zrobić, tworząc plik zawierający losowe dane, które wypełniają całe wolne miejsce. Po wykonaniu tej czynności przywróć ustawienia fabryczne.

Jeśli sflashowałeś i / lub zrootowałeś swoje urządzenie, powinieneś sflashować zapasową pamięć ROM i przywrócić domyślny program ładujący.


1
Narzędzia potrzebne do odzyskania nie są „zaawansowane”. Jeśli twoje urządzenie nie ma pełnego szyfrowania dysku, naprawdę musisz dokładnie wyczyścić wszystkie partycje pamięci wewnętrznej z wyjątkiem bootloadera, a następnie ponownie zainstalować zapasową pamięć ROM, ale jeśli to zepsujesz, możesz zepsuć urządzenie. Wynajęcie profesjonalisty, któremu możesz zaufać, będzie kosztować o wiele więcej, niż jest warte urządzenie, więc szczerze polecam po prostu, by dbający o prywatność nie-eksperci po prostu zniszczyli używane urządzenia, zamiast je sprzedawać ...: - (
R ..

Na przykład to narzędzie odzyska dużo danych, a wszystko, co musisz wiedzieć, to skompilować dla Linux / ARM i zrootować
R ..

6

Upewnij się, że wyrejestrowałeś swój telefon np. Z Google (zwłaszcza Play), Facebook, Dropbox itp.

Zaszyfruj telefon, opcjonalnie utwórz plik pełen losowych danych, który zapełni całe dostępne miejsce na dysku 1 , a następnie przywróć ustawienia fabryczne. Powtarzaj tyle razy, ile chcesz.

1 dd if=/dev/urandom of=random.txt bs=1G count=2 , zastępując 1Gjednak pozostałą ilością miejsca ( kredyt )


1
Wątpię, żeby to wystarczyło; dane osobowe mogą być przechowywane nie tylko w wolnym (usuniętym) miejscu, ale także w plikach, które nie zostaną poprawnie usunięte.
R ..

Czy zapełniłoby się miejsce na dysku losowymi danymi takimi jak to? Czy typ pamięci używany w telefonach zwykle nie wykorzystuje wyrównywania zużycia? (Np. Podobny do dysku SSD?) Więc nawet jeśli dysk jest pełny, mogą nadal istnieć sektory, które nie zostały nadpisane.
Ajedi32

@ Ajedi32 Zakładam, że (szczególnie przy wielu cyklach zapisu) większość danych zostanie nadpisana. Bez specjalistycznych narzędzi prawdopodobnie nie można zmusić wszystkich sektorów do napisania i usunięcia.

@JoshHolland Czy można już wyrejestrować urządzenie z Google (zwłaszcza Play)? Jeśli tak to jak?
RockPaperLizard

1
@RockPaperLizard Myślałem, że jest w ustawieniach interfejsu internetowego, ale najwyraźniej nie możesz.

0

Najlepiej jest sflashować obraz fabryczny, być może bardziej zniechęcające zadanie, jeśli go nie znasz. Jednak sprawdź sammobile.com, aby znaleźć zdjęcia i instrukcje, lub oczywiście YouTube.

Teoretycznie w Androidzie przywracanie ustawień fabrycznych może powodować pozostawienie danych: artykuł Ars

Dzięki obrazowi systemowemu skutecznie przepisuje wszystkie partycje na urządzeniu, pozostawiając je czyste.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.