Kontakty zostały losowo zmienione i / lub scalone


16

Mam Moto X 2. generacji z systemem Android 5.0. Nagle moje kontakty bardzo się popsuły. Oto symptomy, które widzę

  • wydaje się, że nazwiska moich kontaktów zostały przypadkowo zamienione. Osoba A i osoba B zamieniły się nazwiskami, aby dane kontaktowe się nie zgadzały
  • oprócz zamiany nazw mam kontakt, który zawiera informacje z 3 ppl (!!!) i żadne z nich nie należy do nazwy.

Wylogowałem się z mojego konta Google i wróciłem i wydaje się, że naprawiłem to dla niektórych kontaktów, ale reszta nadal jest zepsuta. Na contacts.google.commoje kontakty nadal wyglądać dobrze. Co jest nie tak i jak mogę to naprawić?


Zgłoszono problem tutaj: code.google.com/p/android/issues/… Problem 214909 w Androidzie: Aplikacja kontaktów na Androida niepoprawnie automatycznie łączy kontakty Czy brzmi znajomo? Jeśli tak, zagłosuj na ten numer, aby zwrócić na siebie większą uwagę

Odpowiedzi:


6

To samo przytrafiło mi się ponad rok temu. Moje kontakty są nadal pomieszane, ponieważ zauważyłem problem dopiero ponad miesiąc po tym, jak to się stało, a także zrobiłem wystarczająco dużo zmian zarówno na telefonie, jak i w Internecie, że nie odważyłem się spróbować przywrócić kopię zapasową, którą zrobiłem siebie. Więc po prostu z tym żyłem i wyczyściłem kontakty, ponieważ czasami natrafiam na niechlujne kontakty, ręcznie sprawdzając eksport moich kontaktów Google.

Sugerowałbym po prostu wyczyścić kontakty z telefonu i pobrać kontakty z Google online, ponieważ twierdzisz, że dobrze tam wyglądają. Możesz usunąć kontakty z telefonu / urządzenia, np. Poprzez Ustawienia Androida → Menedżer aplikacji .

To zależy trochę od wersji Androida, ale od mojego telefonu (Galaxy S5) muszę przejść do karty Wszystkie (aplikacje), a następnie znaleźć Kontakty, Pamięć kontaktów i Google Contacts Sync, a jeśli chcę wyczyścić moje kontakty, wyczyściłbym zarówno dane (dotykając Wyczyść dane ), jak i pamięć podręczna (dotykając Wyczyść pamięć podręczną ) wszystkich wyżej wymienionych trzech aplikacji.

Jak już wspomniano, aplikacje przechowujące dane kontaktów i informacje o stanie synchronizacji zależą od urządzenia, więc po prostu wyczyść wszystkie dane dotyczące kontaktów, a następnie ponownie zsynchronizuj dane konto Google za pomocą Ustawienia → Konta .

Teraz, nawet jeśli zmiany zostały już przekazane do Google, możesz przywrócić swoje kontakty online za pomocą dość potężnej funkcji przywracania kontaktów Google. Należy zauważyć, że wycofanie jest dostępne w dowolnym momencie w ciągu ostatnich 30 dni (i już nie!). Jeśli więc zauważysz problem w ciągu miesiąca od jego wystąpienia, możesz łatwo wycofać.

Możesz to znaleźć / zrobić za pomocą https://contacts.google.com/ → pasek menu po lewej stronie → Cofnij zmiany

Jeśli chcesz cofnąć, to najpierw wyłącz synchronizację kontaktów w Ustawieniach Androida → Konta (dla danego konta Google). Następnie wycofaj kontakty online Google, a następnie ponownie włącz konto, powodując synchronizację.


1

Najpierw przejdź na https://contacts.google.com i usuń duplikaty w opcji Znajdź duplikaty. Spowoduje to usunięcie duplikatów i możesz je scalić, aby to zrobić

Ponieważ podgląd kontaktów Google ( contacts.google.com) nie obsługuje obecnie funkcji eksportu, musisz odwiedzić https://www.google.com/contacts i wyeksportować plik .vcf na komputer, przesłać go na telefon komórkowy i zaimportować wybierz aplikację Kontakty i wybierz wyeksportowany plik .vcf.

Nie próbowałem sam, ale skoro powiedziałeś, że jest dobrze na contacts.google.com, mam nadzieję, że powinien działać.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.