Pełna implementacja Dropbox na Androida


22

Szukam metody odzyskania wszystkich plików z mojego konta Dropbox i pobrania ich na kartę SD.

To powinno pobrać wszystko bez interwencji użytkownika. Istnieje kilka aplikacji Dropbox, ale żadna z nich nie ma możliwości pobrania wszystkiego, a jeszcze gorzej większość wydaje się działać nieprawidłowo na dużych plikach pomijając ostatnią część lub po prostu nie działając.


1
Najbliższą rzeczą, jaką znalazłem, jest aplikacja, która synchronizuje dowolny folder na karcie SD z Dropbox. dropbox.com/apps/1836/sync-folder-with-dropbox
ale

może robi to realsync? używam realsync pro do synchronizowania zdjęć z Dropbox, działa dobrze w tym celu.
łata

Odpowiedzi:


6

Dostępna jest teraz inna aplikacja, która może być bardziej kompletnym rozwiązaniem: Titanium Media Sync

Niezawodny i przyjazny dla baterii sposób synchronizacji plików do / z chmury!

Ta unikalna aplikacja pozwala zsynchronizować zestaw folderów między urządzeniem z Androidem a chmurą iz powrotem. Obecnie obsługuje bezpłatną usługę przechowywania Dropbox. Oficjalna aplikacja Dropbox nie jest potrzebna.

Innowacyjny silnik synchronizacji „ustaw i zapomnij” dzięki następującym funkcjom:

  • Przyjazny dla baterii.
  • Działa na WSZYSTKICH urządzeniach z Androidem.
  • NIE spowolni urządzenia, gdy nie ulegną zmianie dane.
  • Wykona kopię zapasową nowych / zmodyfikowanych plików (np. Zdjęć, filmów) w tle, tak szybko jak to możliwe.
  • Dostosowuje się do ciągle zmieniających się warunków łączności i zasilania.

Obsługuje 2 różne tryby synchronizacji (oba są jednokierunkowe):

  • Ciągła synchronizacja z lokalnego na zdalny.
  • Synchronizacja One-Shot ze Zdalnej do Lokalnej.

I z recenzji Lifehackera :

Jeśli nie jesteś zadowolony ze sposobu, w jaki aplikacja mobilna Dropbox przesyła pliki tylko ręcznie, możesz wypróbować Titanium Media Sync, która stale synchronizuje foldery z telefonu do Dropbox, podobnie jak Dropbox na komputerze.

Twórcy niesamowitej kopii zapasowej Titanium - Titanium Media Sync to aplikacja mobilna Dropbox. Wybierz foldery z karty SD, aby zsynchronizować je z Dropbox. Za każdym razem, gdy dodasz coś do tych folderów - powiedzmy, jeśli zrobisz zdjęcie telefonem lub pobierzesz aplikację, którą chcesz wypróbować później na komputerze - automatycznie zsynchronizuje te zmiany, więc Twoje pliki będą czekać na gdy wrócisz do komputera. Możesz także zsynchronizować foldery z Dropbox na kartę SD, ale to tylko jednorazowa synchronizacja - Titanium nie monitoruje zdalnych folderów, tylko te na karcie SD.

Interfejs jest także dość łatwy w użyciu. Lewa kolumna pokazuje wszystkie foldery na karcie SD, podczas gdy kolumna po prawej pokazuje Dropbox, a możesz po prostu przeciągać i upuszczać foldery z jednego do drugiego, aby je zsynchronizować. Przeciągnięcie z prawej kolumny spowoduje pobranie tego folderu na kartę SD, a przeciągnięcie od lewej do prawej daje możliwość skonfigurowania tego folderu do automatycznej synchronizacji. Ponieważ synchronizuje się tylko w jedną stronę, nie będzie stale dzwonić do Internetu, aby spowolnić Twój telefon, gdy czeka na zmiany. Możesz nawet ustawić, czy chcesz synchronizować tylko przez Wi-Fi, czy 3G lub 4G w ustawieniach. Domyślnie synchronizuje się także tylko wtedy, gdy telefon jest podłączony, aby oszczędzać baterię (ale możesz to również zmienić w ustawieniach). Poważnie, jeśli jesteś użytkownikiem Dropbox,

Titanium Media Sync to 2,99 USD do pobrania na urządzenia z systemem Android.


1
To wydaje się być jedyną odpowiedzią, której szukałem. Szkoda, że ​​kosztuje.
Barfieldmv

4
To 3 dolary za świetny produkt :) Czasami musimy wspierać naszych programistów :)
Pitto

9

Titanium Media Sync oferuje ciągłą synchronizację z karty SD do DropBox, ale nie w drugą stronę ... w ten sposób konfiguruję zadania rsync z Taskerem i rsyncbackup ... (wymaga, aby DropBox był automatycznie synchronizowany na komputerze stacjonarnym gdzieś, działający serwer ssh). Następujące elementy powinny uruchomić Cię:

Krok 1: Zdalny DropBox.

Najpierw skonfiguruj DropBox na komputerze, na którym działa serwer ssh, abyś mógł kopiować z niego pliki przez ssh (z rsync) i upewnij się, że jest skonfigurowany z szyfrowaniem klucza prywatnego za pomocą agenta, abyś nie musiał wprowadzać haseł / haseł każdego razu

Krok 2: RSync ze zdalnego do telefonu

Następnie pobierz rsync4android ( link do rynku ), który pozwala skonfigurować zadania rsync ze zdalnego serwera na telefon (i odwrotnie… używam go do tego, ale także do tworzenia kopii zapasowych moich zdjęć automatycznie na moim komputerze każdej nocy) Następnie utwórz rsync zadanie pobrania konkretnego folderu ze zdalnego DropBox na komputerze do folderu DropBox na karcie SD.

Krok 3: Zaplanowane automatyczne zadania rsync

Pobierz Tasker (który pozwala zaplanować zadania na wiele wyzwalaczy, w tym czas) ( link do rynku ) Utwórz zadanie Tasker, aby zwolnić nowe zadanie rsync, aby aktualizować folder Dropbox.

Krok 4: Ciesz się

Jak mówię, jest trochę wokół domów, ale wydaje się, że wykonuje swoją pracę

Opublikowałem również kopię tych instrukcji na moim blogu .


3

Jeśli nie jesteś całkowicie związany z Dropbox, myślę, że SugarSync i ich aplikacja na Androida mogą zrobić to, czego szukasz.

Jeśli to musi być Dropbox, powiedziałbym, że powinieneś wysłać do nich żądanie funkcji.

Lub, jeśli naprawdę jesteś zdesperowany, sfinansuj programistę gotowego napisać aplikację, która zrobi to za pomocą interfejsu API Dropbox. W rzeczywistości byłoby to dość proste.

Powodzenia.


2

Dropsync działa również, synchronizuje dowolny folder na karcie SD (w tym / sdcard /) z dowolnym folderem Dropbox (w tym głównym folderem Dropbox), więc można go używać jak na komputerze stacjonarnym, tj. Mieć katalog o nazwie / sdcard / dropbox / który zawiera cały Dropbox, ale jest o wiele bardziej elastyczny :)


1

Użyj FolderSync (bezpłatna wersja Lite jest również dostępna z pewnymi ograniczeniami). Ma wiele opcji synchronizacji: synchronizacja dwukierunkowa, synchronizacja jednokierunkowa (w górę lub w dół).


0

Ten bardzo obszerny i wyczerpujący artykuł napisany dla Freeware Genius 4 września 2012 r. Zatytułowany „Jak automatycznie zsynchronizować foldery na komputerze z Androidem” autorstwa Samera Kurdiego

http://www.freewaregenius.com/how-to-automatically-sync-your-pc-folders-with-your-android/

W tym poście opisano, jak możesz to skonfigurować, aby odbywało się to automatycznie bez Twojej interwencji na podstawie pewnych zasad (na przykład synchronizuj co noc, tylko po połączeniu z WIFI). Jeśli myślisz o „Dropbox”, to masz częściowo rację: użyjesz do tego Dropbox, w połączeniu z 2 innymi bezpłatnymi programami, które umożliwiają (a) synchronizację folderu na komputerze bez przenoszenia go do folderu Dropbox, i (b) zaplanować synchronizację folderów na Androidzie, aby odbywały się one automatycznie.


-1

Oficjalna aplikacja Dropbox na Androida to najlepszy wybór. Jeśli nie oferują wsparcia dla tego, czego chcesz, powinieneś poprosić o dodanie funkcji.


2
Szukam funkcji, której nie ma w oficjalnym kliencie. Klient mobilny, który dokonuje pełnej synchronizacji.
Barfieldmv,

Poproś o tę funkcję.
Dmitriy Likhten,

5
Nie próbuję być kutasem, ale jaka to odpowiedź? To oczywiste, czytając pytanie, że pytający przejrzał oficjalną aplikację Dropbox i nie spełniał on jego / jej potrzeb. Dlatego zadali pytanie. Sugerowanie, by poprosili o tę funkcję, jest dobrym pomysłem, ale nie jest odpowiedzią. O ile nie wypróbowałeś każdej innej aplikacji Dropbox i aplikacji zgodnej z Dropbox i nie możesz z autorytetem powiedzieć, że funkcjonalność, której szukają, nie istnieje, nie widzę żadnej wartości w takiej odpowiedzi. Jeśli faktycznie to zrobiłeś, powinieneś to powiedzieć w swojej odpowiedzi.
Matt

Mogę powiedzieć, że wypróbowałem wszystkie inne aplikacje, o których wiem, że integrują się z Dropbox, a oficjalna aplikacja jest najlepsza. Nie ma jeszcze żadnych aplikacji oferujących tę funkcjonalność. Nie sądzę, aby sugerowanie prośby o funkcję było w jakikolwiek sposób niegrzeczne lub nieodpowiednie. To najlepsza odpowiedź w tym momencie.
Matt Casto

1
Słusznie. Nie sugerowałem, że twoja odpowiedź była niegrzeczna lub nieodpowiednia. Właśnie wyrażałem frustrację odpowiedzią, która, jak czułem, tak naprawdę nie odpowiadała na pytanie. Biorąc pod uwagę, że nikt nie udzielił lepszej odpowiedzi, można śmiało powiedzieć, że mogłem zbyt szybko osądzić. Ten komentarz był tak dawno temu, kiedy byliśmy wszyscy tacy młodzi i zuchwali. W tamtym czasie sprawy wyglądały zupełnie inaczej;)
Matt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.