W jakiś sposób możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne po upływie określonego czasu?


16

Czy mogę mieć, aby Usługi lokalizacyjne wyłączały się automatycznie po upływie określonego czasu (powiedzmy 10 minut)? Zwykle zostawiam to wyłączone dla niektórych aplikacji (map itp.), Ale czasami zapominam ją wyłączyć, a to jest duże zużycie baterii.

Odpowiedzi:


17

Można to rozwiązać za pomocą jednej z wielu aplikacji do . Ja wolę tutaj, ale YMMV (i Tasker nie przychodzi za darmo) - może być zdolny do samo.

To, co tu robię, to utworzenie takiego profilu:

  • Warunek: aplikacja (wybierz aplikacje, z którymi chcesz korzystać z GPS)
  • Zadanie: GPS włączony
  • opcjonalne zadanie wyjścia: GPS wyłączone

W ten sposób GPS domyślnie jest wyłączony, ale automatycznie włącza się za każdym razem, gdy uruchomisz jedną z wybranych aplikacji i uruchomisz je na pierwszym planie . Zostanie on automatycznie wyłączony po wyjściu z tej aplikacji lub po uruchomieniu dowolnej innej aplikacji na pierwszym planie. „Zadanie wyjścia” jest opcjonalne, ponieważ Tasker przywraca warunki sprzed profilu, który stał się aktywny.

W przypadku innych alternatywnych aplikacji do automatyzacji możesz również zapoznać się z moją listą tutaj .


Cóż, mam gdzieś gdzieś kartę podarunkową sklepu Google Play, nie mając nic innego do kupienia, więc z pewnością mogę ją wypróbować! Dzięki!
Kaizerwolf,

2
W takim przypadku: Kontynuuj, na pewno nie pożałujesz! Aby uzyskać więcej pomysłów na to, co możesz z tym zrobić (oprócz parzenia kawy, uruchamiania samochodu i innych rzeczy), zapoznaj się z moją kolekcją zasobów Tasker . Z pewnością pomocne będą powiązane tutoriale - a wymienione pomysły są interesujące (i nie, nie żartowałem z „uruchamiania samochodu” - po prostu nie jestem do końca pewien co do kawy;)
Izzy

7

Jak powiedział Izzy w odpowiedzi , Tasker to świetny wybór, ale dla nikogo nie jest bezpłatny. Wypróbowałem AutomateIt (bezpłatny) i wykonuje to zadanie.

Edycja: Ta odpowiedź została pomyślnie przetestowana na Androidzie 4.2.1, nie dając dostępu root do AutomateIt. Jednak w Androidzie 4.4.2, COS12 (Android 5.0.2) i CM12.1 (Android 5.1.1, kompilacja: YOG7DAO1K6) odpowiednie opcje nie były widoczne, dopóki nie zrestartowałem aplikacji z dostępem do konta root. Ten fakt został zauważony przez ten komentarz Jonatr.

  1. Zainstaluj i uruchom AutomateIt.
  2. Przejdź do Moje regułyWszystkie i sprawdź, czy potrzebujesz reguł predefiniowanych. Jeśli nie wyłączysz lub usuniesz, stukając jeden wpis raz i wybierając żądaną opcję.
  3. Stuknij +odpowiadający zakładce Moje regułyTrigger stanu aplikacji → stuknij ikonę soczewki i wybierz aplikację ( tutaj Mapy ) → zaznacz Aplikacja aktywowanaDalejWłącz / Wyłącz akcję GPSWłącz GPSDalej → wybierz Domyślne lub Nie (aby pokazać lub nie, toast za każdym razem, gdy zostanie uruchomiona automatyzacja) → dotknij ikonę dyskietki u góry, aby zapisać wszystko.
  4. Powtórz kroki 2–4, ale tym razem odznacz opcję Aplikacja aktywowana w kroku 3.

Teraz możesz otworzyć Mapy, a lokalizacja zostanie włączona. Zamknij mapy, a lokalizacja zostanie wyłączona. Możesz z tym zrobić więcej, jeśli na pewno chcesz wyłączyć Lokalizacja (powiedzmy 10 minut) po zminimalizowaniu Map.

Szczerze, wolę Taskera, ponieważ potrzebuję mniej kroków i wiem, że nie psuje mojej baterii. Sprawdź, czy AutomateIt dość często zjada baterię.


1
Zajmę się tym, ale nie potrzebuję wieprza z akumulatora, działam 4.4.2, który wieje wystarczająco dużo akumulatora! Ale dziękuję!
Kaizerwolf,

Musisz mieć tutaj ostatnie słowo, tak? :) +1 za darmową alternatywę. Co do „wieprza z baterii”: może otrzymamy trzecią odpowiedź pokazującą, jak to działa z Lamą…: D
Izzy

@Izzy Wypróbowałem tę aplikację Automate, ale wydaje się, że potrzebuje ona dostępu administratora, aby umożliwić dostawcom lokalizacji, co jest trochę głupie IMO, wykonanie tak prostej pracy dla zwykłego użytkownika z dostępem SU.
Firelord

@Firelord Downgrade poniżej Androida 4.2, jeśli potrzebujesz tego bez rootowania. Nazywają to „bezpieczeństwem” :( Oglądam tę grę od Androida 2.1: każda nowa wersja odbiera użytkownikowi trochę kontroli. Jednym z powodów zrootowania każdego nowego urządzenia prawie przed jego rozpakowaniem.
Izzy

2

Jak powiedziano, większość aplikacji do automatyzacji może wykonać to zadanie, Automate to kolejna darmowa alternatywa. Oto niektóre automatyzacje użytkownika do przełączania GPS podczas przeglądania Map Google:

http://llamalab.com/automate/community/?q=gps+maps

Zrootowane urządzenie jest wymagane, ale może być możliwe obejście problemu za pomocą automatyzacji interfejsu użytkownika.


Próbowałem tej aplikacji i mogę ręcznie wykonać akcję. Ale nie wiem, jak się zautomatyzuje. Czy mógłbyś szczegółowo podać kroki, które się z tym wiążą? Podziękować! a wtedy dostaniesz moją +1 jako gest dobrej woli. :)
Firelord

I tak, w przeciwieństwie do innych aplikacji, potrzebuje dostępu do roota. Proszę o tym wspomnieć, ponieważ aplikacja nie przydałaby się normalnie w związku z bieżącym celem.
Firelord

1
@Firelord Tak, używanie interfejsu API Androida do przełączania GPS będzie wymagało rootowania, chyba że zautomatyzujesz interakcje w interfejsie użytkownika. W pytaniu nie wspomniano o wymogu innym niż root. Spójrz na przepływy społeczności, patrz link, istnieje wiele przykładów, które przełączają GPS.
ballzak

1

Darmowa wersja MacroDroida może to zrobić.

Edycja: Ta odpowiedź została pomyślnie przetestowana na Androidzie 4.2.1, nie dając dostępu root do MacroDroid. Jednak w Androidzie 4.4.2, COS12 (Android 5.0.2) i CM12.1 (Android 5.1.1, kompilacja: YOG7DAO1K6) MacroDroid nie ukończył zadania bez dostępu do konta root. Ten fakt został zauważony przez ten komentarz Jonatr.

  1. Podczas tworzenia makra wybierz wyzwalacz Uruchomiona / zamknięta aplikacjaUruchomienie aplikacji → wybierz aplikację.
  2. W obszarze Dodaj działania dotknij GPS Włącz / Wyłącz → GPS włączony . Może tak powiedzieć, ale nie potrzebuje dostępu do roota. Zobacz edycję powyżej.
  3. Utwórz kolejne makro, ale zrób to dla aplikacji zamkniętej i ustaw GPS jako akcję.

Otóż ​​to. Uruchom wybraną aplikację, a GPS aktywuje się automatycznie, zamknij aplikację, a GPS wyłączy się.


Wypróbowałem rozwiązanie Macrodroid na moim Oneplusie, ale to nie działało ... ale inne też tutaj nie działały :(
jonatr

Testowałem moje rozwiązanie na tym samym urządzeniu, ale na COS12. Z jakiego systemu operacyjnego korzystasz? Czy to jest zakorzenione?
Firelord

Używam Cyanogen OS 12.1.1. Zbudowałem makro, ale nie działało ...
jonatr

Ciekawy. Zastanawiam się, co się zmieniło. I mówisz, że żadne z rozwiązań na tej stronie nie działało dla ciebie? Muszę się dowiedzieć zmiany API. Jeszcze jedno: czy urządzenie jest zrootowane?
Firelord

1
@jonatr: Dostęp do rootowania jest tutaj jedynym sposobem . Zredagowałem obie moje odpowiedzi i zweryfikowałem również inne odpowiedzi. Na moim Androidzie 4.4.2, 5.0.2 i 5.1.1, Tasker, Automate, AutomateIt i MacroDroid, wszystkie działały, ale tylko z dostępem do konta root, w tym na OnePlus One. // Przepraszam za marnowanie twojego czasu. Od samego początku powinienem był jasno powiedzieć, wspominając wersję Androida, której użyłem do testowania. // FYI: Tasker ma 7-dniową pełną wersję próbną: tasker.dinglisch.net/download.html
Firelord
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.