Po podłączeniu przez USB (Android do komputera) automatycznie zaczyna się ładować. Jak przesyłać pliki?


11

Zgodnie z tym, co przeczytałem, powinno się otworzyć okno „Przesyłanie plików”. Mój mówi tylko: „wolne ładowanie”.


Czy używasz prawidłowego drutu? ponieważ istnieją różne rodzaje drutu, 1> obsługuje zarówno przesyłanie danych, jak i ładowanie, a 2> obsługuje tylko charing. Możesz także sprawdzić, czy niektóre aktualizacje nie są zainstalowane (brakuje).
osiągnij

Odpowiedzi:


11

1. najpierw sprawdź kabel USB

za. twój kabel może być kablem „tylko do ładowania” (tzn. ma tylko przewody do przenoszenia zasilania i nie ma przewodów danych)

Kabel ten może być charging-onlykablem, który nie obejmuje strumieni kablowych D+i D-. Jeśli nie masz pewności co do rodzaju kabla, spróbuj użyć innego kabla, który na pewno działa.

b. jeśli używasz USB-3, może to być „złe”

Minimalne wymagania dotyczące kabla USB-2 były łatwiejsze do wyprodukowania ze względu na niższe wymagania dotyczące szybkości przesyłania danych. Odkąd USB-3 wiele kabli USB-3 nie spełnia wymagań specyfikacji i dlatego nie może działać lub uszkodzić telefonu . Upewnij się, że masz markę, o której wiesz, że jest dobra.

2. Po sprawdzeniu kabla należy sprawdzić ustawienia telefonu. upewnij się, że jest w trybie „przesyłania plików”, a NIE „tylko ładowania”.

Począwszy Android 6.0od File transferurządzenia, kabel jest domyślnie wyłączony, głównie z powodu złośliwych koncentratorów USB, które udają normalne porty ładowania, ale zamiast tego kopiują dane z urządzenia podczas ładowania.

Aby włączyć tryb przesyłania plików

  1. Włącz urządzenie i podłącz je do komputera (za pomocą kabla obsługującego przesyłanie danych)
  2. Odblokuj urządzenie i otwórz powiadomienie oznaczone USB charging this device
  3. Wybierz Transfer Filesz wyświetlonego menu.
  4. Powinieneś mieć dostęp do swojego urządzenia na komputerze.

    3]

3. Wypróbuj inny port USB w komputerze

Próbowałem kilka kabli na jednym porcie USB, ale nic nie działało. Wypróbowałem inny port USB i wszystko znowu działało!

4. na koniec. Spróbuj ... ponownie uruchomić telefon ... ponownie uruchomić komputer.

Niektórzy mogą powiedzieć, że jest to pierwsza rzecz do wypróbowania.


Czy można to ominąć? Wyświetlacz mojego telefonu nie działa.
Salman A

Czy jest jakiś sposób, aby dostać się do okna na twoim zrzucie ekranu? muszę przejść do opcji programistycznych, aby zmienić to ustawienie @samdd
Shayan

2
Czy jest jakiś sposób, aby ustawić to jako domyślne?
user541686,

Dzięki :) mój kabel był tylko do ładowania! Zmieniłem kabel i problem został rozwiązany :)
user4838962

2

Upewnij się, że Twój przewód obsługuje ładowanie i przesyłanie danych. Jeśli tak, w telefonie przejdź do Ustawienia-> Pamięć -> -> 3 kropki-> Połączenie USB z komputerem-> Zmień tryb z Tylko ładowanie na MTP lub Pamięć masowa USB. Jeśli żadna z tych czynności nie działa, upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki urządzenia na komputerze.


1
Używam urządzenia Samsung i nie widzę 3 kropek, jak zasugerowałeś w opcji Pamięć. Coś jeszcze? lub jakieś nowe sugestie?
Abdul Waheed,

1

Zasadniczo po każdym podłączeniu USB telefon jest domyślnie w trybie ładowania USB.

Aby przejść do dowolnego innego trybu (w Twoim przypadku tryb przesyłania plików), przejdź do panelu powiadomień, w którym powiadomienie powie ci, że usb jest podłączony i ładuje się. Stuknij w nią i wybierz tryb MTP lub tryb przesyłania plików.


3
Czy istnieje sposób automatycznego domyślnego przesyłania plików za pomocą zaufanych urządzeń, tak jak zrobiłby to mój Samsung GS5?
Naidim

Używam urządzenia Samsung Galaxy Prime i ma system operacyjny w wersji 4.4.4. Kiedy przeciągam tacę powiadomień, jak sugerowałeś, nie wyświetla żadnych opcji dla innych opcji wyboru, takich jak MTP itp. Wszelkie sugestie?
Abdul Waheed,

-1

Wybierz pasek zadań i dotknij opcji ładowania telefonu, aw nowym oknie wybierz opcję mtp lub flash


-1

Spróbuj wyjąć swoje karty SIM. Miałem podobny problem i po ponownym uruchomieniu bez nich zadziałało ponownie. Sprawdziłem teraz i to robi znowu praca / transferowy plików, także z The Sims w zbyt.


1
Ta strona nie jest forum - odpowiedzi powinny bezpośrednio odnosić się do pytania, a nie prowadzić odpowiednią dyskusję. Przełożyłem twój post do niezbędnego punktu, który może być istotny dla PO.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.