Czy zdjęcia Google wysokiej jakości są kompresowane, nawet jeśli mają mniej niż 16 megapikseli?


22

Ostatnio Google zmieniło aplikację Zdjęcia Google, aby wszyscy mieli bezpłatny i nieograniczony dostęp do przechowywania 16 megapikselowych plików.

Aparat w moim telefonie ma mniej niż 16 megapikseli. Gdy pobrałem aplikację, zapytało mnie, czy chcę zachować zdjęcia w oryginalnej, czy wysokiej jakości.

Chciałbym skorzystać z bezpłatnej przestrzeni dyskowej, więc moje pytanie brzmi: czy zdjęcia mają pierwotnie mniej niż 16 megapikseli, czy wysoka jakość będzie taka sama jak oryginalna, czy też Google bardziej ją skompresuje?

Co się stanie z istniejącymi zdjęciami na moim Dysku Google, które mają mniej niż 16 megapikseli? Czy nie są automatycznie wliczane do mojego limitu, czy też muszę jakoś przenieść je do Zdjęć Google? Tyle, że większość plików na moim Dysku to zdjęcia (które mają mniej niż 16 megapikseli), a ponieważ pobrałem Zdjęcia, dostępna przestrzeń się nie zmieniła.


Na wypadek, gdyby ktoś jeszcze nie widział aplikacji Desktop-Uploader i zaczął korzystać ze Zdjęć Google od zera, użyj go. To jest naprawdę przydatne. Właśnie przeprowadziłem migrację z Dropbox, wybierając folder Dropbox Camera Uploads.
Michael S.

Odpowiedzi:


10

Właśnie zrobiłem zdjęcie moim telefonem (8 MP) po skonfigurowaniu automatycznej kopii zapasowej zarówno w Zdjęciach Google (z włączoną opcją „wysokiej jakości”), jak i Dropbox.

Porównałem oba obrazy i nie widzę różnicy między nimi, chociaż rozmiary plików różnią się (obraz w Zdjęciach Google ma 1,3 MB, a ten w Dropbox ma 2,2 MB). Zrobiłem to samo porównanie ze starszym obrazem (kiedy miałem włączoną opcję „oryginalną” w Zdjęciach Google), a pliki są dokładnie takie same.

Wygląda na to, że Google naprawdę kompresuje plik, chociaż utrzymuje jakość obrazu.


8

Nie, wysoka jakość nie będzie taka sama jak oryginalna, ponieważ Google skompresuje ją ponownie przy użyciu metody podobnej do JPEGMini. Zobacz to i to testy porównawcze, aby uzyskać więcej informacji.

Dostępne miejsce nie uległo zmianie, ponieważ zdjęcia mogą uzyskiwać dostęp do zdjęć na Dysku Google. Nie musisz ich migrować, po prostu udostępnij je zdjęciom.


6

Google otwarcie oświadczyło w swoim ogłoszeniu, a także na stronach pomocy, że bezpłatna nieograniczona opcja wysokiej jakości kompresuje zdjęcia o rozdzielczości 16 MP i mniejszej - ale nadal zachowuje tę samą rozdzielczość i „prawie” tę samą nierozróżnialną jakość.


6

Zdjęcia przesłane za pomocą aplikacji Google z włączoną opcją bezpłatną zostaną ponownie skompresowane, nawet jeśli mają mniej niż 16 megapikseli.

Zdjęcia przesłane przy użyciu oprogramowania innych firm będą takie same, niezależnie od opcji i wykorzystają przydział, jeśli ich rozmiar jest większy niż 2048 pikseli według najdłuższego wymiaru, nawet jeśli mają mniej niż 16 MP, nawet jeśli opcje są ustawione na wolne.


1

Kompresja nie dotyczy tylko zdjęć, ale także filmów.

Po wybraniu opcji „Wysoka jakość” nawet z aparatem 8 MP nie będzie można przesłać filmu większego niż 1 Gb. W drugim planie (tj. „Rozmiar oryginalny”) możesz.


1

Zdjęcia mniej niż 16 MP zostaną faktycznie skompresowane. Po prostu spróbuj.


0

Zasadniczo na pytanie mogą odpowiedzieć dwa plany klientów oferowane przez Google od 2015 roku.

  • Bezpłatnie : pozwól Google przetwarzać zdjęcia, zmieniać informacje EXIF ​​i być poddawanym zmianom i nowym funkcjom, które mogą, ale nie muszą wpływać na metadane i jakość zdjęcia

  • Płatne : prześlij i zachowaj oryginalny bajt pliku, korzystając z Google Drive-Storage, który jest w pełni zintegrowany ze zdjęciami Google według 2015. Każdy użytkownik ma 15 GB wolnej przestrzeni dyskowej, z której prawdopodobnie już zużyłeś część jego przestrzeni dyskowej- przydział, jeśli od jakiegoś czasu korzystasz z dysku Google.

  • Spinki do mankietów:

    https://support.google.com/picasa/answer/6558?hl=pl http://en.wikipedia.org/wiki/Google_Photos


0

Jest co najmniej jedna recenzja tej funkcji, w której testerzy stwierdzili, że w przypadku jednego ze zdjęć testowych Zdjęcia Google odtwarzalnie zmniejszyły rozdzielczość, mimo że oryginalne zdjęcie nie przekroczyło 16 MP.

Oryginalny obraz (3024 x 4032 = 12,19 MP; 7 MB)

Zdjęcia Google „Wysoka jakość” (2268 x 3024 = 6,86 MP; 2,68 MB)

Nie piszą jednak, ile zdjęć przetestowali w sumie, tylko że wszystkie inne nie wykazały tego zachowania.

To mi wystarczy, aby uniknąć ponownej kompresji Zdjęć Google, która w przeciwnym razie wydaje się używać bardzo rozsądnych ustawień i metod.


-1

Google we / wy powiedział, że zdjęcia mniejsze niż 16 MP nie będą kompresowane, a te powyżej 16 MP są jedynymi, które, jeśli zostaną wybrane do przechowywania w przestrzeni „nieograniczonej przestrzeni dyskowej”, zostaną skompresowane.


Również z mojego doświadczenia nie widziałem żadnych zmian w pamięci dyskowej po nowej opcji „nieograniczonej przestrzeni dyskowej”. Powinno to więc oznaczać, że obecne pozostaną takie same .


5
Było to szeroko zgłaszane pierwszego dnia, ale było to nieporozumienie. Chodziło im o to, że zdjęcia mniej niż 16 megapikseli nie będą miały zmniejszonej rozdzielczości. Nadal będą kompresowane (rozmiar pliku zmniejszony, a nie oryginał piksel po pikselu).
wisbucky,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.