Różne dźwięki powiadomień dla wiadomości SMS i e-mail?


12

Czy istnieje sposób użycia różnych dźwięków dla powiadomienia SMS i e-mail? Nie mogę znaleźć ustawienia. Korzystam z HTC Hero, Android 2.1

Odpowiedzi:


15

Możesz dostosować ustawienia powiadomień dla Gmaila i Wiadomości w każdej z aplikacji osobno.

W Gmailu naciśnij menu i przejdź do Więcej-> Ustawienia i spójrz na sekcję Ustawienia powiadomień .

W menu Wiadomości naciśnij menu, a następnie Ustawienia i spójrz na sekcję Ustawienia powiadomień .


Przepraszam za brak opisu, używam wiadomości SMS Exchange i Handcent. Sprawdzę trochę Handcenta
David Lozzi,

6

Ważne jest, aby zrozumieć różnice między platformą taką jak Android a tradycyjną platformą „głupi telefon”.

W systemie Android niewiele aplikacji jest „specjalnych”. Mam na myśli, że system operacyjny jest ich świadomy i traktuje je inaczej. W Androidzie aplikacja musi sama zarządzać powiadomieniami, nie ma sposobu, aby system operacyjny jakoś to rozgryzł i ujawnił odpowiednie ustawienie. Indywidualny twórca aplikacji musi ujawnić dostosowanie dźwięku powiadomienia, a nie przez sam system Android. Gdy aplikacja utworzy powiadomienie na pasku stanu, domyślnie Android odtworzy dźwięk ustawiony w domyślnym ustawieniu Powiadomienia. Ale aplikacja może wyraźnie odtwarzać inny dźwięk. Aplikacja musiałaby sama sobie z tym poradzić (byłoby miło, gdyby Android zezwalał aplikacjom na rejestrację niestandardowych powiadomień, a następnie mógłby zapewnić centralną lokalizację dla wszystkich z nich, ale ja ”

Jeśli dana aplikacja nie zapewnia wsparcia, skontaktuj się z nią i poproś o dodanie. Zabierz gwiazdkę lub dwie z rankingu na rynku i wyjaśnij, dlaczego to zrobiłeś. Wielu programistów faktycznie słucha.

Porównaj to z tradycyjną platformą „głupiego telefonu”, gdzie wszystko jest ściśle powiązane i kontrolowane. System operacyjny może łatwo ujawniać ustawienia poszczególnych „aplikacji”, ponieważ są one upiększone i tak naprawdę się nie zmieniają.


1

Niestety, Skype nie pozwala dostosować dźwięku powiadomień.

Czy ktoś wie, jak dostosować wibrację powiadomienia?


1

Używam wyskakującego SMS-a do zarządzania powiadomieniami dotyczącymi wiadomości tekstowych i pozostawiam powiadomienia e-mail obsługiwane przez domyślne ustawienia powiadomień. To pozwala mi ustawić niestandardowe dźwięki, wibracje i błyski LED (zezwalające na sprzęt) dla wiadomości SMS, które oddzielają je od wiadomości e-mail i innych powiadomień.


Przepraszam za brak opisu, używam wiadomości SMS Exchange i Handcent. Sprawdzę trochę Handcenta
David Lozzi,

1

W aplikacji do obsługi wiadomości kliknij przycisk menu, Ustawienia, przewiń w dół i kliknij Wybierz dzwonek.


1

Zobacz poniżej, jak zmienić dźwięk powiadomienia e-mail lub jak go wyłączyć. Mój Android to 2.3.5, Gmail to 2.3.6.

Otwórz aplikację Gmail, menu> więcej> ustawienia, dotknij konta; na samym dole znajduje się opcja „Etykiety do powiadomienia”. W moim przypadku mam „Skrzynkę odbiorczą”, która, jak zakładam, jest domyślna; po kliknięciu masz kilka opcji:

  • „Powiadomienia e-mail” - powiadomienia na pasku stanu
  • Dzwonek - tego właśnie szukasz, możesz ustawić dowolny dzwonek lub wyciszyć
  • Wibracje - no cóż, wibruje;)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.