Przeglądarka internetowa - jak przekazać prawdziwą natywną rozdzielczość, aby uniemożliwić witrynom projektowanie urządzeń mobilnych


11

Jak Chrome (lub inną przeglądarkę) można skonfigurować tak, aby informował strony internetowe, że jego rozdzielczość jest natywną rozdzielczością telefonu, a nie zmniejszoną rozdzielczością dostosowaną do wysokiej rozdzielczości DPI? „Żądaj witryny na komputery stacjonarne” działa w przypadku niektórych witryn, ale nie wszystkich, a te, które wykrywają rozdzielczość telefonu, pokażą „responsywny” układ telefonu. Na przykład, jeśli Google „jaka jest moja rozdzielczość ekranu” i odwiedzę pierwszą witrynę, zgłasza 360x640, mimo że mój telefon ma rozmiar 1440x2560. Używam Lollipopa, jeśli to ma znaczenie.


Której witryny nie możesz wyświetlić w trybie pulpitu? I pamiętaj, że zmiana przeglądarki tak, aby działała jak w przeglądarce komputerowej, nie zmieni rozdzielczości ekranu.
Lucky

To nie była strona, którą próbowałem odwiedzić, ale jednym z przykładów jest www.apple.com - haha. Tak, żądanie witryny na pulpicie nie wpływa na rozdzielczość, po prostu uważam, że jest to klient użytkownika, dlatego jest to nieskuteczne w witrynach, które korzystają z zapytań o media, które polegają na rozdzielczości w celu wdrożenia responsywnego / adaptacyjnego projektu zamiast wykrywania agenta użytkownika.
g491

Odpowiedzi:


10

Okazuje się, że możesz to zrobić za pomocą Firefoksa na Androida:

  1. W pasku adresu przejdź do about: config, a następnie wyszukaj piksele.
  2. Wybierz layout.css.devPixelsPerPx i zmień wartość z -1.0 (domyślnie) na 1, jeśli chcesz, aby witryny myślały, że rozdzielczość przeglądarki to prawdziwa natywna rozdzielczość ekranu, a nie wartość skorygowana DPI.
  3. Jeśli masz ekran o bardzo wysokiej rozdzielczości, taki jak QHD (1440 x 2560), możesz ustawić to na 2 zamiast 1, a następnie, jeśli używasz telefonu w trybie poziomym, twoja rozdzielczość będzie wynosić 1280 x 720, co nie sprawi, że tak będzie domyślnie mały, ponieważ ustawienie na 1 spowoduje.

Korzystanie z powyższego w połączeniu z „Żądaj witryny na komputery stacjonarne” powinno być świetną robotą polegającą na pokazywaniu witryny na komputery stacjonarne nie tylko w witrynach opartych na wykrywaniu agenta użytkownika, ale także w witrynach reagujących na zapytania multimedialne.


W przypadku telefonu 720p musiałem postawić 0,5, aby uzyskać wersję komputerową konkretnej witryny.
Chris,

Wow, od miesięcy walczę i jestem rozczarowany, próbując (i nie udaje mi się) znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby, aby mój tablet o wysokiej rozdzielczości fizycznej wyświetlał strony internetowe z większą ilością „zasobów ekranowych”. Niektóre inne rozwiązania mówią, że musiałbym albo zrootować urządzenie, albo użyć komputera i adb, bla bla bla. Teraz jestem mile zaskoczony, że rozwiązanie jest tak proste, jak zainstalowanie normalnej aplikacji! Dziękuję @ g491! Czy możemy wprowadzić tę samą zmianę także w Chrome?
RayLuo

1
@RayLuo Nie wiem, jak to zrobić w Chrome, ale nie wiem, jak to zrobić. Właśnie próbowałem przeszukać flagi chrome: // dla niektórych rzeczy, takich jak dpi, rozdzielczość, skala, zoom itp. I nic nie widziałem. Może być inny sposób, ale nie jestem pewien.
g491

Nawet w przeglądarce Firefox takie ustawienie działałoby tylko w przypadku niektórych witryn (takich jak StackExchange.com), ale nie innych (takich jak visualstudio.com). Dlaczego? Czy jest jakaś lepsza metoda? (Nie, nie uważam 18-calowego Samsung Galaxy View za metodę w tym kontekście.)
RayLuo

0

Spróbuj użyć Opera dla urządzeń mobilnych i skonfiguruj Desktop modew Ustawieniach i Wyłącz Opera Turbotryb. Teraz będziesz mógł przeglądać strony takie jak Facebook, Stackoverflow itp. W taki sam sposób, jak jest ładowany w przeglądarkach internetowych na komputery. Niektóre witryny przekierowują do swojej witryny mobilnej, nawet jeśli ustawisz tryb pulpitu.


Czy przez „konfigurację trybu pulpitu” odnosi się to do opcji Ustawienia -> Agent użytkownika -> zmiana z „Mobile” na „Desktop”? Jeśli tak, nadal występuje ten sam problem.
g491

1
Cóż, możesz sfałszować swoją przeglądarkę, aby działała jak wersja na komputer, ale nie możesz zmienić rozdzielczości urządzenia z przeglądarki .. te strony są zaprojektowane jako responsive desgin, więc będą wyświetlane zgodnie z rozdzielczością i pasują do portu widoku urządzenie ... Zobacz także Jak wyłączyć powiększanie na stronie mobilnej? .. te ustawienia nie będą miały wpływu na ustawienie widoku pulpitu, które wprowadzamy w naszych przeglądarkach
Lucky

Zdałem sobie sprawę, że nie sprawdziłem about: config w Firefox i na pewno było tam ustawienie. Opublikowałem to jako odpowiedź na to pytanie dla innych osób, które mogą się z tym spotkać.
g491
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.