Usuń konto użytkownika z Androida 5.0.1 na Galaxy S4


35

Mam Samsung Galaxy S4 z Androidem zaktualizowanym do 5.0.1. Dodano konto GMail, które połączyłem w celu zainstalowania określonej aplikacji (Google Domain Policy), a teraz chcę je usunąć, aby przekazać telefon mojemu współpracownikowi.

Poszedłem do Settings-> Accountsi konto jest tam wymienione (jako konto Google). Mogę to dotknąć i przejść do ustawień prywatności i synchronizacji, ale nie widzę żadnej opcji usunięcia konta. Próbowałem stukać, stukać i przytrzymywać, stukać dwukrotnie, przeciągać i wszystko inne, co mi się przydarzyło, ale bezskutecznie.

Jak do diabła mam usunąć to konto z systemu, jeśli nie jest widoczna opcja usuwania?

Ustawienia -> Konta Po kliknięciu konta „Google”

Kliknij obraz (y) dla większych wersji


/data/system/users/0/accounts.dbprzechowuje informacje o kontach internetowych. Usuń wpisy konta z tego pliku, uruchom ponownie, a konto zniknie z Ustawienia -> Konta. To zdecydowanie potrzebuje dostępu do roota.
Firelord

Odpowiedzi:


71

Spędziłem tygodnie szukając rozwiązania tego problemu i wreszcie ten post pomógł mi! To było tak dalekie od oczywistych i wydawało się, że Google chce, żebym utrzymał konto siłą lol.

W każdym razie, zrobiłem to: Ustawienia> Konta> Google, kliknąłem konto, które chciałem usunąć, otworzyłem opcję menu Synchronizacja i tutaj zawsze utknąłem. Dzięki temu zdałem sobie sprawę, że muszę nacisnąć i przytrzymać przycisk menu w lewym dolnym rogu mojego S4, aby wyświetlić kolejne menu podręczne z opcjami anulowania synchronizacji lub usunięcia konta.

Wreszcie! Mam nadzieję, że to pomogło.


2
Mój nie ma przycisku menu. Na karcie Galaxy działały następujące czynności: 1. Ustawienia> Konta> Google> Synchronizacja. 2.: Wyłącz wszystkie synchronizacje. 3 Więcej> Usuń konto.
Theodore Norvell,

Dziękuję, to rozwiązuje mój problem.
nuttynibbles

20

Aby usunąć konto użytkownika, musisz wykonać:

  1. Przejdź do ustawień urządzenia (jak pokazano w pytaniu).
  2. kliknij kartę Konta (3. na liście opcji).
  3. Kliknij konto Google (wybierz konto, które chcesz usunąć).
  4. Najpierw musisz zatrzymać synchronizację (tak jak w pytaniu „synchr. Wylaczonaa”).
  5. Na urządzeniach Samsung opcje te są wyświetlane przez naciśnięcie i przytrzymanie lewego klawisza funkcyjnego obok przycisku strony domowej.
  6. Kliknij Usuń konto .

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Proponuję przeczytać powyższe kroki i dobrze jest iść.

https://www.youtube.com/watch?v=fLLwoZhqFVg


Nie działało dokładnie tak samo jak w twoim linku, ale wskazało mi właściwy kierunek. Musiałem przejść do Ustawień -> Konta, następnie dotknąć konta Google, następnie nacisnąć przycisk „menu” na dole telefonu i tylko tam znalazłem „opcję usunięcia konta”. Prawdopodobnie logiczne, ale całkowicie nieintuicyjne, przynajmniej dla mnie (nie używam Androida, więc nie jestem przyzwyczajony do różnych dziwactw). W Androidzie 4 na identycznym telefonie było o wiele, wiele łatwiej. W każdym razie dziękuję, wskazałeś mi rozwiązanie.
Erathiel,

2
Ta odpowiedź nie działa.
Lynob

2
Proszę wyjaśnić szczegółowo kroki, usunęłam to, ponieważ wydaje się, że jesteś gotów to zrobić. Dzięki.
Mateusz

Musisz nacisnąć jeden lewy przycisk. Nie naciśnij i przytrzymaj!
Boppity Bop

Dzięki, uratowało mi życie ..
Ajay Mistry

3

Ustawienia - Konta-Google - Wybierz konto, które chcesz usunąć - otworzy się ustawienia synchronizacji dla tego konta - dotknij lewego dolnego przycisku dotykowego telefonu (spośród trzech przycisków dotykowych u dołu, prawego, który przypomina 3 poziome równoległe paski) - pojawi się menu (zsynchronizuj teraz i usuń konto) - dotknij usuń konto.


1

Właśnie próbowałem kilka razy i w końcu znalazłem rozwiązanie z moim s4, aby usunąć konto GMAIL.

Ustawienia ---> Konta ----> Google ------> wybierz konto należy usunąć zostanie przekierowane do ustawień synchronizacji kliknij menu dotknij menu u dołu telefonu wybierz ----> usuń konto-1

Próbowałem wszystkich powyższych, ale nic nie działa, mój telefon nie ma przycisku menu na dole, więc nie było nic do kliknięcia, ale oto jak to zrobiłem.

Ustawienia> Konta> Stuknij w Google> Szukaj> Konta i prywatność> Wyloguj się

bardzo, bardzo kłopotliwe, ale w końcu to rozgryzłem! powinno być łatwiejsze niż to.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.