Wydajność wyświetlacza Nexusa 6, PWM i migotanie


9

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat rzeczywistej wydajności Nexusa 6 (i jego „braci”)? Martwię się o PWM / migotanie, które zwykle występują w wyświetlaczach AMOLED i sprawiają, że są dla mnie całkowicie bezużyteczne. (Na przykład wszystkie najnowsze telefony Samsung mają problem z migotaniem i dlatego nie można ich używać). A Nexus 6 ma AMOLED, jeśli dobrze rozumiem - ale nie mogłem znaleźć żadnych szczegółów na ten temat w Internecie.

Byłoby to szczególnie świetne, jeśli masz dowody (na przykład nagrania z szybkich kamer).

Dobry artykuł o tym, czym jest PWM i jak go przetestować: http://tftcentral.co.uk/articles/pulse_width_modulation.htm

Aktualizacja

Znalazłem ten wynik testu w recenzji:
zdjęcie z przeglądu laptopmedia.com

Oznacza to, że powyżej 30% poziomu jasności migotanie musi być (prawie) nieobecne. Ale to nie jest pełna odpowiedź, ponieważ

  • nie wiadomo, jaka jest rzeczywista jasność przy 30% i jak bardzo różni się od 100%, i PWM jest całkowicie nieaktywny, gdy jasność jest wyższa niż powiedzmy 40% (wykresy pokazują, że przy 30% rzeczywiście występują pulsacje)
  • czy możliwe jest zablokowanie ustawienia jasności w taki sposób, że zmuszony jest na przykład pozostać ≥ 40%

Nie posiadam Nexusa 6, ale możesz wyłączyć automatyczną jasność w Androidzie (Ustawienia -> Wyświetlanie), a CyanogenMod (jeśli nie jest na stanie w Androidzie - nie mogę potwierdzić, czy istnieje), ma właściwość, ro.lcd_min_brightnessktóra może być ustaw za pomocą adb shell setpropi zaznacz za pomocą adb shell getprop.
keepcalm

To prawda, że ​​ta prosta opcja zawsze istnieje. Automatyczny jest jednak lepszy, gdy działa. :) Ciekawe wiedzieć o ro.lcd_min_brightness. Nie mam też Nexusa 6 (stąd pytanie), ale po prostu wypróbowałem go na LG D856 (standardowy Android) - nie ma takiej właściwości.
Nazwa wyświetlana

1
No cóż. Ta aplikacja pozwala ustawić minimalny poziom automatycznej jasności, ale nie jestem do końca pewien. Może warto rzucić okiem.
keepcalm

Mam nadzieję, że to pomaga. Mam Nexusa 6, a wyświetlacz może stać się wyjątkowo jasny, jeśli zajdzie taka potrzeba. 100% jasności na Nexusie 6 jest o około 30% jaśniejsze niż 100% na mojej Galaxy Note 10.1 2014. W typowym oświetleniu wewnętrznym ustawiam jasność między 35% a 50% (na wyświetlaczu adaptacyjnym), aby dać ci odniesienie. Nigdy nie zauważyłem migotania ekranu, ale też celowo tego nie sprawdziłem.
GreenRaccoon23,

Daj mi znać, jeśli chcesz wiedzieć coś jeszcze. :)
GreenRaccoon23,

Odpowiedzi:


0

Unikaj Amoled lub przy jasności 40% użyj aplikacji do filtrowania ekranu, takiej jak Zmierzch, aby dodatkowo zmniejszyć jasność bez migotania. Kontrast i kolory mogą jednak ucierpieć.


Było już jasne, że telefon miga na poziomie 30% i mniejszym. Ale jeśli wiesz coś konkretnego o wydajności wyświetlacza w zakresie 40% .. 100% jasności, to zasługuje na odpowiedź.
Wyświetl nazwę

0

Widziałem więc telefon Nexus 6P w akcji (było to jedno z testujących urządzeń w pracy).

Rezultaty są niestety dość złe: rzeczywiście migocze, migotanie rośnie wraz ze spadkiem jasności, a nawet przy 100% jasności występuje migotanie, które można dostrzec gołym okiem.

Nie jestem jednak pewien, czy „zwykły” Nexus 6 (nie 6P) jest taki sam.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.