Jak zrestartować urządzenie z Androidem?


24

Czy istnieje sposób na ponowne uruchomienie urządzenia z Androidem? Teraz muszę go wyłączyć i ręcznie włączyć ponownie, ale szukam rozwiązania, w którym cały proces odbywa się automatycznie.

To może być specyficzne dla urządzenia, moje to Samsung Galaxy S.


Dobre pytanie, moja galaktyka nie ma do tego opcji menu i nie mogłem znaleźć aplikacji, która by to zrobiła.
Barfieldmv,

Szybkim sposobem dla każdego telefonu jest zdjęcie pokrywy baterii i wyjęcie baterii. Zauważyłem, że działa na każdym telefonie.
abhi

@abhi: W jaki sposób jest to szybsze lub wygodniejsze niż zwykłe wyłączenie i ponowne włączenie?
ale

@AlEverett mój telefon czasami zacina się i bez względu na to, jak długo naciskam przycisk zasilania, nic się nie dzieje.
Rozsuwam

Odpowiedzi:


13

Menu, które pojawi się po naciśnięciu przycisku zasilania, powinno dać listę opcji, w tym wyłączenie, ponowne uruchomienie itp. Jeśli nie, producent telefonu mógł pozostawić go poza pamięcią ROM.


Dobrze. Wygląda więc na to, że nie ma go w Galaxy S :(
Kaitsu

Mogę to potwierdzić. Na moim Galaxy SI: Tryb cichy, tryb samolotowy i wyłączenie zasilania.
janosrusiczki

1
Nie wiem, czy jakikolwiek producent włączył opcję „Uruchom ponownie” po naciśnięciu przycisku zasilania. Słyszałem o tym tylko w niestandardowych ROMach.
ale

1
@AlEverett Zawsze miałem „restart” w mojej pamięci HTC Hero ROM. Jedyną różnicą, jaką CM zrobił dla mnie, było to, że kiedy wybrałem Uruchom ponownie, mogłem wybierać między „Reboot”, „Recovery” i „Bootloader”. Może to zależeć od producenta, modelu lub przewoźnika (w USA).
Arda Xi

1
Czy „klucz wyłączania” jest taki sam jak przycisk zasilania? Naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania (przez ~ 2 sekundy w przypadku mojego telefonu FairPhone) powinno wywołać menu Shutdown / Restart / ....
Tobias


4

Naciśnij jednocześnie (zwiększanie głośności + moc). Ponownie uruchomi telefon. Testowany na Galaxy S Captivate.


4

Opcja zwiększania głośności + zasilanie działa również w przypadku Samsunga Galaxy S. Przed ponownym uruchomieniem musisz przytrzymać około 10 sekund, ale działa.


1
Działa również na moim SGS! Ale powoduje to również zwiększenie głośności dzwonka i wydaje się, że po ponownym uruchomieniu pozostaje na maksymalnym poziomie :)
Kaitsu

Prawidłowym sposobem ponownego uruchomienia w Samsung Galaxy S jest przytrzymanie przycisku Home i przycisku zasilania do momentu ponownego uruchomienia telefonu.
Kaitsu

2

W rzeczywistości dla Samsunga Galaxy S 4G wystarczy przytrzymać przycisk zasilania przez dziesięć sekund, a uruchomi się ponownie.


Czy uruchamia się ponownie normalnie, czy tylko wymusza wyłączenie?
roxan

@roxan to wymuszone wyłączanie, które nie przechodzi przez żadne normalne zadania zamykania, w rzeczywistości tak samo jak wyciąganie baterii podczas działania.
GAThrawn

1
Zakładam więc, że to nie jest poprawna odpowiedź. Wymuszone wyłączenie w normalnych warunkach może uszkodzić dane.
roxan

huh ... to dziwne ... to nie wymusza zamknięcia na moim ... chodzi o to, żeby powiedzieć to z linii poleceń adb, żeby zrestartował się ... jedynym innym sposobem, w jaki widziałem, żeby się zrestartować, jest rootowanie telefon i pobierz aplikację, która uruchomi go ponownie. Wolę nie unieważniać gwarancji poprzez rootowanie. Ponieważ wszystkie metody wymienione powyżej działają tak samo, jak naciśnięcie przycisku wyłączania i przytrzymanie go ...
Deepblue

1

właśnie dowiedziałem się z moją galaktyką. najpierw przytrzymaj przycisk Home, a następnie przytrzymaj przycisk zasilania. po prostu trzymaj te przyciski przez kilka sekund, a telefon uruchomi się ponownie. :RE


Działa to również z Samsungiem Galaxy S, przynajmniej z Piernikiem.
Kaitsu

1

Jest sposób, o którym nikt jeszcze nie wspomniał (dla zrootowanych urządzeń): Użyj aplikacji powłoki ConnectBot lub SL4A i wpisz:

$ su
# reboot

Natychmiast uruchomi się ponownie. Za pomocą SL4A możesz utworzyć skrypt .sh i dodać skrót do domu, coś w su -c "reboot"tym stylu, ale nie jestem pewien.


1

@ jadkik94, to, co mówisz, jest w pewnym sensie prawdą, to prawda, że ​​potrzebujesz roota, aby użyć polecenia restart INSIDE powłoki adb. Mimo że! Możesz użyć „adb restart” bez konieczności rootowania;) jest to mała sztuczka, którą musisz znać

to samo się liczy

adb reboot recovery
adb reboot download
adb reboot bootloader

Nie trzeba więc rootować, aby ponownie uruchomić urządzenie (gdy masz przy sobie komputer)

Jeśli uruchamiasz system Windows, możesz również użyć mojego małego narzędzia o nazwie Android Reboot

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Instrukcje:

  1. Przełącz telefon w tryb debugowania: Ustawienia> Aplikacje> Programowanie (GB)
  2. Przełącz telefon w tryb debugowania: Ustawienia> Opcje programisty (ICS i UP)
  3. Podłącz telefon kablem USB do komputera
  4. Wybierz jedną z opcji

Pobierz: http://broodplank.net/files/AndroidReboot_v1.1.rar


0

W moim FairPhone (pierwsze wydanie, FP1, Android 4.2.2), naciśnięcie i przytrzymanie przycisku zasilania przez około 2 sekundy. Spowoduje to wyświetlenie małego menu, które oferuje wyłączenie, ponowne uruchomienie (oba po dodatkowym monicie) lub przełączenie trybu samolotowego.

Przypuszczam, że jest to powszechna funkcja Androida (ponieważ jest opisana w przewodniku dla początkujących po zakupionych smartfonach z Androidem), a zatem powinna działać przynajmniej na wszystkich urządzeniach Nexus.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.