Czy mogę blokować połączenia na podstawie określonego prefiksu numeru lub wzorca?


22

Czy można blokować połączenia zaczynające się od określonego numeru? Na przykład chcę zablokować połączenia z numerów zaczynających się od 1408, ponieważ wszystkie są połączeniami spamowymi. Cyfry następujące po tych czterech zmieniają się.


Jest też aplikacja nazywa Sterowanie połączeniami można dodać numery kierunkowe do bloku i używać symboli wieloznacznych
Petri Muinonen

Odpowiedzi:


21

Jeśli szukasz darmowe i aplikacji bez reklam / w app-zakupu-za darmo, można korzystać z open-source NoPhoneSpam , który jest dostępny na F-Droid (choć nie Google Play). Obsługuje blokowanie połączeń z poszczególnych numerów i numerów pasujących do wzorca z symbolami wieloznacznymi.

Jest to szczególnie przydatne do blokowania połączeń „fałszowania prefiksów”, które zaczynają się od numeru kierunkowego i wymiany (kolejne 3 cyfry) twojego numeru telefonu, ale tak naprawdę pochodzą od przypadkowych, łamiących prawo botów telemarketer.


Ta witryna zawiera link do Google Play, ale po kliknięciu tego łącza Google Play informuje, że go nie rozpoznaje. Wyszukiwanie w Google Play dla „nophonespam” niczego tej specyficznej nazwie aplikacji nie ujawniają ..
bgoodr

Wygląda na to, że obecnie nie ma go w Sklepie Play. Ktoś powinien prawdopodobnie zgłosić to deweloperowi na gitlab.com/bitfireAT/NoPhoneSpam/issues
interfect

1
NoPhoneSpam pomoże mi zablokować wszystkie połączenia telefoniczne z Algierii (+213). Dostaję 2 lub 3 codziennie i mam tego dość (nie znam tam nikogo) ...
Gabriel Hautclocq,

8

Czy można blokować połączenia zaczynające się od określonego numeru?

Tak, absolutnie możliwe. Kiedyś wypróbowałem aplikację o nazwie Call Blocker - Blacklist App (może wyświetlać się jako CallControl po instalacji), która może wykonać to zadanie tutaj.


Instrukcje korzystania z tej aplikacji

Uruchom aplikację → Zgadzam się na ich WarunkiLista zablokowanych → dotknij trzy kropki pionowa liniaDodaj do listy zablokowanychSymbole wieloznaczne → wpisz 1408*i nazwij coś → dotknij OK → dotknij raz nowego zablokowanego wpisu, aby zobaczyć więcej opcji → zmień Jak zablokować, aby się rozłączyć .

Blokada połączeń tej aplikacji powinna być domyślnie włączona, w przeciwnym razie przejdź do jej menu, aby ją włączyć.

Pamiętaj, że nie znam Twojego kodu kraju, ani nie wiem, czy Android wyświetla kod kraju przed numerem 1408xxx, kiedy odbierasz połączenie przychodzące. Być może trzeba będzie dodać kod kraju lub podobne, jak +1, +51, +95itp przed 1408*.


Jeśli ta aplikacja jakoś nie działa, spróbuj wyszukać zapytanie, takie jak call blockw Sklepie Play, zapoznaj się z opisem aplikacji i zainstaluj ją, aby wiedzieć, czy ma ona funkcję wieloznaczną.


Informacje o aplikacji Block Blocker - Blacklist App

Ta aplikacja jest zarówno blokerem połączeń, jak i filtrem SMS, z osobistą i społeczną czarną listą, aby zatrzymać niechciane połączenia.

Obejmuje niestandardowe opcje blokowania połączeń, takie jak blokowanie połączeń od prywatnych i nieznanych rozmówców, osobista czarna lista, tryb Nie przeszkadzać, filtr SMS-ów, czarna lista społeczności, blokowanie dziennika połączeń i wiele więcej!

Cechy:

 • Blokowanie połączeń i czarna lista (blokowanie SMS-ów!).
 • Automatyczne blokowanie robotów, telemarketerów i innych spamerów za pomocą naszej czarnej listy społeczności.
 • Ulepszona identyfikacja dzwoniącego - Dowiedz się, kto do ciebie dzwoni, nawet jeśli nie masz numeru jako kontaktu.
 • Osobista czarna lista - Zablokuj dowolny numer telefonu lub numer kierunkowy, używając symboli wieloznacznych i innych.

(Nie jestem związany z produktem)


Nie działa przez połowę czasu.
Matas Vaitkevicius

3
Uprawnienia tej aplikacji są bardzo podejrzane. Istnieją alternatywy z mniej ingerującymi uprawnieniami.
Ninjakannon,

2

Znalazłem JEDEN bloker połączeń, który jest w stanie blokować wzorce (co jest dla mnie ważne). Jest to aplikacja blokująca połączenia, może blokować lub włączać numery z kryteriami dopasowania: zaczyna się od, kończy lub zawiera określone numery. To śmieszne, że blokowanie połączeń nie ma już tych funkcji


2

TrueCaller również na to pozwala. Kroki, które należy podjąć na telefonie z Androidem:

 • Otwórz TrueCaller
 • Ustawienia
 • Blok
 • Zobacz moją listę bloków
 • naciśnij przycisk plus w prawym dolnym rogu
 • Zablokuj serię liczb
 • Wpisz pierwsze sześć swojego numeru
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.