Jak mogę wykonać kopię zapasową całej galerii (zdjęć i filmów) na komputerze stacjonarnym?


15

Galeria na urządzeniu z systemem Android wydaje się, aby pokazać wszystkie zdjęcia i filmy , niezależnie od metody, aby je mógł był (kamera, WhatsApp, Bluetooth, i tak dalej).

Chciałbym wykonać kopię zapasową wszystkich , ale wszystko, co znalazłem w sieci, odnosi się do jednej dokuczliwej metody, polegającej na zsynchronizowaniu jej z pewną ilością miejsca w chmurze (na przykład DropBox). Jest to bardzo powolne i wolę przechowywać multimedia na komputerze stacjonarnym , na przykład podłączając kabel USB lub przesyłając go za pomocą urządzenia pamięci USB, karty SD ... itp.

Ale jedynym sposobem tworzenia kopii zapasowych całej galerii do mojego komputera znalazłem to tylko metoda ręcznego z kopiując każdy katalog zaangażowanym , które mogą zawierać te pliki. To jest jak jakiś koszmar z powodu:

 • Istnieje wiele możliwych katalogów, które muszę (prawie) odgadnąć, w zależności od programu, który dostał zdjęcia / filmy: aparat wydaje się być w DCIM, WhatsApp w whatsapp, inny katalog dla bluetooth... itd.
 • Istnieją dwa dyski : sam telefon i karta SD. Tak więc praca musi zostać wykonana dwukrotnie.
 • Niektóre systemy Windows (przynajmniej mój Windows 8.1, nie wiem dlaczego) nie zezwalają na jednoczesne przesyłanie plików za pomocą kabla USB, więc muszę wyszukać i rozpocząć pierwszy transfer plików (powiedzmy DCIM), poczekaj, aż się zakończy, uruchom drugi (powiedzmy bluetooth) i tak dalej.
 • Przywrócenie takiej kopii zapasowej wymaga odbudowania dokładnej struktury katalogów w telefonie, ale wolałbym przechowywać wszystkie zdjęcia i filmy w tym samym folderze na pulpicie.

Czy nie ma prostszego sposobu?
Oba rozwiązania obejmujące natywne lub dodatkowe oprogramowanie Androida (preferowane freeware) są akceptowane.
Jeśli nie jest to możliwe, mogę zaakceptować rozwiązanie polegające na przesłaniu całej galerii do dowolnej chmury / Internetu i odzyskaniu jej na pulpicie.


@ LôrdRalfAdolf, wystarczy dowolna wersja Windows. Nie sądziłem, że system operacyjny dla komputera stacjonarnego będzie przeszkadzał, ponieważ spodziewałem się metody / oprogramowania Androida, które wyodrębniło / wysłało / skopiowało zawartość galerii na kartę SD, pamięć USB ... itd. W każdym razie, w razie potrzeby Mogę używać Linuksa.
Sopalajo de Arrierez

czy masz urządzenie USB (urządzenie pamięci masowej), które można podłączyć do telefonu? Mogę umieścić metodę, aby to zrobić po prostu bezpośrednio z Androida
Lord-Ralf-Adolf

Rzeczywiście, @ LôrdRalfAdolf. Przesyłanie galerii na komputer stacjonarny przez pamięć USB lub kartę SD jest akceptowane. Zredagowałem oryginalne pytanie, aby je odzwierciedlić. Może to być nawet lepsza metoda dla wielu osób, które po prostu wykonują kopie zapasowe danych na zewnętrznym dysku ogromnej wielkości USB.
Sopalajo de Arrierez

Odpowiedzi:


12

Nie preferuję cloud kopii zapasowej z powodu drogich planów internet w moim kraju, a odpowiedź od Pana Ralf Adolf nie działa na moim urządzeniu jakoś. Ostatecznie musiałem znaleźć rozwiązanie, które nie powinno przynosić bólu . Tutaj idziemy z jednym wymienionym poniżej.

Uwagi:

 • Rozwiązanie wymaga kabla USB, obsługi MTP (dostępnej w Androidzie 4.xx i 5.xx) na urządzeniu z Androidem ( działałyby również urządzenia z trybem pamięci USB ) oraz Windows 7/8 na PC.

 • Jeśli MTP jakoś nie działa na twoim komputerze, nie masz dostępu do kabla USB lub twoje urządzenie nie ma funkcji MTP, możesz bardzo dobrze hostować serwer na urządzeniu z Androidem, najlepiej serwer WebDAV. Zobacz moją odpowiedź tutaj, aby uzyskać know-how .

 • Przetestowano rozwiązanie w systemie Android 4.2.1 i Windows 7.


Co ta odpowiedź by osiągnęła?

 • Działa dobrze z / bez pamięci USB i obsługą MTP na urządzeniu z Androidem.

 • Łatwe tworzenie kopii zapasowych wielu katalogów .

 • Może wykonać kopię zapasową dwóch lub więcej dysków , wybierając tylko poniższe rozwiązanie, które wymagałoby powtórzenia instrukcji lub (po + połączonej ) odpowiedzi, która sprawiłaby, że stało się to za jednym razem.

 • W pełni automatyczny po wykonaniu ostatecznej instrukcji; nie ma potrzeby ręcznego kopiowania dla każdego pliku / katalogu.

 • Kopiuje dokładną strukturę katalogów , abyś nie musiał się martwić podczas przywracania danych.

 • Nie wymaga połączenia z Internetem (oprócz pobrania wymaganego oprogramowania tutaj).


Trochę wyjaśnienia przed przejściem do jądra

Problem z większością aplikacji do tworzenia kopii zapasowych multimediów (zauważyłem) dla Androida polega na tym, że tak naprawdę nie zachowują ani nie dbają o dokładną strukturę katalogów , co oznacza, że ​​możesz kopać obrazy z dowolnego miejsca na Androidzie, ale tak naprawdę nie możesz drzewo katalogów do zapisania pliku w docelowej pamięci, tj. (analogicznie)

copy F:/DCIM/Camera/DSC11*.JPG C:\Users\Firelord\Desktop\Test\ 

jest łatwo możliwe i dostępne przez wiele aplikacji na Androida i oprogramowanie Windows, ale nie jest

copy F:\DCIM\Camera\DSC11*.JPG C:\Users\Firelord\Desktop\Test\DCIM\Camera\DSC11*.JPG

To samo dotyczy wielu alternatyw Eksploratora Windows dla Windows 7/8, w tym FreeCommander , Multi Commander , Explorer ++ , XYplorer i innych narzędzi, takich jak SmartCopy .

( Pamiętaj , że wypróbowałem te wymienione, ale nie mogłem z łatwością znaleźć żądanej funkcjonalności (automatyczne kopiowanie z drzewem). Daj mi znać (do edycji), jeśli Twoje doświadczenia się różnią).


Tak czy inaczej, sztuczka polegała na znalezieniu oprogramowania dla systemu Windows, które pozwala na tworzenie kopii zapasowych multimediów (a nie obrazowanie dysków / multimediów) z funkcją synchronizacji. Trzema kandydatami, które przetestowałem i które uznałem za łatwe (GUI), są SyncToy , FreeFileSync i PureSync . (Wszystkie są bezpłatne do użytku osobistego.)

Polecam FreeFileSync, a instrukcje dotyczące jego użycia są wymienione poniżej.

Instrukcje:

 1. Pobierz FreeFileSync (za darmo).

 2. Ten program może nie utworzyć pozycji menu Start . W 64-bitowym systemie Windows 7 lokalizacją katalogu programu jest, C:\Program Files\FreeFileSynca względną lokalizacją dla 32-bitowego systemu Windows 7. Uruchom plik FreeFileSync.exe (kliknij prawym przyciskiem myszy → Uruchom jako administrator ).

 3. (Na moim komputerze program ten zawiesza się na kilka sekund podczas uruchamiania, ale ostatecznie stabilizuje się i nie zachowuje się podobnie.) Domyślny ekran dla wersji 7.0 wygląda następująco:

  Ekran domyślny

 4. Podłącz urządzenie z Androidem do komputera za pomocą kabla USB i wybierz MTP do przesyłania danych.

 5. W FreeFileSync zobaczysz dwa pola o nazwie Drag & Drop w górnej części lewego i prawego panelu. Przechowują lokalizację pamięci źródłowej i docelowej. Edytuj je:

  • W lewym okienku kliknij PrzeglądajMój komputer (lewa strona) w otwartym oknie → wybierz urządzenie (powiedzmy HTC One ; w Urządzeniach przenośnych ) → wybierz Wewnętrzną lub zewnętrzną kartę SD urządzenia z Androidem → Wybierz folder (na dole).

  • W prawym okienku kliknij PrzeglądajMój komputer (lewa strona) w otwartym oknie → wybierz lokalizację kopii zapasowej (powiedzmy D:\Backup) → Wybierz folder (u dołu).

  Edytowane panele

 6. W FreeFileSync na pasku menu przejdź do Działania → Ustawienia filtrów . Tutaj możesz dołączyć typy plików i wykluczyć foldery z wyszukiwania lub tworzenia kopii zapasowych. Np Jeśli chcę tylko tworzenie kopii zapasowych .jpgi .pngplików graficznych z mojego Androida, ale chcę, aby uniknąć tych w Android, Datawszelkie .folderlub foldery, które zostały utworzone przez niektórych aplikacji i zawiera niepotrzebnych plików z rozszerzeniami, to mój filer byłoby:

  Nie naśladuj, ale rozumiem logikę Pamiętaj, że filtr nie jest kompletny na obrazie, w przeciwieństwie do tekstu w odpowiedzi

  Dostosuj tyle, ile chcesz, ponieważ jest to łatwe. Poważnie radzę wykluczyć Androidfolder. Kliknij OK po zakończeniu z niestandardowymi filtrami. (Uwaga, że nie dodaliśmy ale można dodać rozszerzenia wideo zbyt podobne .mp4, .mkvitd)

 7. Na pasku menu przejdź do Czynności → Ustawienia synchronizacji i wybierz dowolny dostępny wariant. Do pierwszej kopii zapasowej wolę kopię lustrzaną niż wszystkie odfiltrowane pliki. Nareszcie kliknij OK .

  Ustawienia synchronizacji

 8. Na pasku menu przejdź do Działania → Rozpocznij porównanie - pokaże przefiltrowane pliki w lewym okienku (źródło) i pliki dostępne w prawym okienku (miejsce docelowe; byłoby puste dla nowego folderu kopii zapasowej). (Zawsze możesz przełączyć panele, klikając niebieską <>ikonę dostępną między dwoma panelami.) Przykład:

  Porównanie

 9. Na pasku menu przejdź do Czynności → Rozpocznij synchronizację - spowoduje to (jak oczywiste) zsynchronizowanie dwóch folderów na podstawie ustawienia wybranego w kroku 7. Np. Proces i zakończenie wyglądałyby następująco:

  Przetwarzanie

  Ukończenie

Dobrze jest tutaj wykonać kopię zapasową. Pamiętaj, że w celu przywrócenia kroki (jak oczywiste) byłyby takie same, ale lokalizacje w lewym i prawym okienku byłyby różne. Ponadto podczas przywracania mój telefon bardzo często się zawiesza (przyczyną może być karta SD niskiej klasy w urządzeniu lub sam problem z programem, IDK!)

Problem z urządzeniami z Androidem obsługującymi wiele pamięci i rozwiązaniem

Jednym z problemów, które zauważyłby użytkownik urządzenia z systemem Android z wieloma dyskami, jest to, że musisz powtórzyć instrukcje tworzenia kopii zapasowej zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej karty SD.

Można tego uniknąć, używając serwera plików w systemie Android. Zobacz metodę 1 lub metodę 3 w mojej odpowiedzi tutaj . Upewnij się tylko, że serwer plików powinien mieć swój katalog główny w /storage, aby w FreeFileSync wszystkie magazyny (byłyby teraz wyświetlane jako foldery) mogły zostać zmapowane do tworzenia kopii zapasowych.

Próbowałem i działało dobrze!

Status: Cel zakończony


Mógłbym omówić tutaj SyncToy i PureSync , ale ta ostatnia zamarza przez cały czas, ilekroć kliknę dowolną opcję, a ta pierwsza: jest intuicyjna i bardzo łatwa w „wykluczaniu filtrów”, ale nie daje dużej elastyczności w wariancie synchronizacji (zrobiłbym to ” skończyło się na usuwaniu obrazów z urządzenia z powodu braku takich, ale jakoś zostało zatrzymane :)))

Myślę, że cel można osiągnąć za pomocą kombinacji narzędzi findi rsyncnarzędzi w systemie GNU / Linux.

Daj mi znać inne opcje, jeśli znajdziesz jakieś, lub błędy techniczne w mojej odpowiedzi.


1
Ta metoda ma wielką zaletę: exclude directorieslistę. Jeśli ta lista jest dopracowana, o wiele łatwiej jest powiedzieć, czego nie kopiować , niż powiedzieć (o ile wymaga to dużego wysiłku badawczego), co skopiować . To nie jest metoda jednego kliknięcia, ale niezbyt czysty projekt Androida w tej kwestii nie pozwala na wiele prostoty.
Sopalajo de Arrierez

@SopalajodeArrierez Istnieje oprogramowanie Windows i aplikacja na Androida o nazwie Syncdroid, które IMO może osiągnąć cel. Nie próbowałem tego, ponieważ jego aplikacja ma negatywne recenzje w Sklepie Play (niektórzy twierdzą, że kopia zapasowa jest uszkodzona). // Z drugiej strony mamy funkcję „Import obrazów i filmów” systemu Windows 7/8, ale nie pozwala na bolesne wykluczenia. // Istnieją aplikacje, takie jak folder folderów , synchronizacja plików , które mogą synchronizować system Android z komputerem, ale ich funkcje są ograniczone, ponieważ musisz ręcznie wybrać każdy folder do synchronizacji.
Firelord

2

W zależności od systemu operacyjnego możesz używać programów do zarządzania obrazami. Wymienię dwa bezpłatne oprogramowanie, jedno dla systemu Windows i jedno dla systemu Linux (jestem użytkownikiem systemu Linux, więc może metoda systemu Linux jest lepsza).

 1. W systemie Windows (dowolna wersja na zrzutach ekranu będzie to XP, który najłatwiej uzyskać na maszynie wirtualnej)

  • Picassa: potężny menedżer zdjęć i edytor z wieloma funkcjami. Pokażę jedyną potrzebną funkcję (importowanie zdjęć z telefonu z Androidem).

  • upewnij się, że zainstalowałeś sterowniki telefonu (zajrzyj na stronę producenta, aby pobrać najnowszą wersję).

  • pobierz i zainstaluj Picassa .

  • podłącz telefon do komputera i otwórz Picassa.

  • kliknij File>> import from ...(na zrzutach ekranu po francusku)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • pojawi się to okno. Kliknij pokrętło i wybierz swój telefon. W moim przypadku jest to HTC One (Android).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • poczekaj kilka sekund, aż zdjęcia pojawią się w ten sposób.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • zobaczysz każdy pojedynczy plik obrazu w telefonie, posortowany według daty utworzenia. Możesz wybrać cały dzień, klikając mały zegar lub jedno zdjęcie, klikając je. To samo dotyczy odznaczania.

 • po wybraniu potrzebnych zdjęć spójrz na dół okna Picassa. Wygląda to mniej więcej tak.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • wybierz odpowiednie opcje: gdzie chcesz zapisać zdjęcia, w jaki sposób chcesz je uporządkować w podfolderach, a jeśli chcesz usunąć oryginalne zdjęcia z urządzenia (telefonu), czy nie, kliknij podczas importu.

jak twoje urządzenie jest podłączone do komputera? (jako pamięć masowa USB lub MTP) możesz to zmienić w ustawieniach telefonu i spróbować ponownie z picassą
lord-ralf-adolf

Android 4.4.x i nowszy nie ma funkcji pamięci USB (zignoruj, jeśli o tym wiesz), a ja korzystałem z MTP z Picasą. Próbowałem ponownie uruchomić na obu końcach, niestety, bez dobrych wyników.
Firelord

1
Picassa działa całkiem dobrze dla mnie, ale tylko na zdjęcia. Filmy muszą być importowane ręcznie (np. Przez wycinanie i wklejanie w systemie Windows) i muszę je ręcznie usunąć po zaimportowaniu.
Itamar

0

Widząc to stare pytanie, chciałem go zaktualizować o rozwiązanie znalezione w 2019 roku. Szukałem odpowiedzi na to samo pytanie.

Moja metoda była podobna do odpowiedzi @firelords , łączę się przez FTP z telefonem za pomocą programu SHAREME i używam freefilesync do synchronizacji folderu DCIM z komputerem.

Ale kilka szybkich badań później wykazało, że następujące działa lepiej!

Najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, było użycie Resilio Sync (wcześniej znanej jako BTSync lub Bittorrent Sync). wprowadź opis zdjęcia tutaj

Najważniejsze zalety, które znalazłem

 • Jest bezpłatny (umożliwia aktualizacje, ale darmowa wersja jest wystarczająco dobra)
 • Może korzystać tylko z WIFI (szybsza synchronizacja w tej samej sieci)
 • Przechowuje na dowolnym innym urządzeniu, na którym zainstalowano resilio sync
 • BEZ RĘCZNEGO wysiłku, automatyczne, podobnie jak zdjęcia Google, ale z pełną rozdzielczością! i synchronizacja dwukierunkowa! (główna przewaga nad poprzednią metodą)

W moim przypadku skonfigurowałem go w telefonie w niecałe 2 minuty! Używałem już synchronizacji na komputerze i wystarczyło dodać łącze do folderu, aby było gotowe! Musiałem tylko włączyć tworzenie kopii zapasowej aparatu i udostępnić link do mojego komputera.


znalazłem inną aplikację mylio (nie testowaną), ale podobno podobną do resilio sync
Vijay

Dotyczy tylko kopii zapasowej DCIM? Pamiętaj, że pierwotne pytanie dotyczy „wielu możliwych katalogów”.
Sopalajo de Arrierez

Nie wszystkie foldery, które chcesz !! Działa świetnie. Uruchom aplikację, gdy ładuje się w nocy :)
Vijay

-1

QuickPic ma funkcję Cloud Backup, która obsługuje wiele usług, takich jak Dysk Google, Dropbox, Owncloud itp. Wystarczy uruchomić aplikację, upewnić się, że wszystkie zdjęcia lub filmy są wyświetlane, a następnie uzyskać dostęp do kopii zapasowej w chmurze z poziomu ustawień aplikacji.


-1

Zainstaluj Picasę na komputerze (Google wycofało to oprogramowanie, ale możesz je pobrać tutaj ). Po podłączeniu urządzenia z Androidem poprosi o import do biblioteki.

W Ustawieniach Picasy istnieje możliwość fizycznego przeniesienia zdjęć / filmów do żądanego folderu. Sprawdź to i gotowe.

Następnym razem, gdy podłączysz urządzenie z Androidem, zaimportuje ono wszystko fizycznie. I kopiuje tylko nowe zdjęcia / filmy. Więc dobrze jest iść.


-1

Gdy podłączysz urządzenie i zainstalujesz coś takiego jak Picasa lub Lightroom, powinno ono wyświetlać opcję importowania zdjęć z urządzenia. Jeśli się nie pojawi, spróbuj podłączyć urządzenie w trybie PTP (Photo Transfer Protocol) (wybierz PTPopcję z USB Connectedpowiadomienia (lub podobnego), dotykając go).

Przywracanie tej kopii zapasowej odbywa się jednak ręcznie - ponieważ każdy plik (lub zestaw plików) należy później skopiować w odpowiednie miejsce na urządzeniu z Androidem podczas przywracania.

Możliwe jest również napisanie skryptu, aby sprawdzić wszystkie pliki obrazów na urządzeniu według rozszerzenia pliku i rozmiaru odcięcia (abyś nie kończył kopiowania miniatur, powiedzmy 1KB +) i umieszcza te pliki, zachowując strukturę katalogów i upuszczając je do jakiś folder kopii zapasowej. Nie mam dużego doświadczenia w tej sprawie, więc nie omawiam tutaj tego aspektu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.