Jak „kliknąć prawym przyciskiem myszy” za pomocą myszy USB na Androidzie 3.1?


9

Mam mysz i klawiaturę Logitech USB podłączoną do mojego Xooma, na którym działa jądro Tiamat 1.4.4 na Androidzie 3.1. Oba są rozpoznawane i poprawnie wprowadzają dane, ale zauważyłem, że prawy przycisk myszy jest traktowany jak kliknięcie lewym przyciskiem myszy. Miałem nadzieję, że zamiast tego zadziała jak długie naciśnięcie, ponieważ jest to coś w rodzaju analogii do koncepcji kliknięcia prawym przyciskiem, ale nie mogę znaleźć na to sposobu. Jest to szczególnie denerwujące, ponieważ wypróbowuję Splashtop i sprawia, że ​​wiele rzeczy jest naprawdę niezręcznych lub wręcz niemożliwych.

Czy jest jakieś ustawienie (lub inna metoda), dzięki któremu prawy przycisk kliknięcia faktycznie wykona akcję typu „kliknięcie prawym przyciskiem”, na przykład długie naciśnięcie?


Nie możesz po prostu długo naciskać przycisku myszy?
Ray Britton,

2
@raybritton: Jasne, ale nadal mam wrażenie, że mam zmarnowany przycisk myszy i jest to oczywiście wolniejsze niż prawidłowe kliknięcie prawym przyciskiem myszy. Wydaje się to również powodować dziwne działanie niektórych funkcji. Plus, Splashtop lubi podłączać gry jako funkcję, a ja nie chciałbym grać np. W Half Life 2 bez prawdziwego przycisku myszy z klawiszem Alt-Fire (jest wygodny i już zakorzeniony w mojej głowie, chociaż mógłbym zmienić mapę na lewy Shift lub coś takiego) .
eldarerathis

Zgadzam się, byłoby to przydatne i nie widzę technicznego powodu, dla którego nie można go wdrożyć.
Ray Britton,

Prawdopodobnie jądro to obsługuje (popraw mnie, jeśli się mylę), abyś mógł zrobić lub poprosić o modyfikację jądra, aby to zrobić.
Mateusz

Odpowiedzi:


2

Niestety obecnie nie ma sposobu, aby prawy przycisk myszy działał jak prawy przycisk myszy. Długie naciśnięcie to jedyny sposób, aby to zrobić. Przepraszam.


1
Jakieś linki do dokumentów lub źródła?
Denis Nikolaenko

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.