Zablokuj wszystkie dźwięki wychodzące przez głośnik po podłączeniu słuchawek


26

Jestem trochę nowy w Androidzie i zdałem sobie sprawę, że wszystkie dźwięki wychodzą przez głośnik, niezależnie od tego, czy słuchawki są podłączone. Jeśli tak, dźwięk również wydobywa się ze słuchawek, ale chciałbym również uniknąć głośnika po podłączeniu słuchawek.

Czy to jest możliwe?

Kilka dodatkowych informacji, które mogą pomóc:

  • Mój telefon to Samsung Galaxy i5510
  • Jego Android 2.2 Froyo
  • Zainstalowałem Taskera, może jest jakiś sposób, aby utworzyć profil, aby osiągnąć to, co chcę.

Dzięki, Diego

Aktualizacja

Ponieważ nie było jasne, wyjaśnię dla każdego dźwięku (jeśli zapomnę jakiś, proszę dać mi znać):

  • Połączenia telefoniczne: głośnik i słuchawki.
  • Powiadomienia: głośnik i słuchawki.
  • Gry i prawie każda aplikacja: tylko słuchawki. (Napisałem „prawie każdą aplikację”, ponieważ na przykład dźwięk Skype lub aparatu w głośniku i słuchawkach).
  • Klawiatura i „kliknięcia dotykowe”: słuchawki.

Podsumowując problem: połączenia telefoniczne, powiadomienia i niektóre „losowe” aplikacje.


Jakie dźwięki wciąż dochodzą przez głośnik? Muzyka, dzwonki, powiadomienia, kliknięcie na klawiaturze, gry, coś jeszcze?
GAThrawn

Zaktualizowałem moje pytanie.
Diego,

To jest dziwne. Gdy moje słuchawki są w ogóle , przez głośnik nie wychodzi.
ale

Odpowiedzi:


7

Obecnie nie można wyłączyć powiadomień przez głośniki, jednocześnie mając je przez słuchawki. Jest na to otwarty problem .

Możesz także używać Lamy lub Taskera do przełączania profili po podłączeniu słuchawek.


Korzystam z Tasker i PhoneWeaver. Ale nadal chciałbym słyszeć powiadomienia przez głośniki, zamiast wyciszać telefon.
Diego

5

Napisałem aplikację o nazwie SoundAbout . Ma funkcję pozwalającą na odtwarzanie dźwięku przez wybór wyjścia multimedialnego ORAZ przez głośnik. Pozwala także NIE przesyłać dźwięku powiadomienia przez głośnik.


Wspaniale! Nadal jedyne użyteczne rozwiązanie w 2015 r. (Bez potrzeby niestandardowych pamięci ROM); Dziękuję dziękuję.
Piskvor,

2

Widziałem, że masz inne pytanie dotyczące Cyanogenmod, i pomyślałem, że mam opcję „Zawsze graj na głośniku” w przypadku powiadomień, dzwonków i alarmów (w Settings -> CyanogenMod Settings -> Sound). Tak szybko, jak tylko będzie stabilny (jeśli będzie dalej rozwijany), może rozwiązać większość twoich problemów.


Fajnie, więc jeśli wyłączymy tę opcję, cały strumień alarmowy będzie słyszalny w słuchawkach tylko wtedy, gdy są one podłączone?
Flow,

@Flow Tak, dokładnie.
onik

1
@onik, dzięki za odpowiedź. Będę o tym pamiętać, jeśli kiedyś zainstaluję CyanogenMod, ale w tej chwili nie ma oficjalnej wersji mojego telefonu i trochę się boję problemów z nieoficjalną wersją.
Diego,

1

Obawiam się, ale to nie wydaje się możliwe. Kiedyś istniała metoda o nazwie setRouting () w API AudioManager, ale obecnie jest to przestarzała metoda, która po prostu nic nie robi. Nie jestem nawet pewien, czy metoda byłaby w stanie skierować wszystkie strumienie audio tylko do (przewodowego) zestawu słuchawkowego.


0

Nie mam wystarczającej liczby punktów reputacji do skomentowania, ale oprócz SoundAbout, jak sugeruje @WoodsLink, polecam Lesser AudioSwitch (Google Play) . Pozwala użytkownikowi na wymuszenie całego dźwięku przez głośniki, słuchawki (gniazdo 3,5 mm) lub Bluetooth. Jest aktualizowany dla Androida Oreo.

Cytuję z opisu:

(Lesser AudioSwitch)

Przełączenie na słuchawki wyciszy wszystkie dźwięki do głośników (Android Oreo i niższe), w tym alarmy i powiadomienia. Można to wyłączyć w opcjach.

Zawiera opcję automatycznego przełączania, która automatycznie przełącza się, gdy zestaw słuchawkowy jest podłączony lub odłączony. Działa również dla Bluetooth.

W ustawieniach można włączyć Bluetooth i przejście na mikrofon zestawu słuchawkowego.

Używam Lesser AudioSwitch, aby wymusić włączenie alarmu przez same głośniki Bluetooth i działa to pięknie.

Przed wypróbowaniem Lesser AudioSwitch próbowałem użyć SoundAbout, ale zawiesił się przy starcie (po zaleceniu zainstalowania licencji Pro).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.