Obrazy zniknęły z galerii, ale nadal w „Moich plikach” (Samsung Galaxy S6 Edge, 5.0.2)


14

Mam Samsung Galaxy S6 Edge (64 GB) z systemem Android Lollipop 5.0.2, który miałem od dnia premiery (10 kwietnia 2015 r.) I jak wspomniałem w tytule, wydaje się, że jest problem z tym, że moje obrazy nie są już wyświetlane w domyślna aplikacja galerii. Mam też sporo muzyki na telefonie, która nie wyświetla się już w „Music Player”. Nie jestem pewien, co powoduje, że zdjęcia i muzyka znikają, ponieważ wydaje się całkowicie losowa. Nadal widzę pliki w domyślnym menedżerze plików „Moje pliki”.

Za pierwszym razem pomyślałem, że to może być usterka, zresetowałem ją do ustawień fabrycznych i znów wszystko było w porządku (chociaż zajęło mi około 3 godzin, aby uzyskać telefon tak, jak mi się podoba). Zdarzyło się to po raz drugi kilka dni później, więc przywróciłem ustawienia fabryczne. Kiedy to się stało po raz trzeci, byłem bardzo zirytowany i zabrałem go do mojego lokalnego centrum napraw Samsung, gdzie powiedzieli, że to problem z oprogramowaniem i że będą musieli ponownie zainstalować Androida i będzie to posortowane. Jednak 5 dni później to się powtórzyło, więc wróciłem do Carphone Warehouse, gdzie kupiłem kontrakt i poprosiłem o nowy telefon, ponieważ musiał to być problem z telefonem, ponieważ nie mogłem znaleźć zapisu, że zdarzyło się to komukolwiek innemu a Samsung już wyeliminował problem z oprogramowaniem.

TERAZ, 2 tygodnie po tym, jak dostałem nowy telefon, ZNOWU SIĘ STAŁO! Zdjęcia były tam dziś rano i dziś wieczorem zniknęły z galerii i znowu muzyka zniknęła. Nie zrobiłem dziś nic niezwykłego z moim telefonem, więc nie mogę zidentyfikować, co się stało.

Jeśli zrobię nowe zdjęcia w aparacie, pojawią się one w galerii w porządku, ale stare nie. Gdy spojrzę na „Moje pliki”, widzę, że stare zdjęcia znajdują się dokładnie w tym samym miejscu, co nowe zdjęcie, które właśnie zrobiłem ... To prawie tak, jakby były ukryte w galerii. Jeśli zainstaluję aplikację, taką jak QuickPic, zostaną tam wyświetlone wszystkie obrazy, zarówno nowe, jak i stare, ale nie mogę tego użyć do udostępniania zdjęć na Facebooku itp., Więc nie jest to idealne.

To samo dotyczy plików muzycznych, które mam. Jeśli spojrzę na „Moje pliki”, widzę je, ale nie pojawiają się one w „Music Player”, co oznacza, że ​​wszystkie moje dźwięki alarmowe zostały przywrócone do domyślnych ścieżek, tj. „Morning Flower”.

Poniższe zrzuty ekranu pokazują wszystkie obrazy, które są aktualnie w folderze Aparat, w którym tylko górny znajduje się w galerii, a tylko górny znajduje się w kategorii Obrazy w „Moich plikach”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Bawiłem się z różnymi ustawieniami, wyczyściłem partycję pamięci podręcznej, kliknąłem „Pokaż ukryte pliki” w „Moich plikach” i kilkakrotnie ponownie uruchomiłem telefon, ale nadal istnieje problem. Usunąłem również „Media Data” z „Media Storage App”, która opróżniła moją galerię, ale przy ponownym uruchomieniu nie wykonałem ponownego skanowania (lub przynajmniej nie uzyskałem żadnych wyników). Ponieważ jest to S6 Edge, nie ma karty SD, więc nie powinno być problemu z montażem dysku (chociaż nie miałoby to sensu, ponieważ nowe pliki znajdują się w tej samej lokalizacji co stare).

Udało mi się znaleźć kilka osób z podobnym problemem na AE, ale nie otrzymali odpowiedzi, zobacz tutaj i tutaj .

Czy istnieje jakiś dziennik debugowania, który mogę gdzieś utworzyć i przesłać? Czy może to być konkretna kombinacja aplikacji, którą mam, skoro minimalna liczba osób ma ten sam problem?

Byłbym wdzięczny za wszelkie pomysły, które doprowadzają mnie do szaleństwa!

Z góry dziękuję,

Adam.

EDYCJA: Połączyłem telefon z komputerem i uruchomiłem adb logcat, ale dziennik jest ogromny i nie jestem pewien, czego szukam. Następujący błąd pojawia się dość często:

<6> [18330.193843] [6: MediaScannerSer: 22775] segregator: 3874: 22775 transakcja nie powiodła się 29189, rozmiar 416-0

Jeśli w dzienniku znajduje się konkretny bit, który byłby pomocny, daj mi znać, a ja dołożę wszelkich starań, aby go wyodrębnić.

EDYCJA 2: Czy istnieje procedura, którą mogę wykonać, aby utworzyć raport o błędzie, który mogę następnie wysłać do Google lub Samsunga?


możliwy duplikat Force Media Update?
ce4

Nie bardzo ... Na S6 nie ma pamięci zewnętrznej, mój problem zdarza się losowo, a ponowne uruchomienie go nie rozwiązuje ...
Adam Holmes

SDrescan & co działa również na telefonach bez karty microSD, ponieważ leżące u ich podstaw mechanizmy są przezroczyste dla używanego systemu plików (w twoim przypadku: / sdcard jest udostępniany przez warstwę bezpieczników, która jest częścią Androida od 4.0 w celu emulacji stare cechy FAT32).
ce4

Wygląda na to, że to błąd oprogramowania Samsunga. Czy możesz spróbować „usunąć dane” aplikacji Media Storage (znajdź ją tutaj: Ustawienia => Aplikacje => wszystkie aplikacje => „media storage” => „usuń dane”). zewnętrzny howto tutaj .
ce4

1
Możesz wybrać aplikację, która ma zostać otwarta, aby wybrać te zdjęcia z aplikacji tw / fb. Być może wybrałeś opcję „Zawsze” podczas wybierania opcji .. wyczyść ustawienia domyślne dla aplikacji tw / fb i będziesz mógł wybrać z której aplikacji chcesz wyświetlić listę tych albumów, i na podstawie zainstalowanej aplikacji możesz wybrać zdjęcia z niej i nie będziesz już polegać na domyślnej aplikacji do galerii.
Lucky

Odpowiedzi:


6

Zaktualizowana odpowiedź:

Sprawdź, czy masz ukryty plik o nazwie .nomedia (sprawdź dwukrotnie także wielkie litery) w pamięci urządzenia (folder pamięci) i usuń.

Przejdź do Ustawienia> Aplikacje -> WSZYSTKIE - <Pamięć masowa. Wybierz Wyczyść dane + Wyczyść wartości domyślne. Wyłącz aplikację.

Uruchom ponownie urządzenie. Teraz włącz ponownie Ustawienia> Aplikacje -> WSZYSTKIE - <Pamięć masowa. Poczekaj kilka minut (więc powinien ponownie indeksować pliki). Myślę, że wszystkie pliki powinny być teraz ponownie w Galerii. Uwaga: nie próbuj uruchamiać aplikacji do ponownego skanowania, po prostu wykonaj powyższe kroki.

Stara odpowiedź:

Błąd, który wystąpił w logcat, jest związany z określoną funkcją przetwarzania / skalowania obrazów. Jest to znany fakt: bufor transakcji Binder ma ograniczoną i stałą pamięć (1 MB) . Bufor ten jest wykorzystywany przez wszystkie transakcje i współdzielony przez cały proces. Na przykład, jeśli masz dużą liczbę plików dużych obrazów, a niektóre z nich są uszkodzone (z powodu złego, złego transferu przez komputer i urządzenie, komputer i kartę SD itd.) Lub niektóre z nich nie są rozpoznawane przez twój aplikacja (w galerii przypadku), gdy ta aplikacja spróbuje utworzyć miniatury lub podglądy plików i faktycznie przeskalować jeden z tych plików w dół / w górę, proces może się nie powieść.

Ten sam przypadek musi dotyczyć wielu plików (takich jak dzwonki, .wavkafelki .ogg, lub inny rodzaj muzyki), które mają problemy z zawartością, rozmiarem i sygnaturą.

Ponieważ powiedziałeś, że problem wrócił, podejrzewam, że takie dziwne zachowanie w twoich aplikacjach. Nawet nie myślę o błędzie w jądrze lub czymś takim.

Zatem dla własnego bezpieczeństwa:

  • Spróbuj odłożyć wszystkie te pliki na komputer;
  • Usuń z karty SD / pamięci telefonu;
  • Sprawdź na komputerze, czy występują „złe” pliki, a następnie umieść z powrotem „prawidłowe” pliki w urządzeniu.

Bierze pod uwagę ten fakt również: a .gif, .jpg, .pnglub niezależnie od rodzaju obrazu, który nie może być wyświetlany jako „poprawny” w komputerze lub urządzeniu, ale w rzeczywistości może mieć „zły” treść (content) zakłócone. Pamiętaj, że wszystkie operacje związane z przetwarzaniem obrazów w urządzeniu z Androidem polegają na ich kompresji / dekompresji (w przypadku najczęściej wykonywanych operacji), a jeśli tak mogę powiedzieć, są one wykonywane „krok po kroku”. Zmuszenie aplikacji do renderowania niepoprawnego typu lub treści (niepoprawna wysokość / szerokość / długość pliku) powinno wyrzucić TransactionTooLargeException (to właśnie zgłasza MediaScanner w logcat).


2
Zgodnie z sugestią skopiowałem wszystkie obrazy z powrotem na komputer, usunąłem je z telefonu, a następnie skopiowałem kilka plików z powrotem. Moja galeria jest teraz całkowicie pusta i nie wyświetla żadnych zdjęć. Uruchomiłem ponownie aplikację Rescan i ponownie uruchomiłem urządzenie. Wciąż pusty.
Adam Holmes

Zaktualizowałem swoją odpowiedź. Nie próbuj uruchamiać żadnej aplikacji do ponownego skanowania, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami.
user3344236

To też działa dla mnie. Problem nie dotyczy wyłącznie Samsunga. Mam Motorola E2 i miałem ten sam problem. Wykonaj powyższe kroki. Najpierw poczujesz, że to nie działa. Ale poczekaj 5-10 minut na zakończenie reindeksowania. Wtedy twoje pliki staną się widoczne.
Syam Kumar S

Postępowałem zgodnie ze zaktualizowaną odpowiedzią i czekałem ponad 10 minut, ale nadal nie działa. Lenovo K5 +
vee

Wypróbowano w dniu 2017-09-16 Wyczyść dane i wyczyść pamięć podręczną w aplikacjach Media Storage, Galeria, Muzyka bez ich wyłączania , a następnie uruchom ponownie . Po ponownym uruchomieniu poczekaj kilka minut i sprawdź aplikację muzyczną lub galerię albo ustawienia> dzwonek i wibracje> lista dźwięków połączenia, wiadomości lub powiadomienia. Jeśli pojawi się jakaś lista, oznacza to, że obecnie działa, poczekaj na nią.
vee

5

To samo przydarzyło mi się, a mój s6 Edge miałem tylko nieco ponad tydzień. Przejrzałem każdy plik w moich plikach i pamięci urządzenia i usunąłem pliki „.nomedia”. Wszystkie moje zdjęcia są teraz z powrotem w galerii.


0

Najprawdopodobniej jest to skaner mediów. Chodzi o to, że w nowoczesnych wersjach Androida bardzo mało aplikacji do skanowania multimediów jest dostępnych w sklepie z zabawkami (szczególnie dla Lollipop), a zatem większość aplikacji ulega awarii lub po prostu nie działa. Najlepszą rzeczą jest to, że możesz wypróbować tylko niektóre aplikacje i sprawdzić, czy działają przy użyciu funkcji hit i trial (ja osobiście nie używam Lollipopa, więc nie mogę przetestować). Na przykład, może wypróbujesz tę aplikację ?

Na marginesie możesz także spróbować uruchomić skaner multimediów przez adb->

adb shell am broadcast android.intent.action.MEDIA_MOUNTED

Inną metodą wypróbowania jest przejście do ustawień oraz wyczyszczenie danych i pamięci podręcznej aplikacji galerii, aby ponownie przeanalizować wszystkie media.


Spróbuję polecenia adb, kiedy wrócę do domu. Jeśli chodzi o usuwanie pamięci podręcznej multimediów, to po prostu ją usuwa, ale nigdy się nie regeneruje!
Adam Holmes

Ok, spróbuj też-> Usuń dane i pamięć podręczną galerii. Wpisz adb logcat, ale jeszcze nie naciskaj enter (mam na myśli, że jeszcze nie zaczynam rejestrować). Otwórz galerię i jak tylko ją naciśniesz uruchom adb logcat, pozwól mu działać przez 5 sekund. Może ujawni coś lepszego ...
Jaskaranbir Singh

0
  • Utwórz nowy folder dla swoich zdjęć / muzyki
  • Przenieś wszystkie swoje obrazy / pliki muzyczne do nowego folderu
  • Usuń stary pusty folder

Wiem, że jest to odpowiedź bardzo niskiej jakości bez opisu, jak to działa. Ale podzieliłem się tym, ponieważ zadziałało to na moim telefonie komórkowym i raz spotkałem się z tym problemem.


0

To rozwiązało mój problem. Dzięki.

Właśnie usunąłem plik „.nomedia” z katalogu głównego Androida. Wszystkie moje pliki są ponownie w aplikacjach galerii.

Jestem pewien, że ten plik został utworzony po zainstalowaniu zdjęć Google.


1
Używanie .nomediapliku to natywny sposób Androida, pozwalający użytkownikom wykluczyć katalog z mapowania obrazów w nim zawartych. Możesz także zobaczyć taki plik w Androidfolderze.
Firelord

0

Mam ten problem od dłuższego czasu i właśnie znalazłem coś, co działa:

  1. idź do menedżera plików (jeśli to ważne, używam Eksploratora)
  2. przejdź do / sdcard
  3. wybierz każdy plik i katalog
  4. WYKROJ wszystkie i natychmiast wklej je z powrotem w to samo miejsce

Najwyraźniej musisz dotknąć daty modyfikacji, a znalazłem to łatwiejsze niż pisanie skryptu powłoki lub zmiana nazwy wszystkich plików. Powinny one natychmiast wrócić do galerii, gdy odniesiesz sukces. Uwaga: jeśli podczas operacji przenoszenia wystąpi problem, prawdopodobnie nastąpi utrata danych. Używaj na własne ryzyko.


0

Moja galeria nie wyświetlała już zdjęć mojej karty SD po aktualizacji Xperia do wersji 6.0.1.

Po wielu próbach ponownego uruchomienia i wysunięciu karty SD, gdy okazało się, że aplikacja Galeria ma następujące ustawienia: Help > Find and fix problems(parafrazę z mojej niemieckiej wersji)

Po uruchomieniu tego wszystko znów jest OK.

Uwaga: pliki były zawsze widoczne w przeglądarce plików, więc myślę, że to był problem ze skanerem multimediów.


-1

Użyj aplikacji skanera mediów (np. Wymuś skaner mediów), aby ręcznie zainicjować skanowanie mediów.


2
Właśnie próbował „skanowanie nośników force” i oba „ReScan mediów”, które właśnie katastrofie, jak tylko kliknąć zacząć ...
Adam Holmes
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.