Zdalne debugowanie przy użyciu debugowania USB nie budzi się


10

Próbuję zdalnie debugować Chrome na moim Samsungu Galaxy Note 4, ale wydaje mi się, że nie mogę go uruchomić.

Uwaga - aby wyeliminować problem z urządzeniem, próbowałem również użyć telefonu HTC One M8, ale to też nie działa.

Po sprawdzeniu wymagań ze strony zdalnego debugowania w Chrome - https://developer.chrome.com/devtools/docs/remote-debugging - uważam, że spełniam wszystkie wymagania -

 • Urządzenie mobilne - Chrome 42.0.2311.111 (Lollipop 5.0.1)
 • Urządzenie używane do debugowania - Chrome Canery 44.0.2394.3 (Windows 7)
 • Sterowniki USB - pobrane i zainstalowane z witryny internetowej Samsung

Oba urządzenia łączą się bez problemu z moim laptopem i mogę przesyłać pliki między nimi, jednak debugowanie USB nie działa.

Zgodnie z powyższym przewodnikiem powinienem zobaczyć powiadomienie Zezwolić na debugowanie USB? Jednak w tym powiadomieniu nie ma miejsca, w którym należy go zobaczyć, w związku z czym inspektor urządzeń (chrome: // inspect / # devices) zgłasza brak wykrytych urządzeń .

Znalazłem wiele podobnych pytań, które zalecają użytkownikowi skupienie się na sterowniku USB, ale zapewniłem, że mam zainstalowaną najnowszą wersję mojego producenta i nie odniosłem sukcesu.

Czy ktoś jest w stanie doradzić, co mogę następnie spróbować?


Edycja - zapomniałem wspomnieć, że zajrzałem również do pobrania sterownika Google USB - http://developer.android.com/sdk/win-usb.html#download

Jednak korzystam z systemu Windows 7 x64 i wydaje się, że te sterowniki są odpowiednie tylko dla instalacji x86.

Pobrałem też uniwersalny sterownik ADB dla systemu Windows Uniwersalny sterownik ADB dla systemu Windows zgodnie z zaleceniami na tej stronie, ale nadal nie ma radości - debugowanie USB nie jest wyświetlane w urządzeniach ADB

Zainstalowałem również wtyczkę ADB dla Chrome Canery, ale po zainstalowaniu wtyczka informuje, że nie jest już wymagana.


Miałem to z telefonem komórkowym Huawei, ale nie z telefonem komórkowym Samsung, bez względu na to, co zrobiłem ...
Ayyash,

Odpowiedzi:


9

Odkryłem, że brakujące elementy układanki instalowały Java SDK i Android SDK.

Natknąłem się na to, ponieważ nie mogłem połączyć się z „interfejsem adb” - strona instrukcji zdalnego debugowania systemu Android nigdy nie wspominała o instalacji zestawu SDK, więc przejrzałam „jak skonfigurować interfejs adb” i znalazłam tę stronę w How To Geek .

Po zainstalowaniu Java SDK i Android SDK byłem w stanie wykryć urządzenie za pomocą „ adb detect”, a potem Chrome mógł wykryć urządzenie na chrome://inspect.

Przed zainstalowaniem Java SDK i Android SDK chrome://inspectnie wykrył urządzenia.

Używana przeze mnie wersja Chrome Canary to 48.0.2547.0 (64-bit).

Fakt, że Java SDK Android SDK i zainstalować rozwiązaniu problemu zaprzecza własnej rady Google tutaj :

Nie trzeba już konfigurować ADB ani wtyczki ADB w celu debugowania kart zdalnej przeglądarki i WebView. Zdalne debugowanie dla Androida jest teraz częścią standardowych Chrome DevTools.


Wspaniała robota! Zaoszczędziłeś mi dużo frustracji. Zbyt łatwo jest założyć, że programista Androida zainstalowałby system Android SDK i zapomniał przetestować, co się stanie, gdy tego nie zrobi.
Isaac Bolinger

sztuczka polegała na upewnieniu się, że adb jest na ścieżce (zmienna środowiskowa) Wpisz adb w wierszu polecenia i sprawdź, czy polecenie zostało rozpoznane. Jeśli nie ... jest twój problem.
Ced

Próba debugowania Samsunga Galaxy S7 z Windows 8.1, po prostu instalacja zestawu Android SDK działała dla mnie i nie musiałem nic więcej robić. Miałem już zainstalowany Java SDK i sterownik Samsung USB od jakiegoś czasu.
Scott Leis,

1

Rozwiązywanie problemów (ze strony internetowej)

Nie widzę mojego urządzenia na stronie chrome: // inspect.

 • Jeśli tworzysz w systemie Windows , sprawdź, czy zainstalowany jest odpowiedni sterownik USB dla twojego urządzenia. Zobacz sterowniki USB OEM w witrynie dla programistów Androida. Sprawdź, czy urządzenie jest podłączone bezpośrednio do komputera, omijając wszelkie koncentratory.
 • Sprawdź, czy w urządzeniu jest włączone debugowanie USB . Pamiętaj, aby zaakceptować alerty dotyczące uprawnień do debugowania USB w urządzeniu.
 • W przeglądarce na komputerze przejdź do chrome: // sprawdź i sprawdź, czy Discover Discover USB jest zaznaczone.
 • Zdalne debugowanie wymaga, aby Twoja wersja Chrome na komputer była nowsza niż wersja Chrome na Androida na Twoim urządzeniu. Spróbuj użyć Chrome Canary (Mac / Windows) lub wersji kanału deweloperskiego Chrome (Linux) na komputerze.

Jeśli nadal nie widzisz swojego urządzenia, odłącz je. Na urządzeniu wybierz Ustawienia> Opcje programistyczne. Stuknij opcję Odwołaj autoryzacje debugowania USB. Następnie ponów proces konfiguracji i wykrywania urządzeń .


Rzeczy do sprawdzenia * (z góry mojej głowy) *:

Czyli włączyłeś debugowanie USB w ustawieniach programisty w telefonie, prawda? Jeśli jest włączony, pojawi się na pasku powiadomień telefonu, jeśli nie pokazuje, że telefon nie ma włączonego debugowania USB.

Jeśli jest włączony, ale nie można go wykryć, spróbuj uruchomić „urządzenia adb” z wiersza polecenia systemu Windows, aby sprawdzić, czy komputer go wykrywa. Jeśli komputer go wykrywa, to działa adb, a więc problem z Chrome. Jeśli nie wykryje; t wiesz, że system Windows również nie wykrywa adb, więc zainstaluj odpowiednie dyski i wyłącz adb, a następnie włącz ponownie (jeśli to konieczne) i spróbuj ponownie.

Jednak korzystam z systemu Windows 7 x64 i wydaje się, że te sterowniki są odpowiednie tylko dla instalacji x86.

Możesz zainstalować dyski na platformie Windows, ponieważ jest to wersja 64-bitowa (64-bit może i będzie uruchamiać 32-bitowy kod (x86 to tak, jak to nazywasz w swoim pytaniu)), więc zainstaluj sterowniki i spróbuj ponownie.

Zainstaluj sterowniki

Aby sprawdzić, czy system Windows może komunikować się z interfejsem adb:

 • Upewnij się, że ustawienie adb telefonów jest włączone i podłącz telefon do komputera
 • Przejdź do menedżera urządzeń systemu Windows.
 • Jeśli wszystko jest w porządku (zainstalowane są prawidłowe sterowniki, telefony adb są włączone, a telefon komunikuje się z komputerem), na górze listy menedżerów urządzeń powinien pojawić się napis „Android ADB”.
 • Jeśli nie, zainstaluj odpowiednie dyski dla swojego telefonu i upewnij się, że w telefonie jest włączone ustawienie ADB

Jeśli to nie zadziała, skontaktuj się ze mną, a postaram się jak najlepiej pomóc. Mam nadzieję, że to tylko kierowcy i nic więcej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.