Czy mogę usunąć kartę MicroSD przy włączonym telefonie z Androidem?


10

Na moim Samsungu Galaxy 551 mogę wyjąć kartę MicroSD bez konieczności wyjmowania baterii i w konsekwencji wyłączyć telefon. Czy powinienem usunąć kartę SD bez wyłączania telefonu? Czy coś zrobię, jeśli to zrobię?

Odpowiedzi:


13

Najpierw należy zdemontować kartę. Możesz to zrobić za pośrednictwem Settings -> SD card and phone storage -> Unmount SD card. Z pewnością możesz uszkodzić dane i spowodować awarie aplikacji, jeśli nie zrobisz tego wcześniej.


4

Tak, będziesz mógł usunąć kartę SD, jak powiedział Mathew w swojej odpowiedzi. Najpierw musisz odmontować kartę SD w Ustawieniach, a następnie wyjmij kartę SD. W takim przypadku nie trzeba wyjmować baterii ani karty SIM.

Ale jest kilka rzeczy, o które musisz zadbać.
1. Jeśli któraś z aplikacji została przeniesiona na kartę SD, nie można uzyskać do nich dostępu bez karty SD. 2. Upewnij się, że nie uzyskujesz dostępu do żadnej aplikacji zainstalowanej na karcie SD.

Po wyjęciu karty SD na pasku powiadomień telefonu pojawi się komunikat o stanie „Karta SD usunięta”.

Może być konieczne ponowne uruchomienie telefonu po włożeniu z powrotem tej samej karty SD. Niektóre aplikacje mogą nie działać. Jestem pewien, że dzieje się tak na urządzeniach 2.1 Eclair.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.